Drogi rodzicu! Nie kombinuj, bo... zabraknie elementarzy!

TR
Kurator Bogna Ferensztajn prezentuje elementarz, który za darmo trafił do lubuskich szkół. - Każda placówka dostała ich mały zapas: dwa egzemplarze więcej dla każdej klasy - mówiła w środę.
Kurator Bogna Ferensztajn prezentuje elementarz, który za darmo trafił do lubuskich szkół. - Każda placówka dostała ich mały zapas: dwa egzemplarze więcej dla każdej klasy - mówiła w środę. Tomasz Rusek
Wystarczy że troje pierwszaków z jednej klasy zniszczy lub zgubi podręcznik i będzie wielki problem. Kurator oświaty: - Dbajmy o te książki!

Najpierw, gdy rząd zapewnił wszystkim pierwszakom darmowy elementarz, była radość: nie trzeba będzie wydawać setek złotych na komplet podręczników!
Jednak darmowe książki są własnością szkoły, a dzieci formalnie tylko wypożyczają je do nauki i muszą je zostawić kolejnym rocznikom. Stąd obowiązek dbania o elementarz.

Ministerstwo postanowiło uspokoić rodziców, że w przypadku zgubienia czy zniszczenia książki, nie stracą fortuny. Trzeba będzie za nie oddać szkole - uwaga - tylko 4 zł 34 gr. A szkoła wyda dziecku nowy egzemplarz. I tak co sprytniejsi rodzice wpadli na pomysł, jak zdobyć podręcznik na własność: zgłosić zagubienie lub zniszczenie.

Więcej o tej sprawie przeczytasz w czwartek, 11 września w papierowym wydaniu "Gazety Lubuskiej"

Wszystkie informacje o Winobraniu 2014:**

Winobranie 2014 - program, koncerty, zdjęcia, wideo

**

Oferty pracy z Twojego regionu

Najnowsze informacje dot. koronawirusa

Wideo

Materiał oryginalny:

Komentarze 11

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Podaj powód zgłoszenia

w
wkitek

Jak to darmowe? Nikt za to nie zapłaci? Nikt kasy nie weźmie? Samo z niczego się wyprodukuje?

E
El Nino
W dniu 12.09.2014 o 17:57, Bodzio_ napisał:

┌∩┐-tak,tak,to jest mój Tłuczka znak!

To znak rozpoznawczy TŁUKA? :D :D :D

B
Bodzio_
W dniu 12.09.2014 o 17:56, El Nino napisał:

:lol: :lol: :lol: :lol: T*Ł*U*K*

┌∩┐

E
El Nino
W dniu 12.09.2014 o 17:38, Bodzio_ napisał:

┌∩┐

:lol: :lol: :lol: :lol: T*Ł*U*K*

B
Bodzio_
W dniu 12.09.2014 o 17:37, El Nino napisał:

tobie deski przed drewutnio wyrzucono za darmo! Ciesz się i bierz do prostowania meblowy vel tłuk,no i ,,,,,,,,vel.......hahahahaaaaa,,,,,,,,boodzioooooo! :D

┌∩┐

E
El Nino
W dniu 11.09.2014 o 09:22, Bodzio_ napisał:

Co jeszcze byś chciała za darmo ?

tobie deski przed drewutnio wyrzucono za darmo! Ciesz się i bierz do prostowania meblowy vel tłuk,no i ,,,,,,,,vel.......hahahahaaaaa,,,,,,,,boodzioooooo! :D

E
El Nino
W dniu 11.09.2014 o 09:46, Bodzio_ napisał:

Traktuj to sobie jak chcesz, uważam jednak, że  masz roszczeniowe podejście do życia.Specjalnie  zarejestrowałaś się aby  wyrzucić z siebie żale i pretensje. Co do przedwyborczych obietnic........Otóż  tak zawsze było i będzie, niestety. No i   nie wpajaj  dziecku już na samym początku, że  wszystko bez większego wysiłku  mu się należy od państwa, bo mu najzwyczajniej zaszkodzisz. :)

tobie to już tak zaszkodzono,że pitolisz od rzeczy! "bodzio" vel "tłuk" vel "meblowy" do drewutni,tam się produkuj,zarobisz na bułkę z bananem! :D

B
Bodzio_
W dniu 11.09.2014 o 09:41, miśka szkoła Tuska napisał:

Bodzio po co je kłamstwa!!!!nie wyda rodzic więcej niż 20zł do czego to pije!!!!??? Śmietanka przedwyborcźa. I tyle!!!

Traktuj to sobie jak chcesz, uważam jednak, że  masz roszczeniowe podejście do życia.

Specjalnie  zarejestrowałaś się aby  wyrzucić z siebie żale i pretensje. Co do przedwyborczych obietnic........Otóż  tak zawsze było i będzie, niestety. No i   nie wpajaj  dziecku już na samym początku, że  wszystko bez większego wysiłku  mu się należy od państwa, bo mu najzwyczajniej zaszkodzisz. :)

m
miśka szkoła Tuska

Bodzio po co je kłamstwa!!!!nie wyda rodzic więcej niż 20zł do czego to pije!!!!??? Śmietanka przedwyborcźa. I tyle!!!

B
Bodzio_
W dniu 11.09.2014 o 07:03, miśka szkoła Tuska napisał:

To jedna wielka ściema!!! Moje dziecko jak i inne dostały tylko 1cz.elementarza!! Angielski trzeba kupić samemu koszt 1cz.38zł to skandal!!!!

 

Co jeszcze byś chciała za darmo ?

m
miśka szkoła Tuska

To jedna wielka ściema!!! Moje dziecko jak i inne dostały tylko 1cz.elementarza!! Angielski trzeba kupić samemu koszt 1cz.38zł to skandal!!!!

Dodaj ogłoszenie