Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Dziś pierwszy koncert w ramach słubicko-frankfurckiego festiwalu transVOCALE

(beb)
Gaba Kulka łączy elementy jazzu, rocka i popu, z ukłonem w stronę klimatu teatralno-kabaretowego. Jej najnowszy projekt "Hat Rabbit”od dnia premiery nie schodzi z listy Top20 Empiku. Gdy nominowano ją do nagrody nie była tak znana jak dziś.
Gaba Kulka łączy elementy jazzu, rocka i popu, z ukłonem w stronę klimatu teatralno-kabaretowego. Jej najnowszy projekt "Hat Rabbit”od dnia premiery nie schodzi z listy Top20 Empiku. Gdy nominowano ją do nagrody nie była tak znana jak dziś. fot. Archiwum organizatorów
O 19.30 w Forum Kleista we Frankfurcie miała wystąpić Gaba Kulka, której przyznano nagrodę tegorocznego festiwalu za nowatorskie podejście do muzyki. Wiadomo już, że nie pojawi się we Frankfurcie z powodu choroby, a nagrodę odbierze jej menedżer. Zagra natomiast drugi nagrodzony artysta - Rainald Grebe z Niemiec, dramaturg, aktor i reżyser teatru w Jenie, który rozwinął swój własny styl śpiewaczo-kabaretowy.

Rozpoczynający się dziś 6. Międzynarodowy Festiwal Piosenki Autorskiej transVOCALE (trwać będzie do niedzieli) obfituje w wiele premier. Nowe albumy zaprezentują m.in. Stanisław Soyka (piątek 20.30 Collegium Polonicum), Justyna Bacz, która przeniesie publiczność w klimat francuskiej kawiarenki (piątek 19.00 CP ) i Michał Jurkiewicz (sobota 20.30, CP).

"Śrubki" i wojna

M. Jurkiewicz do współpracy przy swoim nowym albumie "Śrubki" namówił m.in. Grzegorza Turnaua, Dorotę Miśkiewicz, Kubę Badacha i Zbigniewa Wodeckiego. Wykonają oni solowe kompozycje M. Jurkiewicza. W Słubicach utwory z tego albumu po raz pierwszy zabrzmią na scenie. - W dodatku każdy uczestnik tego koncertu dostanie singiel promocyjny tej płyty, która ukaże się w styczniu. Jest to tak różnorodna muzyka, że trudno ją zaszufladkować, ale będzie to coś naprawdę niezwykłego! - zachęca szef Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury Tomasz Pilarski.

Ciekawie zapowiada się też sobotni koncert (19.00 CP) Łukasza L.U.C Rostkowskiego, jednego z najbardziej uznanych artystów młodego pokolenia. Przedstawi swój program "Zrozumieć Polskę - 39/89", którym udowadnia, że okrągła rocznica wybuchu II wojny światowej i zwycięstwa nad komunizmem może stanowić przedmiot prawdziwych muzycznych poszukiwań. Charakterystyczne nietypowe brzmienia łączące nowy jazz, elektronikę, muzykę kameralną i filmową będą tłem dla autentycznych głosów najważniejszych postaci tego okresu.

Zagra cały świat

Z zagranicznych gości warto posłuchać Manfreda Maurenbrechera, który każdorazowo zachwyca fanów swoimi tekstami (piątek, 20.30, Forum Kleista). Warto wybrać się na występ zespołu Hemallt (piątek 22.00 CP), który gra norweskie tańce ludowe. Ciekawie zapowiada się koncert Renaty Rosy (sobota, 19.30 Forum Kleista), która zaprezentuje po raz pierwszy w Europie sztukę indiańskiego śpiewu wielogłosowego, a Juan Caceres & Tango Negro (sobota , 21.30 Forum Kleista) przeniosą publiczność w podróż w czasie po historii tanga.

Tegoroczny festiwal to ponad 20 koncertów i wykonawcy z kilku krajów.
Karnet na transVOCALE kosztuje 100 zł, bilet dzienny na wszystkie koncerty jednego wieczoru po obu stronach Odry - 45 zł. Bilety są do kupienia w bibliotece Collegium Polonicum (I piętro, tam na czas remontu przeniósł się SMOK), bibliotece miejskiej i w klubie Witkacy a także przed koncertami. SMOK uruchomił na czas festiwalu specjalne połączenie autobusowe między Collegium Polonicum i Forum Kleista. Autobusy kursować będą w piątek i sobotę od 19.30 sprzed CP i potem co godzinę aż do 23.30 oraz od 20.00 spod Forum Kleista (o pełnych godzinach do północy).

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska