Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Dzień Flagi w Żaganiu. Żołnierze 11. Zobacz, jak żołnierze Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej i mieszkańcy uczcili ten dzień [ZDJĘCIA]

oprac. Lucyna Makowska
„Nasze barwy narodowe - biel i czerwień są symbolem wolnego i niepodległego państwa polskiego i stanowią oznakę wyróżniającą Polskę wśród innych narodów”. – przypominał swym żołnierzom generał dywizji Stanisław Czosnek, dowódca Czarnej Dywizji.W środę 2 maja br., jak w wielu polskich miastach tak i w Żaganiu, żołnierze 11. Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej (11LDKPanc) oraz mieszkańcy miasta uczcili Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Tradycyjnie tuż po mszy świętej w intencji ojczyzny, odprawionej przez księdza kan. Władysława Tasiora, proboszcza parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Żaganiu,  żołnierze jednostek wojskowych garnizonu Żagań, włodarze miasta, poczty sztandarowe organizacji kombatanckich oraz miejscowych szkół i licznie zgromadzeni mieszkańcy, przy dźwiękach marsza wygrywanego przez orkiestrę wojskową z Żagania, przemaszerowali do żagańskiego Pałacu Książęcego. Na czele białoczerwonej kolumny była rozpostarta ogromna kilkudziesięciometrowa flaga w narodowych barwach, którą rozwinęli żagańscy harcerze. W czasie dalszej uroczystości w Pałacu Książęcym przypominano, iż Dzień Flagi Państwowej od 2004 roku obchodzony jest w naszym kraju 2 maja, a jego główną rolą jest popularyzowanie wiedzy o polskiej tożsamości i symbolach narodowych. Barwy widniejące na fladze państwowej powinny być otaczane czcią i szacunkiem, a ta powinność jest nie tylko prawem, ale i obowiązkiem każdego obywatela Rzeczypospolitej Polskiej oraz wszystkich organów państwowych, instytucji i organizacji. - Święto Flagi Państwowej jest bardzo ważne zwłaszcza dla nas żołnierzy. Żołnierze to grupa zawodowa niezwykle silnie i blisko związana z flagą Polski - mówi mjr Artur Pinkowski.-  Barwy narodowe widnieją na ramieniu munduru każdego z nas i towarzyszą nam w służbie codziennej. Flaga towarzyszyła pancerniakom „Czarnej Dywizji” podczas ćwiczeń i manewrów, ale również w wielu zakątkach naszego globu m.in. podczas operacji w Iraku, Czadzie, Afganistanie, a obecnie w Rumunii i krajach bałtyckich. Każdy kontyngent wojskowy udający się na misję wojskową wykonuje swe zadania pod białoczerwoną flagą państwową, otrzymywaną podczas uroczystości pożegnania. Zobacz wideo: Obchody 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Międzyrzeczu
„Nasze barwy narodowe - biel i czerwień są symbolem wolnego i niepodległego państwa polskiego i stanowią oznakę wyróżniającą Polskę wśród innych narodów”. – przypominał swym żołnierzom generał dywizji Stanisław Czosnek, dowódca Czarnej Dywizji.W środę 2 maja br., jak w wielu polskich miastach tak i w Żaganiu, żołnierze 11. Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej (11LDKPanc) oraz mieszkańcy miasta uczcili Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Tradycyjnie tuż po mszy świętej w intencji ojczyzny, odprawionej przez księdza kan. Władysława Tasiora, proboszcza parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Żaganiu, żołnierze jednostek wojskowych garnizonu Żagań, włodarze miasta, poczty sztandarowe organizacji kombatanckich oraz miejscowych szkół i licznie zgromadzeni mieszkańcy, przy dźwiękach marsza wygrywanego przez orkiestrę wojskową z Żagania, przemaszerowali do żagańskiego Pałacu Książęcego. Na czele białoczerwonej kolumny była rozpostarta ogromna kilkudziesięciometrowa flaga w narodowych barwach, którą rozwinęli żagańscy harcerze. W czasie dalszej uroczystości w Pałacu Książęcym przypominano, iż Dzień Flagi Państwowej od 2004 roku obchodzony jest w naszym kraju 2 maja, a jego główną rolą jest popularyzowanie wiedzy o polskiej tożsamości i symbolach narodowych. Barwy widniejące na fladze państwowej powinny być otaczane czcią i szacunkiem, a ta powinność jest nie tylko prawem, ale i obowiązkiem każdego obywatela Rzeczypospolitej Polskiej oraz wszystkich organów państwowych, instytucji i organizacji. - Święto Flagi Państwowej jest bardzo ważne zwłaszcza dla nas żołnierzy. Żołnierze to grupa zawodowa niezwykle silnie i blisko związana z flagą Polski - mówi mjr Artur Pinkowski.- Barwy narodowe widnieją na ramieniu munduru każdego z nas i towarzyszą nam w służbie codziennej. Flaga towarzyszyła pancerniakom „Czarnej Dywizji” podczas ćwiczeń i manewrów, ale również w wielu zakątkach naszego globu m.in. podczas operacji w Iraku, Czadzie, Afganistanie, a obecnie w Rumunii i krajach bałtyckich. Każdy kontyngent wojskowy udający się na misję wojskową wykonuje swe zadania pod białoczerwoną flagą państwową, otrzymywaną podczas uroczystości pożegnania. Zobacz wideo: Obchody 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Międzyrzeczu arch. 11DKPanc
„Nasze barwy narodowe - biel i czerwień są symbolem wolnego i niepodległego państwa polskiego i stanowią oznakę wyróżniającą Polskę wśród innych narodów”. – przypominał swym żołnierzom generał dywizji Stanisław Czosnek, dowódca Czarnej Dywizji.

„Nasze barwy narodowe - biel i czerwień są symbolem wolnego i niepodległego państwa polskiego i stanowią oznakę wyróżniającą Polskę wśród innych narodów”. – przypominał swym żołnierzom generał dywizji Stanisław Czosnek, dowódca Czarnej Dywizji.

W środę 2 maja br., jak w wielu polskich miastach tak i w Żaganiu, żołnierze 11. Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej (11LDKPanc) oraz mieszkańcy miasta uczcili Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.

Tradycyjnie tuż po mszy świętej w intencji ojczyzny, odprawionej przez księdza kan. Władysława Tasiora, proboszcza parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Żaganiu, żołnierze jednostek wojskowych garnizonu Żagań, włodarze miasta, poczty sztandarowe organizacji kombatanckich oraz miejscowych szkół i licznie zgromadzeni mieszkańcy, przy dźwiękach marsza wygrywanego przez orkiestrę wojskową z Żagania, przemaszerowali do żagańskiego Pałacu Książęcego. Na czele białoczerwonej kolumny była rozpostarta ogromna kilkudziesięciometrowa flaga w narodowych barwach, którą rozwinęli żagańscy harcerze.

W czasie dalszej uroczystości w Pałacu Książęcym przypominano, iż Dzień Flagi Państwowej od 2004 roku obchodzony jest w naszym kraju 2 maja, a jego główną rolą jest popularyzowanie wiedzy o polskiej tożsamości i symbolach narodowych. Barwy widniejące na fladze państwowej powinny być otaczane czcią i szacunkiem, a ta powinność jest nie tylko prawem, ale i obowiązkiem każdego obywatela Rzeczypospolitej Polskiej oraz wszystkich organów państwowych, instytucji i organizacji.

- Święto Flagi Państwowej jest bardzo ważne zwłaszcza dla nas żołnierzy. Żołnierze to grupa zawodowa niezwykle silnie i blisko związana z flagą Polski - mówi mjr Artur Pinkowski.- Barwy narodowe widnieją na ramieniu munduru każdego z nas i towarzyszą nam w służbie codziennej. Flaga towarzyszyła pancerniakom „Czarnej Dywizji” podczas ćwiczeń i manewrów, ale również w wielu zakątkach naszego globu m.in. podczas operacji w Iraku, Czadzie, Afganistanie, a obecnie w Rumunii i krajach bałtyckich. Każdy kontyngent wojskowy udający się na misję wojskową wykonuje swe zadania pod białoczerwoną flagą państwową, otrzymywaną podczas uroczystości pożegnania.

Zobacz wideo: Obchody 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Międzyrzeczu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska