Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Ekoenergetyka będzie miała swoje Centrum Badawczo-Rozwojowe [ZDJĘCIA, WIDEO]

Redakcja
W środę, 19 września, w Parku Przemysłowo-Technologicznym w Zielonej Górze Nowym Kisielinie wmurowano kamień węgielny pod budowę Centrum Badawczo-Rozwojowego. W tubie obok aktu erekcyjnego, pamiątkowego zdjęcia, znalazła się egzemplarz dzisiejszej „Gazety Lubuskiej”. Centrum buduje się dla znanej zielonogórskiej firmy Ekoenergetyka. Dofinansowanie do inwestycji otrzymała ona z Ministerstwa Rozwoju. Pracownicy placówki będą się tutaj zajmować nowymi technologiami w transporcie elektrycznym. Ekoenergetykę założyli absolwenci Uniwersytetu Zielonogórskiego: Bartosz Kubik i Maciej Wojeński. Działalność rozpoczęli w Akademickim Inkubatorze Przedsiębiorczości. W 2009 roku była to praktycznie firma dwuosobowa. Z czasem coraz bardziej się rozwijała, choć były i trudne momenty. Jak wspominał prezes Bartosz Kubik, był czas, że on żył bez prądu, a pracownicy bez wynagrodzeń. Ale – dzięki wsparciu uczelni, potem miasta (firma znalazła swoją siedzibę w miejskim Inkubatorze Przedsiębiorczości w Parku Przemysłowo-Technologicznym) – udało się pokonać problemy. Teraz czas na swoją siedzibę. Widać już jej zarys. Gotowa jest konstrukcja, ba – firma wykupiła sąsiednią działkę i będzie stawiać drugie centrum. Dziś firma zatrudnia ponad sto osób i sprzedaje swoje produkty na całym świecie. Ostatnio m.in. ładowarki do autobusów elektrycznych dla Zielonej Góry, Paryża, Hamburga. W ramach  Centrum Badawczo-Rozwojowego - powstaną dwie jednostki badawcze związane z elektromobilnością i nowoczesną energetyką. Jedno centrum będzie bardziej zorientowane na technologie natury informatycznej, wsparcie w zakresie eksploatacyjnym i systemów transportu komunikacji miejskiej. Drugie będzie zorientowane na rozwój i kreowanie nowych produktów (rozwój technologii ładowarkowych, w zakresie konstrukcji mechanicznych, energoelektroniki oraz optymalizacji).Jak zapewnia prezes – inwestycja będzie gotowa na wiosnę przyszłego roku. POLECAMY RÓWNIEŻ PAŃSTWA UWADZE:Pod wiaduktem na Batorego znów nie przejdziemy...
W środę, 19 września, w Parku Przemysłowo-Technologicznym w Zielonej Górze Nowym Kisielinie wmurowano kamień węgielny pod budowę Centrum Badawczo-Rozwojowego. W tubie obok aktu erekcyjnego, pamiątkowego zdjęcia, znalazła się egzemplarz dzisiejszej „Gazety Lubuskiej”. Centrum buduje się dla znanej zielonogórskiej firmy Ekoenergetyka. Dofinansowanie do inwestycji otrzymała ona z Ministerstwa Rozwoju. Pracownicy placówki będą się tutaj zajmować nowymi technologiami w transporcie elektrycznym. Ekoenergetykę założyli absolwenci Uniwersytetu Zielonogórskiego: Bartosz Kubik i Maciej Wojeński. Działalność rozpoczęli w Akademickim Inkubatorze Przedsiębiorczości. W 2009 roku była to praktycznie firma dwuosobowa. Z czasem coraz bardziej się rozwijała, choć były i trudne momenty. Jak wspominał prezes Bartosz Kubik, był czas, że on żył bez prądu, a pracownicy bez wynagrodzeń. Ale – dzięki wsparciu uczelni, potem miasta (firma znalazła swoją siedzibę w miejskim Inkubatorze Przedsiębiorczości w Parku Przemysłowo-Technologicznym) – udało się pokonać problemy. Teraz czas na swoją siedzibę. Widać już jej zarys. Gotowa jest konstrukcja, ba – firma wykupiła sąsiednią działkę i będzie stawiać drugie centrum. Dziś firma zatrudnia ponad sto osób i sprzedaje swoje produkty na całym świecie. Ostatnio m.in. ładowarki do autobusów elektrycznych dla Zielonej Góry, Paryża, Hamburga. W ramach Centrum Badawczo-Rozwojowego - powstaną dwie jednostki badawcze związane z elektromobilnością i nowoczesną energetyką. Jedno centrum będzie bardziej zorientowane na technologie natury informatycznej, wsparcie w zakresie eksploatacyjnym i systemów transportu komunikacji miejskiej. Drugie będzie zorientowane na rozwój i kreowanie nowych produktów (rozwój technologii ładowarkowych, w zakresie konstrukcji mechanicznych, energoelektroniki oraz optymalizacji).Jak zapewnia prezes – inwestycja będzie gotowa na wiosnę przyszłego roku. POLECAMY RÓWNIEŻ PAŃSTWA UWADZE:Pod wiaduktem na Batorego znów nie przejdziemy... Mariusz Kapała / GL
Dziś w Parku Przemysłowo-Technologicznym w Zielonej Górze Nowym Kisielinie wmurowano kamień węgielny pod budowę Centrum Badawczo-Rozwojowego. W tubie obok aktu erekcyjnego, pamiątkowego zdjęcia, znalazła się egzemplarz dzisiejszej „Gazety Lubuskiej”.

W środę, 19 września, w Parku Przemysłowo-Technologicznym w Zielonej Górze Nowym Kisielinie wmurowano kamień węgielny pod budowę Centrum Badawczo-Rozwojowego. W tubie obok aktu erekcyjnego, pamiątkowego zdjęcia, znalazła się egzemplarz dzisiejszej „Gazety Lubuskiej”.

Centrum buduje się dla znanej zielonogórskiej firmy Ekoenergetyka. Dofinansowanie do inwestycji otrzymała ona z Ministerstwa Rozwoju. Pracownicy placówki będą się tutaj zajmować nowymi technologiami w transporcie elektrycznym.

Ekoenergetykę założyli absolwenci Uniwersytetu Zielonogórskiego: Bartosz Kubik i Maciej Wojeński. Działalność rozpoczęli w Akademickim Inkubatorze Przedsiębiorczości. W 2009 roku była to praktycznie firma dwuosobowa. Z czasem coraz bardziej się rozwijała, choć były i trudne momenty. Jak wspominał prezes Bartosz Kubik, był czas, że on żył bez prądu, a pracownicy bez wynagrodzeń. Ale – dzięki wsparciu uczelni, potem miasta (firma znalazła swoją siedzibę w miejskim Inkubatorze Przedsiębiorczości w Parku Przemysłowo-Technologicznym) – udało się pokonać problemy. Teraz czas na swoją siedzibę. Widać już jej zarys. Gotowa jest konstrukcja, ba – firma wykupiła sąsiednią działkę i będzie stawiać drugie centrum. Dziś firma zatrudnia ponad sto osób i sprzedaje swoje produkty na całym świecie. Ostatnio m.in. ładowarki do autobusów elektrycznych dla Zielonej Góry, Paryża, Hamburga.

W ramach Centrum Badawczo-Rozwojowego - powstaną dwie jednostki badawcze związane z elektromobilnością i nowoczesną energetyką. Jedno centrum będzie bardziej zorientowane na technologie natury informatycznej, wsparcie w zakresie eksploatacyjnym i systemów transportu komunikacji miejskiej. Drugie będzie zorientowane na rozwój i kreowanie nowych produktów (rozwój technologii ładowarkowych, w zakresie konstrukcji mechanicznych, energoelektroniki oraz optymalizacji).

Jak zapewnia prezes – inwestycja będzie gotowa na wiosnę przyszłego roku.

POLECAMY RÓWNIEŻ PAŃSTWA UWADZE:

Pod wiaduktem na Batorego znów nie przejdziemy...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska