Dwa złote medale kostrzyńskich zapaśników stylu klasycznego w II Pucharze Polski kadetów

Filip Iwaszko z UKS Jedynka Kostrzyn nad Odrą wygrał podczas Pucharu Polski kadetów kategorię wagową do 45 kg. Mariusz Staniszewski
W Kostrzynie nad Odrą odbył się od 25 do 27 marca br. II Puchar Polski kadetów (15-17 lat) w zapasach w stylu klasycznym. Organizatorem tej największej w bieżącym roku zapaśniczej imprezy w Lubuskiem był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Tegoroczne eliminacje do finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (maj, województwo warmińsko-mazurskie) zostały rozegrane z rekordową liczbą 198 zawodników z 49 klubów w hali widowiskowo-sportowej MOSiR „Kostrzyńskiego Centrum Szkolenia Zapasów” przy ul. Mickiewicza.

Nie zabrakło Lubuszan

W kostrzyńskich mistrzostwach startowała będą także Lubuszanie: 7-osobowa ekipa SKF Olimp Kostrzyn nad Odrą, 7-osobowa UKS Jedynka, 10-osobowa MLKS Agros Żary, 2-osobowa UKS ZTS Lubsko oraz 2-osobowa MGLKS Orlęta Trzciel.

Podczas ceremonii otwarcia zawodów zaszczytu reprezentowania zawodników w poczcie flagowym dostąpili czołowi kostrzyńscy zapaśnicy: Kacper Chmielewski (SKF Olimp), Filip Iwaszko i Kacper Sobczyk (obydwaj z UKS Jedynka). Na znak solidarności z walczącą Ukrainą wniesiono też flagę tego kraju. Dokonali tego: Denis Franczuk, Anton Dryml, Wojciech Cudak i Konrad Adamczewski. Były bite na stojąco, gorące brawa dla walczących o niepodległość Ukrainy.
W części artystycznej zaprezentowała się szkoła tańca Quest, która w Kostrzynie nad Odrą działa już od 15 lat. Zatańczyły grupy: cuksole, remixy oraz kombinat skład, otrzymując masę gorących braw.

• 6. Cement Gryf Chełm – 16 pkt.
  • 7. UKS Jedynka Kostrzyn nad Odrą – 14 pkt.
  • 8. Agros Żary – 10 pkt.
  • 9. Orlik Wierzbica – 9 pkt.
  • 10.-11. Hutnik Pieńsk – 8 pkt.
  • 10.-11. Cartusia Kartuzy – 8 pkt.

Sklasyfikowano 49 klubów.

Indywidualne wyróżnienia

Najlepszym zawodnikiem II Pucharu Polski kadetów został uznany Hubert Sidoruk (Cement Gryf Chełm), najlepszym zawodnikiem z Ziemi Lubuskiej - Gracjan Jedut (Agros Żary), najlepszym zawodnikiem z powiatu gorzowskiego - Kacper Sobczyk (UKS Jedynka Kostrzyn nad Odrą), a najlepszym zawodnikiem z Kostrzyna nad Odrą - Filip Iwaszko (UKS Jedynka).

Po sześciu najlepszych zapaśników w poszczególnych kategoriach wagowych zostało uhonorowanych medalami, pucharami oraz dyplomami. Trenerzy złotych medalistów otrzymali pamiątkowe medale. Zapaśnicy, którzy zdobyli złote medale w poszczególnych kategoriach wagowych otrzymali także efektowane, szklane tabla, ufundowane przez kierownictwo Hotelu Bastion Witolda Wiśniewskiego i Dariusza Zacharę. Trzy najlepsze kluby zostały nagrodzone okazałymi pucharami, zaś najlepsi zawodnicy w specjalnych kategoriach otrzymali pamiątkowe puchary.

Czytaj również:

W Trzcielu odbył się ślub brązowego medalisty z Tokio. Tadeusz Michalik stanął na ślubnym kobiercu