Dziki schrupały pierniki [WIDEO]

Redakcja
Z nadejściem Nowego Roku zdecydowanie lepiej gra Karol Gruszecki. W meczu z Polskim Cukrem Toruń zdobył 11 punktów i kilkukrotnie poderwał publiczność z krzeseł Mariusz Kapała
Zielonogórzanie zagrali bardzo dobre spotkanie i jako pierwszy zespół w obecnym sezonie pokonali Polski Cukier Toruń 83:67. Świetna była przede wszystkim druga kwarta, w której ekipa trenera Artura Gronka zmiażdżyła swojego rywala aż 19:2!

Początek nie był dla zielonogórzan najlepszy. Goście, który jako jedyni w lidze, nie ponieśli jeszcze porażki, chcieli udowodnić, że seria 13:0 nie wzięła się z przypadku. Przez pierwsze dziesięć minut grali dobrze, trafiali z otwartych pozycji i prowadzili czterema punktami. Jednak to, co działo się w drugiej kwarcie, zapadnie w pamięci kibiców przez długi czas. Mistrz Polski rozegrał jedną z najlepszych kwart w historii hali CRS. Obrona funkcjonowała znakomicie, torunianie kilkukrotnie nie zdołali nawet oddać rzutu w ciągu 24 sekund, a kiedy już im się to udało, to wtedy nasi świetnie blokowali (tak jak np. Julian Vaughn). Piłka nie słuchała się graczy trenera Jacka Winnickiego i nie chciała wpaść do kosza. Nawet, z wydawałoby się łatwych pozycji spod obręczy. Do końca spotkania mistrzowie Polski kontrolowali jego przebieg i kiedy nawet pozwolili gościom złapać dystans, to szybko znów odskakiwali i ostatecznie wysoko pokonali lidera rozgrywek.

Obszerna relacja z hitu polskiej ekstraklasy ukaże się w poniedziałkowym wydaniu "Gazety Lubuskiej".