Dzieje się mnóstwo imprez w Lubuskiem! [PROGRAM, ZAPOWIEDZI, 26-28 MAJA]

redakcja Gazety Lubuskiej
redakcja Gazety Lubuskiej
Moc atrakcji czeka Lubuszan w najbliższy weekend od 26 do maja. Uroczyste obchody rocznicy Wydarzeń Zielonogórskich, turniej rycerski, Rybkobranie, emocjonujące żużlowe Derby Ziemi Lubuskiej, przyciągający uwagę Bieg Solan, artystyczne majówki, igrzyska seniorów, rodzinne pikniki... To tylko niektóre zapowiedzi nadchodzących wydarzeń. Pełny program znajdziecie poniżej. W ten weekend nie siedźcie w domu, pogoda dopisze!

Program obchodów 57. rocznicy Wydarzeń Zielonogórskich

27 kwietnia - 28 czerwcaSpecjalne wydanie miesięcznika „Nasza Historia”
Do kupienia w salonikach prasowych i w wybranych punktach sprzedaży prasy

24 - 26 majaWystawa historyczna: „Wydarzenia Zielonogórskie -1960” w Sejmie RP

23-27 maja
Projekcja filmu z 2010 r. „Trzydziestego maja sześćdziesiątego roku”

 • Stary Kisielin, świetlica - 23 maja, godz. 18.00
 • Nowy Kisielin, świetlica - 23 maja, godz. 20.00
 • Łężyca, świetlica - 24 maja, godz. 18.00
 • Przylep, szkoła - 24 maja, godz. 20.00
 • Jeleniów, biblioteka - 25 maja, godz. 17.00
 • Kiełpin, biblioteka - 25 maja, godz. 19.00
 • Racula, świetlica - 25 maja, godz. 21.00
 • Jany, biblioteka - 26 maja, godz. 17.00
 • Zawada, świetlica - 26 maja, godz. 19.00
 • Krępa, świetlica - 26 maja, godz. 21.00
 • Zielona Góra, kino Newa - 27 maja, godz. 10.30

27 maja - 14 czerwcaWystawa historyczna „Wydarzenia Zielonogórskie - 1960”
Zielonogórski Rynek

27 maja, godz. 10.00-11.00Rocznicowy bieg sztafetowy na dystansie 3x1960 metrów
Start przy zielonogórskim ratuszu o godz. 10.00

Zawodnicy pobiegną ulicami: Mickiewicza, Mariacką, Stary Rynek, Żeromskiego, Kupiecką, al. Niepodległości i Bankową.
Uczestnicy otrzymają atrakcyjne pakiety startowe zawierające m.in. nowe wydanie książki „Wydarzenia Zielonogórskie 1960”
Chętni mogą rejestrować się do 23 maja do północy na stronie super-sport.com.pl/zapisy lub w dniu biegu w biurze zawodów przy ratuszu (w przypadku wolnych miejsc). Wpisowe wynosi 20 zł dla całej drużyny (30 zł w biurze zawodów). Ilość miejsc ograniczona.

27 maja, godz. 17.00Koncert patriotyczny z okazji 57. rocznicy Wydarzeń Zielonogórskich
Filharmonia Zielonogórska (wejściówki - Szkoła Muzyczna, ul. Chrobrego)

27 majaSpecjalny dodatek do „Gazety Lubuskiej” o Wydarzeniach Zielonogórskich

28 maja, godz. 11.00Uroczysta rocznicowa msza św. koncelebrowana przez biskupa Zielonogórsko-Gorzowskiego Tadeusza Lityńskiego
Kościół pw. Matki Bożej Częstochowskiej

28 maja, godz. 12.30Wręczenie odznaczeń państwowych uczestnikom Wydarzeń Zielonogórskich
Plac Powstańców Wielkopolskich

28 maja, godz. 13.00Widowisko plenerowe „Ulice wolności”, reż. Robert Czechowski
Plac Powstańców Wielkopolskich

28 maja, godz. 18.00Premiera filmuwyprodukowanego przez GL - „Bitwa o Dom Katolicki. Wydarzenia Zielonogórskie 1960”
Cinema City Zielona Góra (zaproszenia)

Gorzów Wielkopolski

Hej seniorzy! Ruszają Wasze igrzyska!
Jeśli jesteś aktywnym seniorem, chcesz sprawdzić swoje sportowe umiejętności - ta impreza jest dla ciebie! Nie ćwiczysz? To nic! Możesz pzyjść po garść praktycznych porad. Program Gorzowskich Igrzysk Seniorów: 10.30, rozpoczęcie zawodów; 10.45-13.30, rozgrywki sportowe, pokaz salsa­tion, warsztaty z zakresu zdrowia i profilaktyki; 13.00, piknik integracyjny; 14.30, dekoracja uczestników zawodów.
Słowianka, sobota, 27 maja, od 10.30, udział darmowy.

Energetyczny koncert z jazzem i funky
Koncert zespołu Bibobit będzie muzyczną ucztą. Zespół jest połączeniem energetycznego wokalu, brzmienia sekcji dętej, wysmakowanych partii jazzowego fortepianu, ekspresyjnej elektroniki, Bibobit to jazz, groove, hip-hop, melodie, śpiewy i rymy ! To koncert na którym ciężko wysiedzieć na miejscu !
Art Cafe, Teatr Osterwy, sobota, 27 maja, 20.00, bilety: 50 zł (tel. 601 733 079).

Harfy Papuszy
Na zakończenie V Festiwalu Muzyki Współczesnej im. Wojciecha Kilara zaplanowano koncert „Jan Kanty Pawluśkiewicz - Harfy Papuszy”. Wystąpią: Orkiestra Filharmonii Gorzowskiej pod batutą Moniki Wolińskiej, Elżbieta Towarnicka, Iwona Socha, Magdalena Idzik, Tomasz Rak i Pome­rania Singers. Po koncercie zaplanowano dla melomanów spotkanie z artystami, występującymi na gali finałowej.
Filharmonia Gorzowska, dziś, 19.00, bilety: od 45 zł.

Motocykliście zbierają krew
To już kolejny raz, kiedy motocykliści z klubu 96 MC organizują akcję Motokrew. Dla osób oddających krew przewidziane są upominki (pamiętajcie o tym, by mieć dowód osobisty i buć po lekkim śniadaniu). Akcji będą towarzyszyć też: wystawa zabytkowych motocykli, wystawa motockli Yamaha i Kawasaki, pokaz rycerski, koncert Radio Landsberg i pokaz zumby. Przyłączcie się do akcji w szczytnym celu!
Askana, sobota, 27 maja, 9.00-14.00, udział darmowy.

Kresoviana 2017
Koncerty Jubileuszowych - XXV Spotkań Wykonawców Piosenki Kresowej im. Piotra Frankowa „Kresoviana 2017” odbędą się na urokliwiej Scenie Letniej. Gościem specjalnym Festiwalu będzie duet bandurzystek z Równego na Wołyniu, Ireny i Natalii Jewtuszok. W wydarzeniu weźmie także udział około 30 zespołów, grup śpiewaczych, chórów, duetów i solistów z regionu lubuskiego i województw ościennych.
Teatr Osterwy, sobota, 27 maja, od 11.00, wstęp wolny.

Wystawa przygotowana specjalnie dla mam
Uczniowie Zespołu Szkół nr 14 przygotowali wystawę prac plastycznych „Naszym Mamom”.
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna, dziś, od 10.00, wstęp wolny.

Rodzinny piknik: dla mam i dla ich pociech
To będzie atrakcyjny Piknik Sobieskiego (Zespołu Szkół nr 12) dla całych rodzin. Dobra okazja do połączenia Dnia Matki i Dnia Dziecka. Piknik połączony jest z Zadyszką Sobieskiego - biegiem na 10 km (czytaj na str. 14). Ale będzie też rodzinny bieg na mniejszy dystans. W programie: konkurencje sportowe, konkursy regionalne, warsztaty plastyczne.
ZS nr 12, ul. Śląska 20, sobota, 27 maja, wstęp wolny.

Sulęcin

Twórcy „Projektu Grechuta” dla matek
Z okazji Dnia Matki, w Sulęcińskim Ośrodku Kultury odbędzie się wyjątkowy koncert. Wystąpi zespół Plateu – twórcy bestsellerowego albumu „Projekt Grechuta”, autorzy przeboju „Niebezpiecznie piękny świt”. Znani z bardzo dobrych koncertów, które są połączeniem elementów lirycznych i… kabaretowych!
Sulęciński Ośrodek Kultury, dziś, 20.00, bilety:30 zł.

Zielona Góra

Agata Buzek na gali 13. Festiwalu Frankofilm
Agata Buzek przewodzi jury 13. Międzynarodowego Festiwalu Francuskojęzycznych Filmów Krótkometrażowych - Frankofilm pod patronatem Rafaela Lewandowskiego. W sobotę filmy konkursowe (temat przewodni: Recykling) zobaczymy w Lubuskim Teatrze w godzinach od 10.00 do 16.00. O 19.00 rozpocznie się gala rozdania nagród i koncert z udziałem Marcina Pukaluka, który zagra muzykę do arcydzieła kina niemego - „Generał” z Busterem Keatonem.
Lubuski Teatr, sobota, 27 maja: 10.00-16.00 - konkurs; 19.00 - gala, wstęp wolny.

Zobacz też: Tak było podczas Hiszpańskiej Nocy Muzeów

Werter z powieści Goethego nudny? Nie we fryzurze ŕ la Prince i glanach buntownika
Zielona Góra. Monodram „Być jak Młody W.” to nie adaptacja powieści J. W. Goethego. Reżyser i scenarzysta Mariusz Babicki oraz aktor James Malcolm podkreślają, że „Cierpienia młodego Wertera” z 1774 r. posłużyły im za inspirację opowieści o tym bohaterze romantycznym. Jaki znaleźli klucz do postaci z „nudnej” lektury? To lata 60. i 70. XX w., rewolucja obyczajowa, rock’n’roll i Klub 27, do którego zalicza się znanych artystów, którzy zmarli przedwcześnie mając 27 lat: założyciela The Rolling Stones Briana Jonesa, Jimiego Hendriksa, Jima Morrisona z The Doors, Kurta Cobaina z Nirwany. J. Malcolmowi założyła perukę ŕ la Prince i glany buntownika scenografka Monika Ostrowska. O kompozycje zadbał William Malcolm.
Lubuski Teatr, niedziela, 28 maja, 18.00, bilety: 35/40 zł.

Koncert Uniwersytecki z wirtuozem skrzpiec
Wirtuoz skrzypiec, Jarosław Nadrzycki, wystąpi w koncercie kameralnym świętującego 30-lecie istnienia Zielonogórskiego Towarzystwa Śpiewaczego „Cantores”. Na fortepianie stołowym zagra i opowie o tym zapomnianym instrumencie dr Marek Pilch.
Aula Rektoratu UZ, niedziela, 28 maja, 17.00, bilety: 20/10 zł.

Piękna pogoda zachęca do spacerów
Oddział Zielonogórski PTTK zaprasza na pieszą wycieczkę leśnymi i polnymi ścieżkami na trasie Milsko – Dąbrowa – Proczki – Milsko. Trasa marszu będzie liczyć 14 km. Zbiórka odbędzie się na dworcu PKS, a odjazd autobusu do Milska jest o godz. 8.20 (bilet kosztuje 6,5 zł). Powrót o godz. 12.45 lub 15.25.
Zbiórka na dworcu PKS w Zielonej Górze, niedziela, 28 maja.

Zabierz mamę do Centrum Przyrodniczego Zielona Góra
Jak świętować Dzień Matki? Można odwiedzić Centrum Przyrodnicze. Tutaj odbędą się warsztaty kosmetyczne. O godz. 12.00 zaplanowano warsztaty tworzenia mydełek i własnego kremu, a o 15.00 spotkanie z dietetyczką. Najmłodsi będą zaś mogli skorzystać ze Strefy Dziecka.
Centrum Przyrodnicze, sobota, 27 maja, początek o godz. 10.00.

Jak to dawniej na wsi się ludziom żył
Zielona Góra Ochla
Dawniej ludzie żyli zgodnie z naturą, wspólnie wychowywali też dzieci. Muzeum Etnograficzne chce wrócić do tych tradycji i stworzyć dla najmłodszych wioskę, w której będą mogły się pobawić, nauczyć czegoś nowego, ale i mieć bezpośredni kontakt z przyrodą. W programie: wspólne muzykowanie, dawne gry, warsztaty czy wyrób masła.
Muzeum Etnograficzne w Zielonej Górze Ochli, niedziela, 11.00, wstęp: 6 zł, dzieci do 6. roku życia bezpłatnie.

Festiwal podróżniczy z Zielonymi Globami w tle
Zielona Góra. Ogólnopolski Festiwal Podrózniczy Zielone Globy zaprasza na prelekcje, występy artystyczne, ale i na (w tym roku po raz pierwszy) I Zielonogórski Festiwal Pojazdów Turystycznych. Prelegenci powalczą o statuetki, ale przede wszystkim wymienią się doświadczeniami z podróży.
Kąpielisko przy ul. Botanicznej, 27-28 maja.

Witnica
Rodzinny festyn z przedszkolem „Bajka”
Atrakcje:malowanie twarzy, kiermasz zabawek, gry i zabawy sportowe, zagroda ze zwierzętami, spotkanie z mundurowymi i motocyklistami. Będą też stoiska gastronomiczne. Dochód przeznaczony będzie na działalność placówki.
Przedszkole bajka, sobota, 27 maja, 10.00-13.00, wstęp wolny.

Mierzęcin/gm. Dobiegniew
Impreza rodzinna i dla miłośników koni
Jak co roku miłośnicy koni i sportów jeździeckich oraz rodziny z dziećmi mogą liczyć na wiele atrakcji. W programie m.in. regionalne i towarzyskie zawody w skokach przez prze­szkody. Podczas IV Mierzę­ciń­skich Zawodów w Powożeniu zmierzą się ze sobą najlepsze zaprzęgi konne. Po raz pierwszy rozegrana zostanie bardzo widowiskowa konkurencja Smerfy kontra reszta świata bajek. W programie jest też wiele atrakcji dla rodzin.
Pałac Mierzęcin, niedziela, 28 maja, 8.00 - 18.00, wstęp wolny.

Górki Noteckie/gm. Zwierzyn
Rowerowy rajd
dla rodzin i sąsiadów
Przyłącz się do rowerowego rajdu! W programie: przejazd trasą liczącą 20 km,postoje w ciekawych miejscach i pyszny poczęstunek. Zabawa będzie przednia!
Plac przy sali wiejskiej, sobota, 27 maja, od 10.00, udział darmowy.

Międzyrzecz
Złap za pędzel i farby, maluj pejzaże
W niedzielę rozpocznie się kolejna edycja pleneru malarskiego. Miłośnicy pędzla i sztalugi odwiedzą gminę, by tworzyć piękne pejzaże.
Teren miasta i gminy, od niedzieli, 28 maja, udział darmowy.

Glisno/gmina Lubniewice
Targi z traktorami i sadzonkami
Lubuski Ośrodek Doradztwa Rolniczego już kolejny raz zaprasza na targi rolnicze. Na miejscu będzie można nie tylko kupić sadzonki kwiatów czy rolnicze akcesoria, ale też skorzystać z porad doradców rolniczych.
Teren przy pałacu, sobota i niedziela (27-28 maja), wstęp wolny.

Ownice/gmina Słońsk
Zajrzyj na święto niepełnosprawnych
Koło Łowieckie Dzik organizuje Międzynarodowy Dzień Inwalidy. Myśliwi zaprezentują swoje umiejętności i opowiedzą o kulturze łowieckiej. Wydarzenie ma integrować niepełnosprawnych i przełamywać społeczne bariery.
Stanica Rybacka Kniejówka, sobota, 27 maja, wstęp wolny.

Otyń

Gminne Centrum Kultury oraz sekcja teatralna „Złota Ryba” zapraszają rodziców z dziećmi w egzotyczną podróż na „Zieloną Wyspę Banana”. Przedstawienie odbędzie się w piątek, 26 maja, o godz. 19.00 w GCK w Otyniu. Wstęp wolny.

Gminne Centrum Kultury razem z urzędem gminy i stowarzyszeniem Odra dla Turystów zapraszają na niecodzienną majówkę. W sobotę, 27 maja, o godzinie 16.00 z nowosolskiego portu, Laguna wyruszy w rejs w kierunku przystani rzecznej w Bobrownikach. Tuż przy przystani o godzinie 17.00 rozpocznie się koncert zespołu country „Starzy Przyjaciele”. W sprzedaży jest tylko 60 biletów po 30 złotych – w cenie rejs w obie strony, koncert oraz niespodzianki! Informacja na temat biletów: 531 013 193. Na koncert w Bobrownikach można dojechać rowerami, na rolkach, przybiec lub przyjść na pieszo. Rejs i koncert odbędą się tylko przy sprzyjającej pogodzie.

Nowa Sól

W Nowosolskim Domu Kultury zostanie otwarta debiutancka wystawa Grupy Plastycznej, działającej w pracowni malarstwa i rysunku. Wernisaż pod hasłem „Kontrasty” odbędzie się w piątek, o godzinie 17.00.

Kino Europa, działające w Nowosolskim Domu Kultury z okazji Dnia Matki zaprasza na film wyświetlany premierowo "Zwyczajna dziewczyna". Początek o godzinie 18.30. Wstęp w promocyjnej cenie z okazji święta – 10 zł.

Stowarzyszenie Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej „Pomóż, nie będę sam” w ramach XVII Mini Biegu Solan i 34 Półmaratonu im. Romana Terlikowskiego, zachęca do biegu pod hasłem „Biegnij na przekór”. Start i meta: 27 maja na Alei Wolności. Po biegu, ok. godz. 13.30 osoby niepełnosprawne, biorące w nim udział, proszone są o zgłoszenie się do siedziby Warsztatów Terapii Zajęciowej przy ul. Muzealnej na poczęstunek i zabawę.

Nowosolski Dom Kultury zaprasza w sobotę, o godzinie 18.00 koncert Big Bandu Nowosolskiego i Macieja Sikały. Będzie to trzecia odsłona koncertu z cyklu "Big Band z gwiazdami". Po sukcesach poprzednich wydarzeń, w których na zaproszenie Big Bandu wystąpili Robert Chyła/Arek Skolik Quartet oraz Wojciech Karolak Trio. Maciej Sikała to jeden z najlepszych polskich saksofonistów tenorowych. Wstęp 10 zł.

W czwartek, 1 czerwca Park Krasnala zapełni się dziećmi z przedszkoli, które będą odsłaniały swoje krasnale. – Dzieci zaśpiewają także krasnalowy hymn, który specjalnie na tę okazję został napisany – dodaje Ewa Batko. Tego dnia, po południu na Wodnym Świecie odbędzie się wiele ciekawych animacji: zabawy krasnoludkowe, gry planszowe, konkurs piosenki Solinka oraz przedstawienie dla dzieci. Zabawy dla dzieci w wieku szkolnym przygotowuje także biblioteka miejska. Wieczorem w kinie Europa w Nowosolskim Domu Kultury odbędzie się krasnalowy przegląd filmowy dla dorosłych.

Gratka dla miłośników przyrody! W piątek, 2 czerwca o godzinie 18.00 w Galerii pod Tekstem w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbędzie się gawęda dr. Andrzeja Kruszewicza o ptasich tajemnicach. A. Kruszewicz z wykształcenia jest weterynarzem, z zamiłowania ornitologiem i podróżnikiem.

Kożuchów

Dni Ziemi Kożuchowskiej, XXI Turniej Rycerski Oblężenie Kożuchowa. Piątek, godz. 11, pałac w Solnikach – sesja naukowa Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Kożuchowskiej; godz. 19 – koncert muzyki dawnej; godz. 20.00 – otwarcie wioski średniowiecznej, pokazy ognia, biesiada dla bractw rycerskich, koncerty muzyki dawnej. Sobota: godz. 11.00 – korowód ulicami miasta oraz warsztaty rzemiosł dawnych, godz. 11.30 – błogosławieństwo uczestników, godz. 12.00 – powitanie, inauguracja, turnieju, salwa honorowa, pokazy grup lokalnych (tematyka historyczna), godz. 13.00 – turniej łuczniczy, godz. 14.00 – turniej bojowy, godz. 14.00 – warsztaty tańca średniowiecznego, godz. 16 – przedstawienie teatru Trójkąt, godz. 18.00 – konne pokazy kaskaderskie Apolinarski Group, godz. 19.00 – turniej artyleryjski, godz. 19.30 – inscenizacji bitwy Oblężenie Kożuchowa 1476, godz. 21.00 – koncerty muzyki dawnej, fireshow – Signum Ignis. godz. 21.00 – dyskoteka plenerowa w Parku Piastowskim

Niedziela: godz. 12.00 – uroczyste otwarcie kożuchowskiego ronda, godz. 13.00-18.00 – prezentacje lokalnych grup, konkursy i zabawy dla dzieci w parku miejskim.

Wschowa

Mieszczański Jarmark Produktów Tradycyjnych odbędzie się 27-28 maja, w godzinach 10.00 – 18.00 na wschowskim rynku. Będą liczne prezentacje wystawców: rękodzieło, wiklina, rzeźba, artykuły szydełkowe, pamiątki regionalne, naturalne produkty spożywcze, wędliny, ciasto, oscypki, miody, przetwory domowe, mydła i wyroby z wosku pszczelego.

Bytom Odrzański

Wystawa robotyki i automatyki dla pasjonatów nowinek technicznych „Piwnicy pod Ratuszem” przy ul. Rynek 1. Prace prezentowane na wystawie powstały podczas kursu w pracowni, która ma siedzibę w tym miejscu. Ekspozycja będzie czynna w sobotę i niedzielę, w godzinach 10.00 – 17.00. Wstęp wolny.

Szlichtyngowa

W sobotę, 27 maja na placu festynowym w Parku Górczyńskim odbędą się Dni Szlichtyngowej. W trakcie święta jubileusz 70-lecia obchodzić będzie przedszkole publiczne w Szlichtyngowej. O godzinie 17.15 nastąpi oficjalne rozpoczęcie święta gminy. W programie m.in. pokaz tańca w wykonaniu dzieci z SP im. Jana Pawła II w Szlichtyngowej, występ lokalnych artystów Marty Mika i Jakuba Wasilewskiego, Shadows Collide with people ze Starych Drzewiec, występ gwiazdy wieczoru – Redis, zabawa taneczna z zespołem Hades i o godzinie 22.30 – pokaz ognia w wykonaniu Ghost Fire.

Sława

W niedzielę, 28 maja zaplanowane są kolejne „Spotkania z podróżnikiem”. W Domu Kultury w Sławie zacznie się o godz. 16.00, a w Domu Kultury w Krzepielowie o godz. 18.30. Gościem będzie Weronika Mliczewska, która opowie o swojej „Podróży za marzeniami”.

Kolsko

Wójt Gminy Kolsko oraz Gminny Dom Kultury w Kolsku zapraszają wszystkie dzieci z rodzicami i opiekunami, na festyn z okazji Dnia Dziecka, który odbędzie się w niedzielę, 28 maja, o godzinie 15.00 na boisku sportowym w Kolsku. Podczas imprezy przewidziano wiele atrakcji, takich jak: parada uliczna, połączona z przedstawieniem teatralnym w wykonaniu teatru Kubika z Krakowa, występy szczudlarzy i bańkarzy, warsztaty cyrkowe, dmuchańce oraz konkursy, zabawy i występy taneczne. Czynne będą stoiska gastronomiczne przygotowane przez sołectwa. Z Konotopu, autokar dla osób chętnych do udziału w festynie, odjedzie o godz. 14.45.

Przyborów

Nie tylko dzieci, ale i rodzice oraz dziadkowie mogą wziąć udział w imprezie organizowanej z okazji Dnia Dziecka w godzinach 9.30-12.30 w Zespole Szkół w Przyborowie.

Podczas święta otwarta zostanie wystawa prac nadesłanych na konkurs „Widokówka z mojej gminy”. Autorzy zwycięskich prac zostaną wyróżnieni.

Nowe Miasteczko

Gminny Ośrodek Kultury w Nowym Miasteczku zaprasza w piątek, 2 czerwca, o godz. 18.00 na cotygodniowe spotkanie z grami stolikowymi. Cykl realizowany jest dzięki dofinansowaniu Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Sława

Obchody Dnia Dziecka odbędą się w sobotę, 3 czerwca, o godz. 10.00 na plaży Sławskiego Centrum Kultury i Wypoczynku. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji m.in: pokaz sprzętu strażackiego, konkursy i zabawy, przedstawienie „Żółw i zając”, dmuchańce, grochówkę i kiełbaski z grilla. Na dzieci czekać będzie także darmowa wata cukrowa oraz popcorn. Do organizacji święta przyczynią się urząd miejski w Sławie, Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku oraz OSP Sława. Znaleźli się też sponsorzy: Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Sławie, Koło Łowieckie "Ryś" i sklep "Żabka". Przedsięwzięcie współfinansowane jest przez Gminę Sława.

Gubin

Esquadra ponownie na ratunek dzieciom Gubin
To już dziewiąta edycja popularnego Grand Prix Gubina, organizowanego przez Esquadrę. Będzie to dwudniowa impreza, podczas której zbierane będą pieniądze na leczenie i rehabilitację 10-letniej Blanki, cierpiącej na nowotwór oraz dla Kuby Olesińskiego, który cierpi na chorobę genetyczną płuc. Oprócz sportowych emocji będzie wiele innych atrakcji.
Orlik przy ul. Roosevelta, sobota, 27 maja, godz. 10.00.

Krosno Odrzańskie

Święto dla dzieci i... koszykarzy Krosno Odrzańskie Przedwczesny Dzień Dziecka będzie w stolicy powiatu krośnieńskiego przez dwa dni, podczas Rybkobrania. Zabawa zacznie się od meczu orlików o godz. 11.00. A o 12.00 przed gimnazjum na ul. Pułaskiego odbędzie się piknik pełen atrakcji. Przez cały dzień trwać będzie koszykarski turniej KO_Streetball Summer Cup. W niedzielę o godz. 11.00 na boisku przy Pocztowej odbędzie się mecz juniorów starszych, a na godz. 16.00 zaplanowano pasowanie przedszkolaków w hali sportowo-widowiskowej.

Rybkobranie - ul. Pułaskiego, sobota, 27 maja, początek o godz. 11.00, KO_Streetball - boisko przy hali sportowo widowiskowej, start o godz. 9.00.

Łochowice

Razem pomogą Hani, Piotrusiowi i Olafowi Krosno Odrzańskie W najbliższą sobotę na plaży miejskiej w Łochowicach koło Krosna Odrzańskiego odbędzie się II Rodzinny Piknik Charytatywny, pod hasłem „Razem dla HOP”. HOP, to inicjały trojga chorych dzieci: Hani, Olafa i Piotrusia, na których rehabilitację i leczenie będą zbierane pieniądze.
Plaża w Łochowicach, sobota, 27 maja, początek akcji o godz. 14.00.

Uwielbiasz starocie? Przyjdź na targ!
Zielona Góra. Zarząd Stowarzyszenia Kolekcjonerów „Gustatores” zaprasza na targi staroci, które odbędą się na terenie Zespołu Szkół Elektronicznych i Samochodowych przy ul. Staszica 2.
ZSEiS, niedziela, 28 maja, 8.00-13.00.

SPORT

Żużel
Ekstraliga, niedziela: Cash Broker Stal Gorzów – Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra, stadion im. Edwarda Jancarza w Gorzowie – godz. 20.00.

Piłka nożna
III liga, sobota: Falubaz Zielona Góra - Olimpia Kowary, stadion przy ul. Sulechowskiej - 15.00.

IV liga, grupa lubuska, sobota: Budowlani Lubsko - Formacja Port 2000 Mostki - 13.00; Arka Nowa Sól - Sprotavia Szprotawa, Korona Kożuchów - Dąb Balcerzak i spółka Sława, Lubuszanin Drezdenko - Stilon Gorzów, Odra Górzyca - Santos Świebodzin -wszystkie o 16.00; Czarni Browar Witnica - Steinpol Ilanka Rzepin, Piast Karnin Gorzów - Spójnia Ośno Lub., Odra Bytom Odrz. - ZAP Syrena Zbąszynek- wszystkie o 17.00; Meprozet Stare Kurowo - TS Przylep -18.00.

Grupa wielkopolska sobota: Luboński KS Luboń - Warta Międzychód - 16.00.

Pięciobój nowoczesny
Puchar Świata, obiekty WOSiR-u w Drzonkowie, finały kobiet - sobota, od godz. 9.30, finały mężczyzn - niedziela, od 14.15.

Lekka atletyka Bieg III Zadyszka u Sobieskiego na 10 km: start i meta na bieżni Zespołu Szkół nr 12 przy ul. Śląskiej w Gorzowie, sobota - 11.00.

Bieg IV Piątka Majowa na 5,7 km: start i meta przy świetlicy wiejskiej na ul. Świetlanej w Osiedlu Poznańskim (miejscowość w gminie Deszczno), niedziela - 17.00.

Międzynarodowy turniej skoku o tyczce im. Tadeusza Ślusarskiego, rynek w Żarach - sobota, 18.00.

Półmaraton Solan w Nowej Soli (start al. Wolności) - sobota, 17.00.

Kajakarstwo Regaty im. Piotra Głażewskiego (dzieci, młodzicy, juniorzy młodsi, juniorzy, seniorzy na 1.000 m): przystań G’Power przy ul. Fabrycznej 177 w Gorzowie, niedziela - 11.00 (o 10.15 uroczyste odsłonięcie pamiątkowej tablicy Piotra Głażewskiego).

Siatkówka
Trzeci turniej piłki plażowej o puchar firmy „B&M” w ramach XVII Grand Prix Gorzowa o puchar prezydenta miasta: boiska „Kukuły” przy ul. Czereśniowej w Gorzowie, niedziela - 11.00

Artystyczna majówka w Trzcielu

Pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu zapraszają mieszkańców na Artystyczną Trzcielską Majówkę 2017. Impreza odbędzie w sobotę i niedziele, 27 i 28 maja, na placu za GOKiS. W sobotę, 27 maja, o godz. 10.00 rozpoczną się warsztaty dla zespołów tanecznych z GOKiS. Instruktorami będą znani tancerze Paweł Zając, Agnieszka Gerlach, Michał „Kaczorex” Kaczorowski, Yesid Chala Puello i Grzegorz Biskup. Na godz. 16.00 zaplanowano festiwal dla przedszkolaków i dzieci z klas I-III ze szkół podstawowych, o godz. 20.00 wystąpi zespół Coctail Boys, a o godz. 22.00 rozpocznie si ę zabawa taneczna z zespołem Werwa. W niedzielę, 28 maja, o godz. 9.00 odbędzie się kolejna tura warsztatów tanecznych, o godz. 15.00 rozpocznie się blok artystyczny młodych artystów, o godz. 16.30 recital Krzysztofa Bendowskiego, o godz. 17.30 prezentacje taneczne. Ostatnim akordem imprezy będzie o godz. 19.00 koncert zespołu Ojej.

Żagań

W Żaganiu, w piątek 26 maja, w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym, od 9.00 do 12.00 odbędzie się festyn rodzinny ,,W krainie baśni i bajek''. W programie dmuchańce, przedstawienie ,,Zagubiona żabka'' i wiele innych. Wstęp wolny.

Brzeźnica

W Brzeźnicy w sobotę 27 maja w Brzeźnicy, odbędzie się 800 lecie miejscowości. Obchody rozpoczną się o 13.00 uroczystą mszą. O 14.20 nastąpi poświęcenie tablicy pamiątkowej z okazji jubileuszu, a o 15.00 startuje wielki festyn rodzinny. Wstęp wolny.

Łęknica

W Łęknicy w sobotę 27 maja, odbędzie się święto produktów regionalnych. Start 12.00, Park Mużakowski. Wstęp wolny.

Żary

W sobotę 27 maja w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej w Żarach, o godz. 16.00 odbędzie się Jubileuszowy Koncert Galowy z okazji 40 lecia PSM w Żarach.

Przeczytaj też:Zbigniew Wodecki w niepublikowanym wywiadzie: "Pszczółka Maja" pomogła mi się utrzymać przez 40 lat

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3