Dziś mecz Artego - KSSSE AZS PWSZ, wynik kwarta po kwarcie

(pat)
Dziś mecz awansem z 8. kolejki ekstraklasy kobiet Artego Bydgoszcz - KSSSE AZS PWSZ Gorzów. Sprawdź, jak radzą sobie gorzowianki!

Na początku przyjezdne przegrywały 0:4. Wpływ miała na to fatalna skuteczność KSSSE AZS PWSZ. Po raz pierwszy gorzowianki objęły prowadzenie w 5 min. Było 9:8 dla gości. Trzy minuty przed końcem nasze prowadziły jednym punktem (19:18), nie popełniając ani jednej straty! Mimo to gospodynie sie nie poddawały i cały czas były równorzędnym rywalem dla wicemistrzyń Polski.

Po pierwszej kwarcie gorzowianki prowadziły 25:23. Najwięcej punktów dla akademiczek zdobyły: Justyna Żurowska 8 i Jela Vidacić 7. Dla Artego 12 "oczek" wywalczyła Melanie Thomas.

Bydgoszczanki miały kłopot z konstruowaniem akcji, a jedyną zawodniczką, która dotrzymywała kroku gościom była Melanie Thomas. Ostatecznie nasze wygrały tę odsłonę 23:14. Najwięcej punktów dla KSSSE AZS PWSZ: Żurowska 15, Vidacic 7, Spencer 6; dla Artego: Thomas 20, Crisman 8.

Trwa przerwa.

Po pierwszej połowie KSSSE AZS PWSZ Gorzów prowadzi w Bydgoszczy 48:37. W drugiej kwarcie wicemistrzynie kraju z Gorzowa powiększyły przewagę. Wyrównana walka toczyła się tylko na jej początku. W 13 min KSSSE AZS PWSZ po rzutach wolnych Ludmiły Sapowej i Izabeli Piekarskiej prowadził 28:23, ale po chwili było już tylko 30:29. Od tego momentu przyjezdne rozpoczęły odjazd. W ciągu niespełna trzech minut zdobyły 10 punktów, a rywalki ani jednego!

Trzecia kwarta znów była bardzo wyrównana, a gorzowianki wygrały ją 19:15. Za to kapitalnie rozpoczęły ostatnią partię. W ciągu dwóch minut KSSSE AZS PWSZ zdobył osiem punktów z rzędu i zdecydowanie prowadzi w Bydgoszczy 75:52!