Dzień Dziecka w Lubuskiem [PROGRAM IMPREZ]

redakcja Gazety Lubuskiej
redakcja Gazety Lubuskiej
Pixabay
To chyba obok urodzin i „gwiazdki” najbardziej lubiany przez dzieci dzień w roku. I to nie tylko ze względu na wspaniałe prezenty, które wtedy otrzymują. 1 czerwca dzieci są w absolutnym centrum uwagi? Jak ten wyjątkowy dzień obchodzimy w Lubuskiem? Sprawdźcie program.

Gorzów Wlkp.

czwartek, od 10.00, Akademia im. Jakuba z Paradyża, ul. Chopina 52, budynek nr 5, zabawy edukacyjne dla uczniów szkół podstawowych (matematyczne rebusy, geometryczne łamigłówki, widowiskowe eksperymenty). Udział darmowy (akcja skierowana jest do grup uczniów szkół podstawowych).

Sobota, cały dzień, Casto­rama, akcja: Majsterko­wy Dzień Dziecka. Dzieci, które wezmą udział w zabawie, będą mogły choć przez chwilę poczuć się jak inżynierowie albo architekci. Najmłodsi będą mogli m.in. pokazać, jak urządziliby swój pokój. Castorma przygotowała też strefę konkursową, w której dzieci będą mogły wykonać swoje zadanie w technice 2 lub 3D. Dla najlepszych: podróż do Legolandu w Niemczech. Akcja skierowana jest do dzieci do 12. roku życia. Udział darmowy.

Niedziela, od 12.00, Park Róż, Rodzinna Feta Teatralna „Jest szałowo komiksowo”. W programie spektakle: „Baju Baju, mój Naj-Naju” (stworzony z myślą o najmłodszych widzach, już od roku życia) i „Prot i Filip” (zabawne przedstawienie warszawskiego teatru dla dzieci w wieku 4-9 lat). Pozostałe atrakcje: komiksowy kącik, dmuchańce, wata cukrowa, przejażdżki na kucach, food trucki, sportowe rozgrywki, pływania kajakiem po stawku w parku, artystyczne wybryki.
Jenin: sobota, teren przy sali sołeckiej, 15.00-19.00, powiatowy dzień dziecka. Udział darmowy.

Deszczno: sobota, 13.00
-18.00, Plac Kurczakowy, gminny dzień dziecka z atrakcjami. Udział darmowy.

Kostrzyn nad Odrą:
piątek, 17.00, Amfiteatr, 40. konkurs piosenki „O Złoty Lizak”. Oprócz występów młodych solistów zaplanowano taneczny występ Formacji Tanecznej Roll Dance, wesołe miasteczko, ekologiczne stoiska, niespodzianki i słodkie upominki. Udział darmowy.

Sulęcin:
niedziela, 13.00-17.00, teren firmy Molex, rodzinny piknik. Atrakcje: zwiedzanie fabryki, konkursy z nagrodami, zabawy dla dzieci, darmowy poczęstunek, gry i konkursy. Dla dzieci w przebraniach przewidziane nagrody. Nagroda główna: wycieczka do Tropical Islands. Udział darmowy.

Niedziela
od 10.00, Kanał Ulgi, wędkarski dzień dziecka z atrakcjami. Udział darmowy.

Lubniewice:
piątek, 16.30, Gminny Ośrodek Kultury, dzień dziecka z piratami. W programie m.in. poszukiwanie skarbu, pasowanie na pirata, dziecięcy park linowy, zamykanie w bańce mydlanej, brokatowe tatuaże i strefa rodziny. Udział darmowy.

Krzeszyce:
niedziela, 13.00-18.00, Plac Inki, ekologiczny piknik. W programie: rowerowe kino, edukacyjne wystawy ekologiczne, konkursy z nagrodami. Udział darmowy.

Słubice:
czwartek, 15.00-12.00, plac Bohaterów, Słu­bicko-Frankfurcki Dzień Dziecka. Atrakcje: poszukiwanie skarbów z piratami, zawody ze strażakami, przygotowywanie morskich masek i przebrań, występ Adama Stachowiaka z The Voice of Poland. Udział darmowy.

Cybinka:
sobota, od 9.00, stadion, rowerowy festyn dla rodzin. Program: 10.30, wyścigi rowerowe dla dzieci w kategoriach wiekowych (od 4 do 16 lat); 11.00, dekoracja zwycięzców; 11.00-13.00, znakowanie rowerów przez policję, akcja „Zachowaj trzeźwy umysł”. Dla wszystkich dyplomy i medale. Dla najmłodszego uczestnika rowerek w nagrodę. Udział darmowy.

Górzyca:
niedziela (11 czerwca), 14.00, Kompleks Sportowo - Rekreacyjny , rodzinny festyn z mnóstwem atrakcji dla dzieci. Udział darmowy.

Skwierzyna:
sobota, rodzinny rajd samochodowy turysty­czno - nawigacyjny „Szlakiem Bobrów”. Kontakt: tel. 95 7170 091.

Przytoczna:
niedziela, 8.00, jezioro Przytoczno (przy przepuście), wędkarski dzień dziecka. Udział darmowy.

Zwierzyn:
sobota, 11.00, plac przy ZPO. Program: 10.00, zawody kolarskie; turnieje, dmu­chańce, malowanie twarzy, warsztaty, pokazy, dyskoteka dla dzieci. Udział darmowy.

Drezdenko:
piątek, 16.00, Park Kultur Świata, interaktywne gry i zabawy dla dzieci, występ grupy Skwar. Udział darmowy.

Zobacz też: Zdrowe przekąski dla dzieci i nie tylko. Budyń, galaretka, warzywa smażone w cieście ciecierzycowym

Źródło: Dzień Dobry TVN

ZIELONA GÓRA

Każde dziecko będzie mogło zdobyć tytuł Przyjaciela Przyrody i liczne nagrody
Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Zielonej Górze wspólnie z Miastem Zielona Góra, Uniwersytetem Zielonogórskim (Wydziałem Nauk Biologicznych i Instytutem Sztuk Wizualnych) oraz Związkiem Harcerstwa Rzeczypospolitej zaprasza na Dzień Dziecka w Ogrodzie Botanicznym. Impreza odbędzie się 1 czerwca (czwartek) w godzinach 10.00-16.00.

Dzień Dziecka w Ogrodzie Botanicznym (1 czerwca od 10 do 16
- 10.00 do 14.00: Warsztaty plastyczne 'Torba przyjaciela drzew" - nauka wykonania ekologicznej torby wg. własnego projektu.
- 12.00 do 14.00: Spotkanie z Sokołem
- 10.00 do 16.00: Spacer po ogrodzie z przewodnikiem
- 14.00 do 16.00: Wspólne malowanie na wielkim płótnie
- 15.00 do 16.00: Spektakl "Czerwony Kapturek"

Ponadto w trakcie imprezy:
Poznawanie ciekawostek ze świata roślin i zwierząt, warsztaty produkcji czarnego papieru, ustawa wykonywanych prac plastycznych, malowanie twarzy, gry terenowe, liczne animacje przy udziale aktorów.

Festyn lotniczy z okazji Dnia Dziecka - 3 czerwca na lotnisku w Przylepie
- Niezapomniane pokazy, mnóstwo atrakcji, wspaniała, rodzinna zabawa i koncerty - takie są plany na sobotnią zabawę na lotnisku w Przylepie.

Aeroklub Ziemi Lubuskiej i Miasto Zielona Góra serdecznie zaprasza 3 czerwca z okazji Dnia Dziecka na lotnisku w Przylepie - na wielki festyn lotniczy. Dodatkowym powodem do świętowania jest 60 -lecie Aeroklubu Ziemi Lubuskiej.

Będą pokazy i wiele innych atrakcji
Skoro lotnisko i dobra zabawa to, oczywiście, nie może zabraknąć mrożących krew w żyłach pokazów lotniczych przygotowanych przez Aeropackt z Poznania. Niewiarygodne akrobacje lotnicze będzie można zaobserwować na zielonogórskim niebie.

Organizatorzy nie zapomnieli o rowerzystach
Powstanie specjalny parking rowerowy dla wszystkich tych, którzy wybiorą właśnie ten środek lokomocji, żeby dostać się na imprezę. To jeszcze nie wszystko. Podczas całej zabawy odbędzie się AIRSHOW BIKE- ogólnopolski maraton na rowerach stacjonarnych. 100 rowerów i 5 prowadzących z różnych miast naszego kraju porwie uczestników zabawy na wspólną, pięciogodzinną jazdę!

Dla miłośników piknikowania i błogiego leniuchowania
Planowana jest ogólnopolska akcja kocykowania. Organizatorzy będą zachęcać mieszkańców do spędzania czasu na świeżym powietrzu, ze zdrowym prowiantem w koszykach.
Będzie też strefa gastronomiczna, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie, by miło i z pełnym brzuchem spędzić czas.

Rodzinne miasteczko z atrakcjami
Zgrana Rodzina z partnerami programu przygotuje wiele ciekawych stoisk, pokazów i warsztatów. Na płycie lotniska powstanie wyjątkowe, rodzinne miasteczko pełne niespodzianek i atrakcji dla całych rodzin.
Odbędą się warsztaty plastyczne i kulinarne, będą konkursy sprawnościowe i zabawy dla dzieci, zajęcia taneczno ruchowe, a także zabawy na trampolinach.

Szalone eksperymenty i język obcy
Podczas Dnia Dziecka wszyscy milusińscy będą mieli okazję wykonać kolorowe i szalone eksperymenty i pomalować sobie buźki. W trakcie imprezy będzie można podszkolić język angielski podczas różnorodnych językowych zabaw.
Atrakcji będzie naprawdę wiele. Organizatorzy zapraszają całe rodziny do wspólnego świętowania i niezapomnianej zabawy.

Nie zabraknie pokazów sprzętu wojskowego i fascynujących wozów strażackich oraz policyjnych, a aeroklub zaprosi wszystkich chętnych na warsztaty modelarskie.

Z myślą o zdrowiu i bezpieczeństwie
Myśląc o zdrowiu i bezpieczeństwie wszystkich dzieci, Zgrana Rodzina przygotowała kurs pierwszej pomocy przedmedycznej. Każdy rodzic będzie mógł się zapoznać z najważniejszymi zasadami udzielania pomocy. Szkolenie poprowadzą profesjonaliści , a cały kurs zakończy się wydaniem certyfikatów.

A na scenie Michał Wiśniewski wraz z zespołem ich troje!
Oprócz strefy rodzinnej, organizatorzy nie zapomnieli o strefie koncertowej. Na scenie oprócz lokalnych zespołów dziecięcych- wokalnych i tanecznych, stanie gwiazda - Michał Wiśniewski i zespół Ich Troje, którzy przypomną swoje hitowe przeboje. Znów usłyszycie, „a wszystko to, bo ciebie kocham” i wiele innych znanych piosenek.

Ogólny scenariusz imprezy:
Cała impreza podzielona będzie na dwie części - festynową, która potrwa od 12.00 do 18.30 i koncertową trwającą od 19.00 do 21.00 zakończoną zjawiskowym pokazem lotniczym ze specjalna pirotechniką.
12:00 - 18:30 - Miasteczko Rodzinnych Atrakcji - prezentacje i niespodzianki przygotowane przez Partnerów Programu ZGrana Rodzina
12:00 - 12:30 - Otwarcie festynu i występ Orkiestry Wojskowej z Żagania
12:30 - 13:30 - I część pokazu lotniczego
13:30 - 15:30 - prezentacje zespołów dziecięcych i młodzieżowych
15:30 - 16:30 - II część pokazu lotniczego
16:30 - 17:30 - Występ Orkiestry Wojskowej z Żagania
17:30 - 18:30 - III część pokazu lotniczego
19:00 - 21:00 - występ zespołu Ich Troje
21:00 - 21:20 - finałowa IV część pokazu lotniczego
21:20 - zakończenie feDzień Dziecka z przyjaciółmi przyrody

Zobacz też: Zdrowe przekąski dla dzieci i nie tylko. Budyń, galaretka, warzywa smażone w cieście ciecierzycowym

Źródło: Dzień Dobry TVN
Iłowa
sobota 3 czerwca, o godz. 14.00 na boisku sportowym Orlik odbędzie się sportowy dzień dziecka. Wstęp wolny.

Lubsko
od 2 do 4 czerwca odbędą się dni miasta.
2 czerwca - uroczysta sesja rady miejskiej 13.30 ; 14.50 - spektakl uliczny ,,Pan Twardowski''. 19.00 - występ zespołu Long&Junior ; 20.30 - koncert zespołu Niespotykani ; 22.00 - koncert Czadoman ; 23.30 - koncert zespołu Antrakt.
3 czerwca - występy artystyczne, wybory Miss Lubska Nastolatek - 18.00 , 20.00 - koncert Michała Gielniaka, 21.30 - koncert Poparzeni Kawą Trzy. Od 7.00 do 11.00 imprezy sportowe .
4 czerwca - występy zespołów : 16.00 - Buziaki ; 17.30 - koncert coverów ,,Hity z orbity'' ; 19.00 - Endrju ; 20.30 - Mario Bischin.

Gozdnica
piątek 2 czerwca, w Domu Kultury o godz. 9.30 odbędzie się przedstawienie dla dzieci ,,Tajemnica starej szafy''. Wstęp wolny.

Jasień
sobota, 3 czerwca, od godz. 14.00 , w parku miejskim odbędzie się dzień dziecka. W programie : poszukiwanie skarbu, pasowanie na pirata, gry i zabawy, pirackie warsztaty plastyczne, dmuchane zamki, malowanie twarzy. Wstęp wolny.

Żagań
niedziela, 4 czerwca, przy Pałacu Książęcym odbędzie się dzień dziecka. W programie : dmuchańce, przejazd kolejką, gry i zabawy, malowanie twarzy. Wstęp wolny.

Żary
niedziela, o 12.00 przy żarskim ratuszu rusza impreza dla dzieciaków z okazji ich święta. Maluchy będą miały okazję m.in. przejażdżki ciuchcią i zabawy w smerfnej zagrodzie. Aktywne dzieciaki także znajdą coś dla siebie w strefie dla aktywnych. Atrakcją dnia będzie spotkanie z Youtuberem Naruciakiem.

Nowa Sól
W czwartek z okazji Dnia Dziecka w sali balowej Restauracji Platanovej przy Alei Wolności odbędzie się XIX Solny Turniej Tańca Towarzyskiego, dla najmłodszych adeptów tej sztuki. Początek o 16.30. Wstęp wolny.

W czwartek, w godzinach 9.30-10.30 przez miasto przejdą parady krasnali. Dzieci przejdą do Parku Krasnala w przebraniach. W godzinach 10.30-11.30 w Parku Krasnala nastąpi odsłonięcie nowych dziewięciu krasnali, którymi będą opiekować się poszczególne przedszkola. Następnie zacznie się program przygotowany przez dzieci. W godzinach 11.30-12.30 będą gry i zabawy dla dzieci, nauka hymnu krasnala i krasnalowego tańca. W godzinach 16-18 na Wodnym Świecie odbędą się warsztaty i zabawy krasnoludkowe: krasnale grają w planszówki, krasnalowa strefa plastyczna, konkurs piosenki dziecięcej Solinka oraz spektakl Krasnal Show. Będzie to „Komediowe Show dla dużych i małych, takie sceniczne koszałki opałki, trele-morele i dyrdymałki”. Punktem wyjścia do działań scenicznych będą napotykane przez krasnala rekwizyty i ludzkie reakcje. Po spektaklu krasnal o imieniu Bolinóżka będzie robił przez ponad godzinę wielkie bańki mydlane wraz z chętnymi dzieciakami.

W czwartek, w godzinach 10.00-11.30 w Ogrodzie Sztuk przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w programie dla dzieci będą m.in. Bajkowe krasnale. Będzie to krótka historia krasnali na podstawie książki „Sekretne życie Krasnali” Wojciecha Widłaka – opowieść z prezentacją. Będzie także czytanie bajki „Leśny Ludek i smoki” Tony Wolf, w wykonaniu laureatki Powiatowego Konkursu Pięknego Czytania - Darii Hrebeniuk. Zaplanowano również zabawę w podchody w Ogrodzie Sztuk „Zagubiony krasnal” oraz wspólne malowanie portretu krasnala.

W kinie Europa w Nowosolskim Domu Kultury odbędzie się krasnalowy przegląd filmowy dla dorosłych Festiwal Krasnala. W czwartek, o godzinie 16.30. pokazany zostanie film „Był sobie pies”, a o 18.30 „Małżeńskie porachunki”. Bilety po 10 zł.

Przyborów
W czwartek, w godzinach 9.30-12.30 w Zespole Szkół w Przyborowie odbędzie się gminna impreza z okazji Dnia Dziecka. Podczas święta otwarta zostanie wystawa prac nadesłanych na konkurs „Widokówka z mojej gminy”.

Nowe Miasteczko
W sobotę na stadionie miejskim odbędzie się Leśny Dzień Dziecka. W programie gry i zabawy prowadzone przez leśników oraz konkursy z nagrodami i dmuchańce. Początek o godzinie 15.30. O 16.30 - Teatrzyk dla dzieci. Od 18.00 do północy potrwa zabawa plenerowa.

Sława
Obchody Dnia Dziecka odbędą się w sobotę, o godz. 10.00 na plaży Sławskiego Centrum Kultury i Wypoczynku. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji m.in.: pokaz sprzętu strażackiego, konkursy i zabawy, przedstawienie „Żółw i zając”, dmuchańce. Będzie darmowa wata cukrowa i popcorn.

Zobacz też: Zdrowe przekąski dla dzieci i nie tylko. Budyń, galaretka, warzywa smażone w cieście ciecierzycowym

Źródło: Dzień Dobry TVN

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie