Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Najtańsze ogródki działkowe na sprzedaż w województwie lubuskim. Ofert nie brakuje!

Aleksandra Sierżant
Aleksandra Sierżant
ROD JutrzenkaPowierzchnia: 500 m²Cena za m²: 24 zł/m²
ROD JutrzenkaPowierzchnia: 500 m²Cena za m²: 24 zł/m² Polska Times/ilustracja
Ogródki działkowe na sprzedaż w województwie lubuskim - jest ich całkiem sporo! W czasach pandemii chyba każdy marzy o własnym kawałku zieleni, do którego mógłby, choć na chwilę uciec. Okazyjnych ofert na portalu OLX.pl nie brakuje. W naszej galerii zdjęciowej znajdziecie ogródki działkowe na sprzedaż po okazyjnej cenie w Lubuskiem.
  • Ogródki działkowe wciąż cieszą się dużym zainteresowaniem.
  • Na stronie OLX wyszukaliśmy działki ogrodowe na sprzedaż w Lubuskiem w okazyjnych cenach.
  • Są jednak kwestie, o których musimy pamiętać podczas kupna takiej działki.

Ogródki działkowe na sprzedaż w Lubuskiem

Ogródki działkowe cieszą się coraz większą popularnością, szczególnie w czasach pandemii, kiedy każdy szuka swojego miejsca, gdzie będzie mógł spędzić czas na świeżym powietrzu. To świetne rozwiązanie dla osób, które mieszkają w blokach, a marzą o własnym ogrodzie, gdzie będą mogli zająć się uprawą roślin i korzystać z pięknej pogody wraz z rodziną.

Na stronie olx.pl jest sporo ogłoszeń, gdzie ludzie wystawiają ogródki działkowe na sprzedaż w Lubuskiem po okazyjnych cenach. Przejdź do galerii i zobacz aktualne oferty (16.04.2021) >>>

Ile kosztuje ogródek działkowy w województwie lubuskim? Zobacz oferty:

WIDEO: Jak ekologicznie uprawiać ogródek? Oszczędzanie wody na działce [ogród, działka, woda, ekologia]

Kupno działek ogrodowych - o czym trzeba pamiętać?

Dla działki ROD uzyskanie pozwolenia na budowę nie jest możliwe. Zatem na tego typu działce możemy postawić jedynie budynek niewymagający zgłoszenia. Warunki zabudowy rodzinnych ogródków działkowych określa art. 13.1 ustawy ROD mówiący

Na terenie działki nie może znajdować się obiekt gospodarczy o powierzchni zabudowy przekraczającej 35 m2 oraz o wysokości przekraczającej 5 m przy dachach stromych i 4 m przy dachach płaskich.

Działki ogrodowe ROD są zwykle wyposażone w wodę ogrodową, ale dla znacznej części ogrodów woda ta nie jest zdatna do picia. Na ogrodach występuje miejsce ujęcia wody miejskiej (do picia), ale woda doprowadzona do działki i altany często jest wodą z własnego ujęcia. Na ogrodach działkowych woda jest zazwyczaj odłączana na okres zimowy (od listopada do marca).

Zobacz również:

Ogródki działkowe - funkcja

Ogrody działkowe zapewniają ich użytkownikom (czyli działkowcom) aktywny wypoczynek, możliwość prowadzenia upraw ogrodniczych głównie na własne potrzeby. Stanowią również składnik terenów zielonych oraz terenów rekreacyjnych. Są też elementem ochrony przyrody.

Służą poprawie warunków ekologicznych miast i sytuacji bytowej ich mieszkańców.

Działki ogrodowe - historia

Pierwsze w Polsce ogródki działkowe (ROD „Kąpiele Słoneczne”) powstały w Grudziądzu. Zostały one założone przez doktora Jana Jalkowskiego w 1897 roku. Następny był najstarszy w Warszawie Ogród Działkowy Tramwajarzy przy ul. Odyńca (obecnie ROD im. Obrońców Pokoju).

Od samego początku nastawione były one na produkcję owoców i jarzyn na potrzeby działkowiczów.

Ogrody działkowe na świecie

W tych państwach również są popularne ogródki działkowe:

  • Czechy
  • Słowacja
  • Norwegia
  • Szwecja
  • Dania (pierwsze ogrody działkowe)
  • Finlandia
  • Francja
  • Niemcy
  • Malta
  • Holandia
  • Filipiny
  • Portugalia
  • Rosja
  • Wielka Brytania
  • Stany Zjednoczone.
W czasie epidemii koronawirusa ogrody działkowe to jedno z tych miejsc, gdzie w gronie najbliższych możemy spokojnie spędzać czas na świeżym powietrzu. Ogrody działkowe w lubuskich miastach wróciły do łask. Zobaczcie sami, jak mija tam czas.- Dla mnie działka to wypoczynek, relaks i gimnastyka. Serce lepiej pracuje i człowiek spędza czas na świeżym powietrzu - mówi Jerzy Kocik, z ROD Wypoczynek w Zielonej Górze, który swój ogródek odwiedza codziennie. Jak widać, czas na działce można spędzać różnie. Są tacy, którzy doglądają każdego drzewa i krzaczka. To dla nich miejsce, gdzie można wyhodować własne owoce i warzywa. Inni traktują działkę typowo rekreacyjnie. Nie ma tam grządek, jest natomiast duży trawnik i miejsce do odpoczynku.- W tym roku przymrozków takich dużych nie było. Wiem, że niektórym pomarzły brzoskwinie. Plagą natomiast jest mszyca - dodaje. Ale czosnek ładnie rośnie i mam starą odmianę truskawek, które pięknie kwitną. Mam tę odmianę po babci. Dobrze, że popadało, ale deszczu brakuje - zauważa pan Jerzy.  Polecamy wideo: Porządkujemy rabaty kwiatowe na naszej działce. Od czego zacząć i jak pozbyć się chwastów?

Co słychać na działkach? Odwiedziliśmy ROD Wypoczynek w Ziel...

od 7 lat
Wideo

Jakie są wczesne objawy boreliozy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska