Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Duża akcja policji na lubuskich drogach. Sprawdzą każdego podejrzanego. Posypią się mandaty!

OPRAC.:
Michał Korn
Michał Korn
Mundurowa sprawdzą nie tylko kierowcę, ale również jego samochód.
Mundurowa sprawdzą nie tylko kierowcę, ale również jego samochód. Lubuska Policja
Policjanci rozpoczynają wielką akcję na lubuskich drogach. Ma to związek z weekendem majowym. Funkcjonariusze wyposażeni w alkomaty i testery narkotykowe będą sprawdzać stan psychofizyczny kierowców i tym samym czuwać nad bezpieczeństwem.

Zabici i ranni

Policyjne statystki dają wiele do myślenia. W czasie majówki w 2019 roku doszło do siedmiu wypadków, w których zginęły trzy osoby i było osiem rannych. W czasie pandemii w 2020 roku odnotowano trzy wypadki z trzema osobami rannymi, a w 2021 siedem wypadków, w których ucierpiało osiem osób...

Zwiększony ruch na lubuskich drogach

Piękna pogoda, długi majowy weekend, zakończona pandemia. To czynniki, które w wyjątkowy sposób będą determinować tegoroczne wyjazdy. Rozrywka i odpoczynek mogą iść w parze z bezpieczeństwem, ale do tego potrzebna jest odpowiedzialność. Czy będzie ona wystarczająca? Pomoże w tym Lubuska Policja, która właśnie rozpoczyna wzmożone działania, mające zapewnić bezpieczeństwo.

- Rozpoczyna się zbieg dni wolnych. O majówce w polskiej tradycji nie trzeba za wiele pisać. To czas zawsze z niecierpliwieniem oczekiwany przez wszystkich. Pogoda, zaawansowana wiosna, grille, spotkania, zabawy, imprezy rozrywkowe, kulturowe czy sportowe. Po okresie dwuletniej pandemii radość jest tym bardziej spotęgowana. Niemniej zawsze po zakończeniu „majówki” przychodzi czas refleksji. Policyjne statystyki szybko przekonują, że nieszczęść i ludzkich tragedii jest zbyt wiele - wyjaśnia podinsp. Marcin Maludy, rzecznik prasowy KWP w Gorzowie Wlkp.

Policjanci zadbają o nasze bezpieczeńśtwo

Mundurowi w całodobowych służbach dbać będą o bezpieczeństwo Lubuszan i wszystkich tych, którzy w tym czasie przebywać będą w naszym regionie. - Z ich strony zawsze jest gwarancja dobrze wykonanej pracy. Ale to może okazać się niewystarczające. Po drugiej stronie musi być zdrowy rozsądek, odpowiedzialność i pokora. Sporo pracy będą mieli policjanci ruchu drogowego. Dlatego, że w tym czasie ruch na drogach zawsze gęstnieje, a nie zawsze za kierownicą siadają kulturalni kierowcy. Tutaj ze strony Policji zawsze idzie jasny i czytelny przekaz - odpowiedzialny kierowca może liczyć na cenne wskazówki i porady. Natomiast dla drogowych piratów nie będzie taryfy ulgowej - dodaje podinsp. Maludy.

Wzmożone patrole drogówki będą widoczne na głównych arteriach komunikacyjnych, ale także na pozostałych drogach naszego regionu. Także tych o mniejszym natężeniu ruchu. Policjanci wyposażeni w alkomaty i testery narkotykowe będą sprawdzać stan psychofizyczny kierowców. W tym aspekcie nie będzie tolerancji dla osób, które zdecydowały się wsiąść za kierownicę, będąc pod działaniem alkoholu czy środków psychoaktywnych.

Trwa głosowanie...

Czy zdarzyło ci się wsiąść za "kółko" po alkoholu?

- Jednocześnie przypominamy, o możliwości sprawdzenia trzeźwości o każdej porze w komendach i komisariatach Policji. Mundurowi w „białych czapkach” będą zwracać uwagę na to, czy kierowcy i pasażerowie korzystają z pasów bezpieczeństwa, a dzieci przewożone są w specjalnych fotelikach. Kontrolowana będzie również prędkość, z jaką poruszają się kierowcy - podkreśla rzecznik gorzowskiej policji.

To właśnie niedostosowanie prędkości do warunków jest najczęstszą przyczyną wypadków drogowych, dlatego na ten problem policjanci będą zwracać szczególną uwagę.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Otwarcie sezonu motocyklowego na Jasnej Górze

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska