Dzielnicowy ze Zbąszynka wicemistrzem Polski w kolarstwie przełajowym

Anna Moyseowicz
Młodszy aspirant Filip Pendrak wywalczył tytuł wicemistrza Polski w kolarstwie przełajowym. Lubuska Policja
Młodszy aspirant Filip Pendrak jest dzielnicowym w przywróconym posterunku policji w Zbąszynku. W czasie wolnym, ale i podczas służby wielokrotnie jeździ rowerem. W sobotę wywalczył tytuł wicemistrza Polski w kolarstwie przełajowym.

Policjant zajął drugie miejsce w zawodach Mistrzostw Polski w kolarstwie przełajowym

W pracy policjanta dobra kondycja to podstawa, szczególnie w przypadku służących na tak zwanej pierwszej linii. Jednak dbanie o nią, to nie tylko kwestia miejsca pracy. Dla wielu to również pasja. Tym właśnie jest kolarstwo, dla dzielnicowego z posterunku policji w Zbąszynku młodszego aspiranta Filipa Pendraka - informuje Lubuska Policja.

Funkcjonariusz od lat bierze udział w zawodach kolarskich. Jest zdobywcą wielu tytułów w tej dyscyplinie, a teraz może pochwalić się kolejnym.

W sobotę, 14 stycznia wystartował w zawodach Mistrzostw Polski w kolarstwie przełajowym, które odbyły się na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Drzonkowie. W kategorii Amator 35-39 lat zajął 2 miejsce.

od 16 lat

Trasa miała długość 2800 metrów oraz przeszkody w postaci schodów, sekcji piachu, podbiegów, podjazdów i trawersów. Dzień wcześniej obfite opady deszczu pokryły cześć trasy błotem, co według policjanta tylko „uatrakcyjniło” wyścig. W Mistrzostwach Polski brało udział 620 osób.