MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Dziura imienia

TOMASZ RUSEK
- Zauważyłam, że robotnicy łatają te dziury, o których piszecie - mówi gorzowianka Dorota Walczak. Czytelnicy wciąż podpowiadają, które ulice są jak ser. Pojawiły się też pomysły uhonorowania największej dziury.

Od tygodnia piszemy o problemach gorzowskich kierowców z zaniedbanymi miejskimi drogami. - Najgorsze jest to, że w przyszłym roku problem wróci jak bumerang. I warto zapamiętać, gdzie teraz drogowcy leją asfalt, bo mogę się założyć, że za rok będą to robić w tych samych miejscach - zapewnia właściciel opla, który urwał chlapacz na ul. Sikorskiego.

Dziura imienia

Dotąd najwięcej narzekań było na stan ul. Podmiejskiej. - To ewenement w skali nie tylko miasta, ale pewnie i województwa. Na całej długości dziury. Mam wrażenie, że drogowcy już sobie odpuścili jej remonty - zauważa Przemysław (nazwisko do wiadomości redakcji), który niemal codziennie tankuje na jednej ze stacji przy ,,dziurawcu’’, jak nazywa ul. Podmiejską.
Ma on też pomysł na uhonorowanie największej dziury: - Koniecznie trzeba ją nazwać i konsekwentnie utrwalać jej nazwę wśród kierowców. Może dziura im. Bezradności Urzędniczej? Albo dziura im. Urwanego Koła?
Bożydar Bibrowicz, gorzowianin, który postanowił wesprzeć walkę miasta z dziurami fundując... szuflę do zgarniania asfaltu, mówi: - Pomimo wszystko widać pierwsze efekty akcji ,,GL’’. Drogowcy wzięli się do roboty do tego stopnia, że łatali dziury w padającym śniegu!

Autobusy odczuwają

Wyrwy w jezdniach dają się we znaki nie tylko samochodom. - Niestety, zimą, gdy ulice są najeżone dziurami, autobusy wymagają częstszych napraw. Układ jezdny, a zwłaszcza elementy zawieszenia, spotkanie z dziurami musi ,,odchorować’’ - mówi Krzysztof Szlempo, zastępca kierownika wydziału autobusowego w Miejskim Zakładzie Komunikacji.
Nadal napływają nowe kandydatury do miana najbardziej zaniedbanej ulicy i największej dziury. Jak dotąd najczęściej czytelnicy ,,GL’’ wskazują na ulice Zawarcia i Zakanala oraz ulice: Sportową, Skrajną, Graniczną, Kobylogórską, Pomorską, Kosynierów Gdyńskich i Tkacką. Wciąż jednak bezkonkurencyjna jest ul. Podmiejska.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska