Egzamin na prawo jazdy będzie można zdać w Kostrzynie? WORD...

  Egzamin na prawo jazdy będzie można zdać w Kostrzynie? WORD ma taki pomysł, powiat i dyrekcja zespołu szkół są na "tak"

  Zdjęcie autora materiału

  Jakub Pikulik

  Gazeta Lubuska

  Gazeta Lubuska

  Plac manewrowy znajdzie się przy zespole szkół. Tutaj będą też kontenery, w których będzie przeprowadzany egzamin teoretyczny.

  Plac manewrowy znajdzie się przy zespole szkół. Tutaj będą też kontenery, w których będzie przeprowadzany egzamin teoretyczny. ©archiwum

  Z inicjatywą wyszedł Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego. Zgodził się powiat i dyrekcja zespołu szkół. Teraz trzeba dopiąć szczegóły. Gdy tak się stanie, mieszkańcy będą mogli zdawać egzaminy w swoim mieście.
  Plac manewrowy znajdzie się przy zespole szkół. Tutaj będą też kontenery, w których będzie przeprowadzany egzamin teoretyczny.

  Plac manewrowy znajdzie się przy zespole szkół. Tutaj będą też kontenery, w których będzie przeprowadzany egzamin teoretyczny. ©archiwum

  Podobną możliwość od tego roku mają już mieszkańcy Barlinka. Wcześniej mogli zdawać egzaminy m. in. w Szczecie lub Gorzowie. Teraz mogę podchodzić do egzaminu na prawo jazdy w swoim mieście. Kostrzynianie w przeważającej większości zdawali egzamin w Gorzowie. Wiązało się to z wieloma komplikacjami. - Tylko pierwsze godziny jazd wykorzystywaliśmy w naszym mieście, później jeździliśmy się uczyć do Gorzowa. To tam zdawaliśmy egzamin, więc trzeba było poznać tamtejsze drogi i trudne skrzyżowania. To z kolei wiązało się z dojazdami. Taki dojazd trwa około godziny w jedną stronę, ten czas był zmarnowany - mówi Kamila Mięczycka, która egzamin na prawo jazdy zdała w zeszłym roku.

  - Kilka miesięcy temu WORD w Gorzowie zwrócił się do nas z prośbą o pomoc w zorganizowaniu filii w Kostrzynie. Ta sprawa była tematem obrad zarządu powiatu. Zaprosiliśmy dyrektora zespołu szkół, który wyraził pozytywnie odniósł się do tego pomysłu. Pomysł ten poparł też zarząd. Dla mieszkańców Kostrzyna i okolic możliwość zdawania egzaminu w ich mieście będzie bardzo dużym ułatwieniem - mówi Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Gorzowie Wlkp.

  Sonda

  Czy popierasz pomysł, aby egzamin na prawo jazdy można było zdawać w Kostrzynie?


  Plac manewrowy miałby się znaleźć na nieużywanym terenie zespołu szkół, sąsiadującym z boiskiem. W miejscu tym miały powstać warsztaty szkolne, ale pomysł ostatecznie nie został zrealizowany. - To grunt, który nie jest przez nas używany i możemy tu zorganizować plac manewrowy. Musi się tu również znaleźć miejsce na kontenery, w których m. in. będzie przeprowadzany egzamin teoretyczny i zaplecze socjalne - mówi Leszek Naumowicz, dyrektor zespołu szkół w Kostrzynie. Dodaje, że szkoła nie może użyczyć pomieszczeń, ponieważ szkoła takowych po prostu nie ma. - Pamiętajmy, że w przyszłym roku przyjmiemy dwa roczniki uczniów, więc sytuacja jeszcze bardziej się skomplikuje - mówi dyrektor.

  - Możliwość zdawania egzaminów na miejscu to dobra informacja dla kostrzynian, na pewno duże ułatwienie - mówi Andrzej Kail, powiatowy radny z Kostrzyna. Cieszy się też większość mieszkańców. - Mamy już wydział komunikacji, w którym nareszcie można załatwić wszystkie formalności. Często co prawda trzeba odstać swoje w kolejce, ale to lepsze, niż wyjazd do starostwa w Gorzowie. Jeśli będzie można na miejsce zdawać prawo jazdy, to będzie super sprawa. Pamiętam, że przed laty była taka możliwość - wspomina pan Andrzej, którego spotkaliśmy właśnie pod wydziałem komunikacji. Są jednak i tacy, którzy mają wątpliwości. - Pomysł z jednej strony może i dobry, ale z drugiej strony pomyślmy, czy na pewno? W dużym mieście, gdzie jest większy ruch, trudniejsze skrzyżowania, świeżo upieczony kierowca może zweryfikować swoje umiejętności. Przy zdawaniu egzaminu w Kostrzynie będzie łatwiej, ale później po wjechaniu do dużego miasta może być zaskoczenie - uważa Karol Niewadowski, 43-latek z Kostrzyna.

  Na razie nie wiadomo kiedy będzie możliwość podchodzenia do egzaminu na prawo jazdy w Kostrzynie. WORD poinformował nas wczoraj, że prace nad utworzeniem filii w Kostrzynie trwają.

  Czytaj treści premium w Gazecie Lubuskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Małe Mądrale odc.4

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  GazetaLubuska.pl poleca:

  Pracuj u nas - Seco Warwick zaprasza!

  Pracuj u nas - Seco Warwick zaprasza!

  Rezolutne przedszkolaki o świętach Bożego Narodzenia

  Rezolutne przedszkolaki o świętach Bożego Narodzenia