Duma rozpiera zielonogórzan. Nic dziwnego, skoro zdobyli aż 27 medali na zawodach Pucharu Świata

Cezary Konarski
Karatecy ABiRO Zielona Góra zdobyli 27 medali na zawodach Pucharu Świata we Wrocławiu. ABiRO Zielona Góra
27 medali zdobyli karatecy zielonogórskiej Akademii Budo i Rozwoju Osobowości podczas rozegranych we Wrocławiu międzynarodowych zawodów Open Traditional Karate-Do World Cup. Bardzo dobrze spisali się też ogólnopolskim turnieju Pomerania Szczecin Cup.

We wrocławskiej imprezie wystartowało 600 zawodników z kilku państw – Armenii, Argentyny, Peru, Ukrainy, Wielkiej Brytanii, Chorwacji i Polski. Rywalizowano w wielu kategoriach wiekowych: dzieci, junior młodszy, junior, młodzieżowiec, senior, weteran i masters. Zielonogórzanie spisali się znakomicie, zdobyli 27 medali - 8 złotych, 6 srebrnych i 13 brązowych.

- Długo przygotowywaliśmy się do tego Pucharu Świata – mówił Dariusz Hejduk, trener zawodników ABiRO Zielona Góra. - Wiedzieliśmy, żeby dobrze wystartować i mieć jakieś szanse na medal musimy być świetnie przygotowani, dlatego po drodze braliśmy udział w turniejach krajowych, które sprawdzają nasz poziom wyszkolenia i często uczą pokory. Jesteśmy bardzo dumni z naszych wszystkich zawodników, którzy wzięli udział w tych prestiżowych zawodach. Dziękujemy rodzicom za wsparcie i doping podczas zawodów, zawsze i wszędzie można na was liczyć.

Ostatnim turniejem przygotowawczym do zawodów Pucharu Świata była impreza w Szczecinie – Pomerania Cup. Zielonogórzanie wywalczyli 31 medali - 14 złotych, 10 srebrnych i 7 brązowych.

Medalowe osiągnięcia reprezentantów ABiRO Zielona Góra

Open Traditional Karate-Do World Cup

• Konkurencje indywidualne kata i kumite - złote medale: Karolina Kiczak, Hanna Piwko, Lidia Piosik, Adam Sobotka, Igor Kudła – po dwa; srebrne medale: Oliwia Kużel, Karolina Kiczak, Adam Lepa; brązowe medale: Antonina Kostyra - dwa, Oliwia Kużel, Ismena Łosowska, Florian Sozański, Franciszek Kaszubski, Igor Kudła, Kryspin Sozański, Adam Lepa.
  • Konkurencje drużynowe kata - złoty medal: (Cyprian Stachowiak, Kryspin Sozański, Wojciech Łukaszewski); srebrne medale: (Lidia Piosik, Igor Kudła, Kacper Jarzyński) i (Antonina Kostyra, Karolina Kiczak, Hanna Piwko); brązowe medale: (Oliwia Kużel, Ismena Łosowska, Franciszek Kaszubski) i (Kacper Kiczak, Marek Brandyk, Filip Kielan);
  • Konkurencje drużynowe enbu - srebrny medal: (Lidia Piosik, Igor Kudła); brązowe medale: (Hanna Piwko, Franciszek Kaszubski); brązowe medale: (Kryspin Sozański, Wojciech Łukaszewski).

Pomerania Szczecin Cup

• Konkurencje indywidualne kata - złote medale: Antonina Kostyra, Lidia Piosik, Hanna Piwko, Adam Lepa, Franciszek Kaszubski, Adam Sobotka, Kryspin Sozański; srebrne medale: Ismena Łosowska, Kacper Jarzyński, Wojciech Łukaszewski, Jan Tański; brązowe medale: Marta Wojcieszak, Helena Gruszka, Wiktoria Lewandowska, Florian Sozański, Cyprian Stachowiak.
  • Konkurencje indywidualne kumite - złote medale: Antonina Kostyra, Lidia Piosik, Hanna Piwko, Kacper Jarzyński, Adam Sobotka, Adam Lepa, Kryspin Sozański; srebrne medale: Ismena Łosowska, Wiktoria Lewandowska, Franciszek Kaszubski, Jędrzej Piwko, Wojciech Łukaszewski, Filip Kielan; brązowe medale: Jan Tański, Cyprian Stachowiak.
Karatecy ABiRO Zielona Góra zdobyli w Zielonej Górze 46 medali mistrzostw a Polski.