Zamknij

Gazeta Lubuska

Dzień Strażaka w powiecie strzelecko - drezdeneckim. Zobaczcie, co się działo na Rynku w Strzelcach Krajeńskich

W piątek 31 maja na Rynku Miejskim im. Tadeusza Federa w Strzelcach świętowali strażacy z powiatu strzelecko - drezdeneckiego. Obchody Dnia Strażaka

Patryk Bagiński/Facebook/Nasze Strzelce

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/97] Następne

Dzień Strażaka w powiecie strzelecko - drezdeneckim. Zobaczcie, co się działo na Rynku w Strzelcach Krajeńskich

W piątek 31 maja na Rynku Miejskim im. Tadeusza Federa w Strzelcach świętowali strażacy z powiatu strzelecko - drezdeneckiego.

Obchody Dnia Strażaka zaczęły się od mszy w strzeleckiej kolegiacie. Potem przeniosły się na rynek. Była oficjalna uroczystość i strażacki festyn. - To dla mnie zaszczyt, że tu w Strzelcach Krajeńskich mogę stanąć przed ludźmi, którzy na co dzień niosą pomoc innym. W imieniu premiera Mateusza Morawieckiego, ministra spraw wewnętrznych i administracji Joachima Brudzińskiego oraz swoim własnym dziękuję 45 strażakom Państwowej Straży Pożarnej i 650 druhom Ochotniczej Straży Pożarnej – mówił wojewoda lubuski Władysław Dajczak, mieszkaniec Strzelec. Jak informuje Lubuski Urząd Wojewódzki, wojewoda wręczył odznaczenia, awanse i nagrody zasłużonym strażakom oraz Odznakę Za Zasługi dla Związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa RP, którą nadał Zarząd Główny Związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa w Warszawie.

Zobacz też: Płaca minimalna 2020. Minimalne wynagrodzenie od 1 stycznia 2020 r. ma znów wzrosnąć

Najnowsze wiadomości

reklama

Polecamy