Duża szybkość i warkot maszyn, czyli kartingi w Zielonej Górze [WIDEO, ZDJĘCIA]

af, mk
W sobotę i w niedzielę na torze mierzącym 1,042 km w dzielnicy Stary Kisielin walczono we wszystkich grupach wiekowych. Pojawiła się cała czołówka krajowa. W sobotę odbyły się eliminacje, wczoraj decydujące finałowe wyścigi. Mariusz Kapała / GL
Puchar Polski ROK CUP POLAND 2017. Zielonogórzanie zaliczyli dobry występ na torze w Zielonej Górze Starym Kisielinie

Zielonogórski Wallrav Racing Club był organizatorem V serii Pucharu ROK CUP Poland. W sobotę i w niedzielę na torze mierzącym 1,042 km w dzielnicy Stary Kisielin walczono we wszystkich grupach wiekowych. Pojawiła się cała czołówka krajowa. W sobotę odbyły się eliminacje, wczoraj decydujące finałowe wyścigi. Z lubuskich zawodników w kategorii GP14 świetnie spisał się zawodnik Wallrav Racing Club Igor Lejko, który wygrał z Kacprem Szczurkiem (TTSK K-Team Tarnów). Hubert Kowalczyk z Automobilklubu Zielonogórskiego Duet był czwarty, a kolega klubowy Igora Jacek Pawlak, piąty. Szóste miejsce zajął Adrian Marcinkiewicz, zaraz za nim uplasowała się Karolina Janicka (oboje Automobilklub Zielonogórski Duet). Ósmy był Daniel Zając (Wallrav Racing Club).

W kategorii GP 25 wygrał Adrian Marcinkiewicz (Automobilklub Zielonogórski Duet), drugi był inny zielonogórzanin Daniel Zając (Wallrav Racing Club). Siódme miejsce zajął Grzegorz Protasiewicz (Wallrav Racin Club). Świetnie w kategorii junior rok spisał się Adrian Janicki (Automobilklub Zielonogórski Duet) pewnie wygrywając. W kategorii mini rok od początku sezonu trwa zacięta walka między Karolem Pasiewczem (Automobilklub Wielkopolski Poznań) i Piotrem Protasiewiczem juniorem (Wallrav Racing Club). Tym razem lepszy był rywal, ale okazja do rewanżu już za kilka dni. W kategorii Shifter w której nie startowali zielonogórzanie triumfował Wojciech Grzyb (Automobilklub Wielkopolski), a w najmłodszej baby rok jego kolega klubowy Mikołaj Kania.