MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Dwa targowiska

PIOTR DROZDOWSKI
Prawdopodobnie za miesiąc ma być ogłoszony przetarg na sprzedaż działek przy ul. Wodnej. Zainteresowanie jest spore.

W mieście nie brakuje miejsc, które można by uatrakcyjnić. Np. skwer przy Banku Gospodarki Żywnościowej, który choć leży w centrum miasta, odstaje wyglądem. Co prawda za sprawą ustawionych w minionym roku nowych ławek nieco się poprawiło, ale do zrobienia jest jeszcze sporo. Sprawa rozbijała się o własność gruntu, bo ten należał do parafii ewangelickoaugsburskiej. W końcu podpisano porozumienie. - Jeszcze w tym miesiącu ogłosimy przetarg na utwardzenie ciągów pieszych kostką granitową o różnej wielkości oraz na wydzierżawienie trawiastego patio. Mógłby tam powstać punkt małej gastronomii, czynny nawet przez cały rok - informuje zastępca burmistrza Justyna Mikołajewska.

Dwa targowiska

Prawdopodobnie za miesiąc ma być ogłoszony przetarg na sprzedaż działek przy ul. Wodnej. Geodeta wyznaczył osiem parceli, na których mają powstać kamienice o charakterze handlowo-usługowym. Zainteresowanie sprzedażą jest ponoć spore, a z uzyskanych pieniędzy urząd miejski zamierza w przyszłym roku wyremontować ul. Wodną i zagospodarować zieleniec z parkingami na dawnym placu targowym. Powstanie też mała scena, a wzdłuż rowu miejskiego, aż do ul. Doktora R. Kocha będzie można przejść spacerowym bulwarem.
Natomiast nie wiadomo, co będzie na mało wykorzystanym terenie drugiego byłego targowiska przy ulicach Lipowej i Gajewskich. Kilka lat temu upadł pomysł pod hasłem ,,Mój sklep’’, który polegał na budowie obiektu handlowego, w czym udział mieli wziąć sami kupcy. Komisja budownictwa rady miejskiej ma zająć się przyszłością tego terenu i przedstawić propozycje zagospodarowania.

Rynek jak dawniej

Także w tym roku powinno być wiadomo, co dalej z najbardziej reprezentacyjnym placem w mieście - Rynkiem. Przypomnijmy, że urząd miejski zabiega o pieniądze z Unii Europejskiej na ochronę dziedzictwa kulturowego, a dokładnie na przywrócenie dawnego wyglądu centrum miasta. Asfalt na ulicach mają zastąpić kamienne kostki, a na płycie przed ratuszem mają pojawić się kamienne płyty. - Jeśli już mowa o terenach, to przed sezonem letnim chcemy w kilku punktach miasta urządzić place zabaw dla dzieci z drewnianym wyposażeniem. Myślimy tu m.in. o parku, osiedlu Rożka i ul. Sturnego. Mamy nadzieję, że sprzęt oprze się wandalom - dodaje J. Mikołajewska.
A położona blisko Ratusza promenada? J. Mikołajewska zapewnia, że w miarę możliwości finansowych naprawiane jest oświetlenie, będzie też modernizowana nawierzchnia. - Jeśli znalazłaby się osoba z pomysłem na urządzenie tam np. letniego ogródka lub straganu, to jesteśmy otwarci na propozycje. W ub.r. dzięki takiej właśnie oddolnej inicjatywy zagospodarowano skwer przy ul. Poznańskiej. Efekt chyba każdy widział i mógł ocenić - mówi wiceburmistrz.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska