MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Drogi w powiecie są w kiepskiej kondycji, bo brakuje funduszy

Tomasz Krzemiński
Trzykilometrową trasę do kamiennej najlepiej pokonać na piechotę, bo szkoda auta. Ale warto w tę podróż zabrać gumowce.
Trzykilometrową trasę do kamiennej najlepiej pokonać na piechotę, bo szkoda auta. Ale warto w tę podróż zabrać gumowce. fot. Czytelnik ,,GL''
Wraca sprawa fatalnej trasy do Kamiennej. Czytelnicy są oburzeni, bo włodarze powiatu narzekają na brak pieniędzy, a nie wyciągnęli ręki o pewne wsparcie na remont szlaku.

O sprawie informowaliśmy w październiku. Chodzi o jedyny dojazd z Lipinek do Kamiennej. To właściwie polny trakt, ale rangi powiatowej. Zarządzający tą drogą tłumaczyli, że nie ma pieniędzy na jej gruntowny remont. A i na terenie powiatu, według nich, są ważniejsze zadania.
- Szok, narzekają, że pieniędzy na drogi nie mają, a nawet nie wystąpili o fundusze z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji - poinformował ,,GL'' jeden z Czytelników. - A przecież mogli dostać pieniądze i raz na zawsze załatwić temat Kamiennej. Jak tłumaczy bywalec portalu www.gazetalubuska.pl, te pieniądze dostały wszystkie samorządy powiatowe w województwie, które o nie wystąpiły.
Starosta Marek Kozaczek tłumaczy, że celowo nie wystąpili o fundusze.

- My będziemy występować o pieniądze z tej puli na 2010 rok - wyjaśnia. - Potrzebujemy około 5 - 6 mln zł na przebudowę dogi w Starych Drzewcach. Z MSWiA dostaniemy połowę kwoty, resztę musimy wyłożyć sami. Trasa będzie naprawiana przy okazji budowy kanalizacji.

Starosta wyjaśnił, że maksymalnie można dostać 3 mln zł dofinansowania. Dlatego nie było szansy, żeby wystąpić o środki na Kamienną. - Wiem, że ta decyzja może być bolesna dla mieszkańców Kamiennej, ale niestety musimy wybierać, bo pieniędzy na wszystkie trasy nie mamy - dodaje M. Kozaczek. - Musimy się zastanowić, skąd wziąć 3 mln zł na wkład własny w inwestycję w Starych Drzewcach.

Dodaje również, że drogi są zaniedbane, właśnie z powodu braku funduszy i potężnych kosztów napraw. - Sama dokumentacja przebudowy może kosztować nawet kilkaset tys. zł - powiedział starosta.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska