Dużo remisów na inaugurację piłkarskiej wiosny w IV lidze. Ale Stilon Gorzów znów gromi!

Paweł Górski
Lubuscy IV-ligowcy zainaugurowali rundę wiosenną.
Lubuscy IV-ligowcy zainaugurowali rundę wiosenną. Robert Gorbat
Za nami inauguracja rundy wiosennej w lubuskiej IV lidze! Na żadnym z piłkarskich boisk nie zabrakło bramek, a najintensywniejsze strzelanie urządził Stilon Gorzów. Sprawdzamy, jakie rozstrzygnięcia przyniosła 18. kolejka rozgrywek.

Grad bramek w Gorzowie i Witnicy

Wiosnę w IV lidze otworzył ciekawie zapowiadający się mecz Stilonu Gorzów z Budowlanymi Murzynowo. Przez większość spotkania obie ekipy prowadziły wyrównaną walkę. Co prawda gospodarze wyszli na prowadzenie już w 4 min, lecz później przez długi czas na boisku niewiele się działo. Obraz gry całkowicie odmienił ostatni kwadrans pojedynku. Właśnie wtedy gorzowianie rozpoczęli prawdziwą strzelaninę, dokładając kolejne gole z niesamowitą regularnością. Stilon nie miał litości dla rywala, dzięki czemu dopisał na swoje konto okazałe zwycięstwo 6:0.

– Potrzebowaliśmy trochę czasu, by wejść w uderzenie, stąd bardzo wyrównany przez 75 minut przebieg spotkania – mówił Łukasz Maliszewski, kapitan Stilonu. - Dla nas najważniejsze było zdobycie trzech punktów. Nie daliśmy się zwieść opiniom, że zmierzymy się z bardzo młodym, nie rozumiejącym się jeszcze zespołem. Zagraliśmy na serio, z pełnym zaangażowaniem od pierwszej do ostatniej minuty. Na pewno mieliśmy przewagę w przygotowaniu motorycznym, bo pracujemy już z myślą o budowaniu formy na trzecią ligę. Na razie musimy jednak zwycięsko dokończyć występy w czwartej. Nie boję się o to, że w kolejnych spotkaniach zabraknie nam motywacji. Do każdego meczu będziemy przystępowali z chęcią odniesienia zwycięstwa.

Również sześć goli obejrzeli kibice zgromadzeni na stadionie w Witnicy, lecz pojedynek Czarnych z Ilanką pozostał nierozstrzygnięty. Strzelanie zaczęli pod koniec pierwszej połowy goście, którzy po trafieniach Andrzeja Pawłowskiego i Igora Kurkowskiego prowadzili na półmetku spotkania 2:0. Od razu po przerwie gola dorzucił jeszcze Wiktor Kłosowski i wydawało się, że może to być decydujący cios zadany miejscowym. Nic bardziej mylnego. Już w 51 min sygnał do ataku dał Kacper Kochanowski, strzelając pierwszą bramkę dla Czarnych. Niedługo po nim dwukrotnie trafił Artem Yakovenko, dzięki któremu drużyna z Witnicy zremisowała 3:3 i zainkasowała jakże ważny w walce o utrzymanie punkt.

Kolejka pod znakiem remisów

Inauguracja IV ligi obfitowała w wyrównane spotkania. Aż pięć z dziewięciu meczów zakończyło się bez rozstrzygnięcia. Oprócz wspomnianego wcześniej pojedynku w Witnicy, remisy padły również w Starym Kurowie, Zbąszynku, Kożuchowie i Sławie. Tym samym zapunktowała cała strefa spadkowa, co jeszcze bardziej zmniejszyło odległości między drużynami w dolnej części tabeli.

Udany rewanż Spójni

Nie zawiodły rozgrywane w Słubicach derby Polonii ze Spójnią Ośno Lubuskie. W 35 min prowadzenie gościom dał Marek Buszczak, ale gospodarze odpowiedzieli już w doliczonym czasie pierwszej połowy. Zespół z Ośna Lubuskiego przechylił szalę zwycięstwa na swoją stronę w drugiej odsłonie za sprawą kolejnego gola Buszczaka.

Bez niespodzianki w Iłowej

Zaskoczenia nie było w spotkaniu Piasta Iłowa z Odrą Nietków. Dobrze radzący sobie w tym sezonie goście nie mieli większych problemów z pokonaniem balansującego na krawędzi strefy spadkowej Piasta. W 73 min prowadzili już 3:0, a miejscowi zdołali jedynie zdobyć honorowe trafienie w ostatnich minutach meczu.

Wyniki 18. kolejki lubuskiej IV ligi:

• Magnolia Park Stilon Gorzów – Gold-Las Budowlani Murzynowo 6:0 (Bramki: Sakai 2, Maliszewski, Ferenzy, Grzybowski, Łaźniowski)
  • Meprozet Stare Kurowo – Piast Inex Czerwieńsk 1:1 (Antczak – Lipiński)
  • MKS Czarni Żagań 1957 – KS Lechia II Zielona Góra 2:0 (Szkarapat, Adamczyk)
  • ZAP Syrena Zbąszynek – TS Celuloza Kostrzyn n/o 1:1 (Mwinyi – Jacewicz)
  • Piast Iłowa – Odra Nietków 1:3 (Dąbrowski – Kaczorowski 2, Leoszko)
  • Czarni Browar Witnica – Ilanka Rzepin 3:3 (Yakovenko 2, Kramkowski – Pawłowski, Kurkowski, Kłosowski)
  • Korona Kożuchów – Pogoń Świebodzin 1:1 (Lewicki – Rafalik)
  • Polonia Słubice – Spójnia Ośno Lubuskie 1:2 (Stadie – Buszczak 2)
  • Dąb Sława-Przybyszów – Promień Żary 1:1 (Siemczyk – Jasiak)
Finałowy turniej zielonogórskiego Pucharu Zimy był wyjątkowo emocjonujący.

Ależ to były emocje! Puchar Zimy w nowych rękach, bo faworyt...