Ekipa z Wolsztyna straciła 39 bramek

(eska)Zaktualizowano
W 17 min Mariusz Młynkowiak (nr 2) uprzedził Pawła Popławskiego i efektowną dobitką pokonał Adriana Konczewskiego. Po golu "Młynka” było 8:12. fot. Ryszard Poprawski
- Po tym, co pokazała dziś Nielba, byłoby nie fair, gdybyśmy wygrali - skomentował sobotni mecz Piotr Marciniak, kontuzjowany zawodnik z Wolsztyna.

SZYNAKA MEBLE WOLSZTYNIAK WOLSZTYN - NIELBA WĄGROWIEC 29:39 (16:18)

SZYNAKA MEBLE WOLSZTYNIAK: Wawrowicz, Kierych - Wieczorek 8, Kiciński 7, Kaczmarek 5, Horawski, Pietruszka i Raczkowiak po 2, Kubiak, Młynkowiak i Wajs po 1, Chrapa, Hoffmann, Szutta.
NIELBA: Konczewski, Gąsiorowski - Gierak i Przysiek po 8, Popławski 7, Kaczor 5, B. Kwiatkowski, Lisiecki i Witkowski po 3, Kasprzak i Sielecki po 1, Borek, Szulc.
Kary: 6 min - 16 min. Sędziowali: Damian Demczuk i Tomasz Rosik (obaj Lubin). Widzów 250.

Popularny "Szkapa" oglądał spotkanie z trybun. Jak bardzo brakowało go na parkiecie, pokazał już początek pojedynku. W 5 min gospodarze prowadzili 3:2, ale od tego momentu Nielba zdobyła pięć goli z rzędu. Nasi słabo bronili, a w ataku nie potrafili sforsować solidnego i szczelnego muru rywali. Nie stwarzali zagrożenia z drugiej linii, gdzie zwykle świetnie radził sobie właśnie Marciniak, a rzuty z nieprzygotowanych pozycji bez problemu wyłapywał Adrian Konczewski.

Trener Walenty Winokurow robił, co mógł. Na boisku pojawił się obolały Mariusz Młynkowiak, Marcin Pietruszka wyłączył na singla rozgrywającego gości Dawida Przysieka, lecz wolsztynianie wciąż nie mogli odrobić strat. Dopiero końcówka pierwszej połowy podniosła miejscowych kibiców na duchu.

.

Przy stanie 12:16 w 26 min Maciej Kiciński zorientował się, że bramkarz gości nie radzi sobie z rzutami z drugiej linii i zdobył dwa gole. Jednym odpowiedział Łukasz Gierak, ale po chwili znów trafił "Kicia", potem Pietruszka i w 30 min było tylko 16:17. Takim wynikiem miała zakończyć się pierwsza odsłona. Tymczasem Dariusz Kierych dał się zaskoczyć Greli rzutem z połowy boiska i równo z syreną piłka wpadła do siatki.

- Szkoda tej ostatniej bramki, ale po przerwie może być ciekawie - komentowali kibice. I srodze się zawiedli. W drugiej połowie gospodarze zupełnie siedli. Zabrakło sił, ambicji, pomysłu... A przewaga Nielby rosła. Gdy wynosiła dziesięć goli, trener Winokurow wpuścił na parkiet rezerwowych.

polecane: FLESZ: Podział Mandatów po wyborach parlamentarnych