Dziennikarze „Gazety Lubuskiej” wyróżnieni. Otrzymali złote...

  Dziennikarze „Gazety Lubuskiej” wyróżnieni. Otrzymali złote odznaki Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich

  (red.)

  Gazeta Lubuska

  Aktualizacja:

  Gazeta Lubuska

  Dariusz Chajewski i Szymon Kozica, dziennikarze „Gazety Lubuskiej”, w sobotę (6 października) otrzymali złote odznaki Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich.
  Dariusz Chajewski i Szymon Kozica (na zdjęciu po prawej) otrzymali złote odznaki Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich.
  1/5

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Jacek Katos

  W sobotę w Sali Kolumnowej Urzędu Marszałkowskiego w Zielonej Górze zorganizowana została uroczystość z okazji 30-lecia zielonogórskiego oddziału Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich. Podczas gali wyróżniono dwóch dziennikarzy „Gazety Lubuskiej”.

  Dariusz Chajewski i Szymon Kozica, jako zasłużeni dla Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów, otrzymali złote odznaki. - To dziennikarze, którzy realizują zadania kresowe - podkreślił Jan Tarnowski, szef zielonogórskiego oddziału towarzystwa. A za co konkretnie te odznaki? - A proszę mi powiedzieć, która lokalna gazeta i którzy dziennikarze piszą tyle o Kresach? - odpowiedział pytaniem na pytanie prezes Tarnowski.

  Chodzi o artykuły z cyklu „Wasze Kresy”, który od marca 2012 roku gości na łamach „Gazety Lubuskiej”. W cyklu tym prezentujemy wspomnienia naszych Czytelników, którzy urodzili się na Kresach II Rzeczypospolitej, tam spędzili dzieciństwo, a w przypadkach niektórych także wczesną młodość, stamtąd zostali wysiedleni na Ziemie Odzyskane i osiedlili się w naszym regionie.

  Staraniem „Gazety Lubuskiej” powstał też film „Kresy” i książka o tym samym tytule, które niebawem będzie można oglądać i czytać.

  Projekcja filmu odbędzie się w poniedziałek, 5 listopada, o godz. 18 w Sali Dębowej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze (al. Wojska Polskiego 9). Osoby chętne do obejrzenia „Kresów” prosimy o zgłaszanie się do Biura Ogłoszeń „Gazety Lubuskiej” w Zielonej Górze (al. Niepodległości 25, parter) w celu odebrania biletów. Liczba miejsc ograniczona, obowiązuje kolejność zgłoszeń. Więcej informacji pod numerem telefonu 68 324 88 62 lub mailowo: kresy@gazetalubuska.pl

  Książka „Kresy” z filmem na DVD będzie sprzedawana od piątku, 26 października:
  - w punktach sprzedaży w sieci Kolporter w województwach: lubuskim, zachodniopomorskim, opolskim i śląskim
  - w Biurze Ogłoszeń „Gazety Lubuskiej” w Zielonej Górze i Gorzowie
  - na portalu Allegro.

  Zobacz zwiastun filmu "Kresy", którego producentem jest "Gazeta Lubuska":


  POLECAMY RÓWNIEŻ PAŃSTWA UWADZE:

  30-lecie świętują miłośnicy Lwowa i Kresów. Gra Kapela Lwowska Fala  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  GazetaLubuska.pl poleca:

  Już 25 kwietnia w ramach światowej trasy koncertowej wystąpi grupa 12 Tenors!

  Już 25 kwietnia w ramach światowej trasy koncertowej wystąpi grupa 12 Tenors!

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.