Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Dziennikarze „Gazety Lubuskiej” wyróżnieni. Otrzymali złote odznaki Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich

(red.)
Dariusz Chajewski i Szymon Kozica (na zdjęciu po prawej) otrzymali złote odznaki Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich.
Dariusz Chajewski i Szymon Kozica (na zdjęciu po prawej) otrzymali złote odznaki Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich. Jacek Katos
Dariusz Chajewski i Szymon Kozica, dziennikarze „Gazety Lubuskiej”, w sobotę (6 października) otrzymali złote odznaki Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich.

W sobotę w Sali Kolumnowej Urzędu Marszałkowskiego w Zielonej Górze zorganizowana została uroczystość z okazji 30-lecia zielonogórskiego oddziału Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich. Podczas gali wyróżniono dwóch dziennikarzy „Gazety Lubuskiej”.

Dariusz Chajewski i Szymon Kozica, jako zasłużeni dla Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów, otrzymali złote odznaki. - To dziennikarze, którzy realizują zadania kresowe - podkreślił Jan Tarnowski, szef zielonogórskiego oddziału towarzystwa. A za co konkretnie te odznaki? - A proszę mi powiedzieć, która lokalna gazeta i którzy dziennikarze piszą tyle o Kresach? - odpowiedział pytaniem na pytanie prezes Tarnowski.

Chodzi o artykuły z cyklu „Wasze Kresy”, który od marca 2012 roku gości na łamach „Gazety Lubuskiej”. W cyklu tym prezentujemy wspomnienia naszych Czytelników, którzy urodzili się na Kresach II Rzeczypospolitej, tam spędzili dzieciństwo, a w przypadkach niektórych także wczesną młodość, stamtąd zostali wysiedleni na Ziemie Odzyskane i osiedlili się w naszym regionie.

Staraniem „Gazety Lubuskiej” powstał też film „Kresy” i książka o tym samym tytule, które niebawem będzie można oglądać i czytać.

Projekcja filmu odbędzie się w poniedziałek, 5 listopada, o godz. 18 w Sali Dębowej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze (al. Wojska Polskiego 9). Osoby chętne do obejrzenia „Kresów” prosimy o zgłaszanie się do Biura Ogłoszeń „Gazety Lubuskiej” w Zielonej Górze (al. Niepodległości 25, parter) w celu odebrania biletów. Liczba miejsc ograniczona, obowiązuje kolejność zgłoszeń. Więcej informacji pod numerem telefonu 68 324 88 62 lub mailowo: [email protected]

Książka „Kresy” z filmem na DVD będzie sprzedawana od piątku, 26 października:
- w punktach sprzedaży w sieci Kolporter w województwach: lubuskim, zachodniopomorskim, opolskim i śląskim
- w Biurze Ogłoszeń „Gazety Lubuskiej” w Zielonej Górze i Gorzowie
- na portalu Allegro.

Zobacz zwiastun filmu "Kresy", którego producentem jest "Gazeta Lubuska":

POLECAMY RÓWNIEŻ PAŃSTWA UWADZE:

30-lecie świętują miłośnicy Lwowa i Kresów. Gra Kapela Lwowska Fala

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska