Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Dziś w gubińskiej sali widowiskowej domu kultury gala konkursu ,,Dobre Zachowanie"

Leszek Kalinowski 0 68 324 88 74 [email protected]
Magda Michlewicz, Martyna Grabowiecka, Anita Chwałek i nauczycielka Dorota Milto z Zespołu Szkół uważają, że zasady dobrego zachowania obowiązują w całym wszechświecie
Magda Michlewicz, Martyna Grabowiecka, Anita Chwałek i nauczycielka Dorota Milto z Zespołu Szkół uważają, że zasady dobrego zachowania obowiązują w całym wszechświecie fot. Mariusz Kapała
Finał III Międzyszkolnego Konkursu Dobrego Zachowania rozpocznie się o 16.00, a weźmie w nim udział ponad 40 uczniów ze szkół w Gubinie i gminie Gubin. M.in. reprezentanci Zespołu Szkół im. Kopernika, którzy obchodzą właśnie dni patrona.

W ich ramach uczyły się piec pierniki i wykonały kosmiczne postacie. Grzeczne - bo jak mówią - tam także obowiązują zasady dobrego zachowania.

Zaczęło się w dwójce

Na pomysł uczenia i rywalizowania grzecznych drużyn wpadła Żaneta Bukowska, bibliotekarka z SP-2. Chciała nagradzać tych, którzy na co dzień zachowują się kulturalnie. I takie postępowanie promować w szkole.

Kiedy do organizacji włączył się Klub Kobiet Niezależnych, jego przewodnicząca Katarzyna Izdebska, nie miała wątpliwości, że konkurs powinien mieć większy zasięg. I zdobyć rozgłos. Bo dlaczego mówić o młodzieży tylko źle? Media nagłaśniają rozboje, kradzieże. A przecież na podkreślenie zasługują ci, dzięki którym świat jest bardziej kolorowy. Promocja dobrego zachowania to najlepszy sposób wychowania.

Nakrywają do stołu

Idea konkursu idealnie wpisała się do prowadzonej przez ,,GL" i inne dzienniki regionalne razem z Fundacją Grupy TP kampanii ,,Szkoła bez przemocy". Gubińskie szkoły chętnie do niej przystąpiły.

- Początkowo konkurs odbywał się do południa, ale postanowiliśmy to zmienić, by mogła w nim wziąć udział publiczność. Dobrze się bawić, a przy okazji też się czegoś nauczyć - dodaje K. Izdebska.

Uczniowie przygotowując się do dzisiejszego spotkania zapoznawali się z zasadami bon tonu. Ćwiczyli nakrywanie do stołu, prawidłowe jedzenie makaronu i innych potraw. Poznawali zasady pozdrawiania, podawania ręki...

Dołączyli gimnazjaliści

Po raz pierwszy wystartują też gimnazjaliści. Będą odpowiadać na te same pytania co uczniowie podstawówek, ale dostaną też dodatkowe. Trzy osoby z pięcioosobowej drużyny będą odpowiadać na pytania i rozwiązywać zadania, a dwie w tym czasie namalują plakat związany z hasłem promującym dobre zachowanie.

Zwycięzcy tradycyjnie dostaną statuetki w kształcie liści, wykonane przez firmę Wioletty Poniatowskiej. Będą też nagrody książkowe i słodki poczęstunek. Ucztę duchową sprawią zaś uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia, którzy przygotują specjalnie na tę okazję koncert.

- Cieszę się, że z roku na rok nasz konkurs cieszy się coraz większą popularnością - dodaje K. Izdebska.- To oznacza, że jest potrzebny i przynosi efekty.
Organizatorami konkursu są: biblioteka SP-2, Gubiński Dom Kultury oraz Klub Kobiet Niezależnych.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska