Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Druga rocznica śmierci księdza Jana Kaczkowskiego. Słowa księdza Kaczkowskiego, które warto zapamiętać [cytaty]

as
"Powtarzam jak mantrę: w sprawach zasadniczych - jedność, w drugorzędnych - wolność, a nad wszystkim - miłosierdzie".
"Powtarzam jak mantrę: w sprawach zasadniczych - jedność, w drugorzędnych - wolność, a nad wszystkim - miłosierdzie". Andrzej Muszyński
W środę 28 marca 2018 mija druga rocznica śmierci księdza Jana Kaczkowskiego, współzałożyciela i dyrektora hospicjum im. św. Ojca Pio w Pucku. Z okazji rocznicy zostanie powołana fundacja imienia księdza o wielkim sercu. Przypominamy słowa księdza Kaczkowskiego, które warto zapamiętać.

Ksiądz Jan Kaczkowski- kim był?

Ksiądz Jan Kaczkowski urodził się w Gdyni. W 2002 roku ukończył Gdańskie Seminarium Duchowne i przyjął święcenia kapłańskie.

W swojej pracy kapłańskiej poświęcił się pomocy chorym i ubogim. Był m.in. kapelanem w domu pomocy społecznej w Pucku. Współtworzył także puckie Hospicjum pw. św. Ojca Pio, którego był dyrektorem i prezesem zarządu od 2009 roku.

Uczył i chciał by nie bać się śmierci.

Ponadto ksiądz Jan Kaczkowski w styczniu 2016 roku został laureatem konkursu "Sukces Roku 2015 w Ochronie Zdrowia" w kategorii Osobowość Medyczna Roku za swoją szeroką działalność na rzecz osób chorych przebywających w hospicjum. Uroczysta gala tego konkursu zorganizowana była w Zamku Królewskim w Warszawie.

Jego działalność i zaangażowanie w hospicyjny wolontariat tzw. trudnej młodzieży i osób skazanych została także uznana najbardziej innowacyjnym projektem resocjalizacyjny w Europie i nagrodzona przez Radę Europy Kryształową Wagą Wymiaru Sprawiedliwości.

Ksiądz Kaczkowski zmarł w wieku 39 lat

Ks. Kaczkowski sam od dzieciństwa zmagał się z chorobą, cierpiał na lewostronny niedowład i wadę wzroku. Jako dorosły mężczyzna walczył także z nowotworem nerki, którego udało mu się pokonać. Niestety w 2012 roku lekarz odkryli u niego glejaka mózgu. 28 marca 2016 roku, w wielkanocny poniedziałek, ksiądz zmarł.

Ks. Jan Kaczkowski nie żyje

Pogrzeb księdza Jana Kaczkowskiego

1 kwietnia 2016 roku setki osób wzięły udział w uroczystościach pogrzebowych ks. Jana Kaczkowskiego. Podzielono je na dwie części: pierwsza odbyła się w Pucku, a druga w Sopocie.

Uroczystość miała charakter rodzinny, ale ks. Jana pożegnać chciały także setki zwykłych ludzi. Nie zabrakło wolontariuszy puckiego hospicjum – każdy chętny mógł podzielić się datkiem na rzecz placówki.

Uroczystości pogrzebowe księdza Jana Kaczkowskiego w Pucku

Pogrzeb ks. Jana Kaczkowskiego w Pucku i Sopocie [WIDEO, ZDJĘCIA]

Powstaje Fundacja im. Ks. Jana Kaczkowskiego

W drugą rocznicę śmierci Ks. Jana Kaczkowskiego swoją działalność rozpoczyna Fundacja jego imienia. Celem Fundacji jest wypracowanie oraz wprowadzenie nowych standardów w relacjach pacjent-lekarz oraz ochrona i upowszechnianie spuścizny księdza Jana.

Inaugurację działalności fundacji im. ks. Jana Kaczkowskiego uświetnią msza święta oraz koncert „Pamiętamy o Ks. Janie Kaczkowskim”, które odbędą się w Sopocie w Kościele Św. Jerzego 28 marca 2018 r. o godz. 18:00.

Czytaj więcej: Powstaje Fundacja im. Ks. Jana Kaczkowskiego. Swoją działalność rozpocznie w drugą rocznicę śmierci księdza

Słowa księdza Kaczkowskiego, które warto zapamiętać

Duchowny dzięki swoim działaniom, wrodzonej charyzmie i pogodzie ducha stał się rozpoznawalną postacią i wzorem do naśladowania. Przypominamy niektóre z wartościowych wypowiedzi księdza.

"Powtarzam jak mantrę: w sprawach zasadniczych - jedność, w drugorzędnych - wolność, a nad wszystkim - miłosierdzie".

Druga rocznica śmierci księdza Jana Kaczkowskiego. Słowa ksi...

Zobacz też: Grunt pod Nogami ks. Jana Kaczkowskiego Bestsellerem Empiku 2016

Zobacz: Pogrzeb księdza Jana Kaczkowskiego w Sopocie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Druga rocznica śmierci księdza Jana Kaczkowskiego. Słowa księdza Kaczkowskiego, które warto zapamiętać [cytaty] - Dziennik Bałtycki

Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska