Dwa medale zielonogórzanina Tomasza Jakimczuka w Turnieju Słowian

Cezary Konarski
Tomasz Jakimczuk zdobył dwa medale w Turnieju Słowian.
Tomasz Jakimczuk zdobył dwa medale w Turnieju Słowian. Start Zielona Góra
Tomasz Jakimczuk, zawodnik Zrzeszenia Sportowo-Rehabilitacyjnego Start Zielona Góra zdobył dwa brązowe medale w rozegranym w Tarnobrzegu XV Międzynarodowym Turnieju Słowian w tenisie stołowym dla zawodników poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Podopieczny trenera Jacka Kaczmarka, medalista igrzysk paraolimpijskiech w Tokio, w rywalizacji indywidualnej, ze swojej grupy kwalifikacyjnej wyszedł na drugim miejscu. Pokonał 3:0 trzech zawodników: z Ukrainy, Słowacji i Polski. Musiał jednak uznać wyższość reprezentanta Czech Jiri Suchanka, również medalisty paraolimpijskiego. W półfinale zielonogórzanin przegrał ze swoim kolegą z reprezentacji Rafałem Czuperem 1:3, a w meczu o brązowy medal pokonał 3:0 Romana Gulyka (Ukraina).

W rywalizacji drużynowej, w której uczestniczyli zawodnicy wszystkich klas startowych (open) Tomasz Jakimczuk razem z Rafałem Czuperem (Start Białystok) wygrali zdecydowanie grupę eliminacyjną, a w ćwierćfinale pokonali 2:0 zespół polsko-ukraiński. Z kolei w półfinale przegrali 0:2 ze Słowakami. Brązowy medal wywalczyli po zwycięstwie (2:1) nad Serbią.

Gala Sportu Lubuskiego 2022. Anna Puławska królową lubuskieg...