Cezary Konarski
AZS Zielona Góra awansował do pierwszej ligi futsalu.
AZS Zielona Góra awansował do pierwszej ligi futsalu. Tomasz Ostrowski (Ostry Kadr)
Zielonogórscy piłkarze specjalizujący się w futsalu, w kolejnym sezonie zagrają na zapleczu ekstraklasy. To efekt awansu do pierwszej ligi, który wywalczyła ekipa Eko-Pol AZS UZ Zielona Góra.

W decydującym o awansie spotkaniu zielonogórzanie rywalizowali ze Śląskiem Futsal Wrocław.

„Akademicy od początku napierali, co zaowocowało pierwszym trafieniem do siatki w 5 minucie meczu za sprawą Maciej Enkota” – tek relacjonuje przebieg meczu Tomasz Ostrowski z AZS: „Następnie bramki padały w 9 (Kornel Mużyłowski), 12 (Jacek Jurkowski) oraz 15 (Maciej Enkot) minucie. Przez ostatnie 5 minut pierwszej połowy drużyna trenera Macieja Góreckiego trafiła jeszcze trzy razy do wrocławskiej bramki. Dwie z nich - w 18 i 19 minucie to dzieło kapitana drużyny Jakuba Turowskiego. Na dwadzieścia sekund przed końcem tej części meczu wynik na 7:0 poprawił Maciej Enkot. Na trafienia w drugiej części meczu musieliśmy poczekać odrobinę dłużej, ale w 26 minucie piłka po raz ósmy (Kornel Mużyłowski) wylądowała w siatce drużyny z Dolnego Śląska. Cztery minuty później na listę strzelców wpisał się Patryk Jaśkiewicz, a niedługo po nim Rafał Gronostaj".

Patryk Jaśkiewicz klejny raz pokonał bramkarza rywali w 34 min, a trzy kolejne gole dla AZS-u i jeden dla gości padły w ostatnich 120 sekundach meczu. Dla zielonogórzan bramki zdobywali: Jacek Jurkowski, Jakub Turkowski i Patryk Jaśkiewicz, a dla Śląska Filip Składzień. Podsumowując kanonadę strzelecką akademików – pokonali oni wrocławian aż 14:1. Ale ten wynik nie musiał dać zielonogórzanom awansu, ponieważ wiele zależało również od rezultatu innego spotkania, w którym prowadzący do tej pory w rozgrywkach Luxbor Pyskowice niespodziewanie przegrał (1:2) z MKS-em Knurów.

Eko-Pol AZS Uniwersytet Zielonogórski awans do I ligi wywalczył w składzie:

• trener: Maciej Górecki.
  • zawodnicy: Jakub Witczak, Kacper Ryś, Patryk Jaśkiewicz, Sebastian Hauser, Jakub Turowski, Maciej Dudek, Maksymilian Chmielak, Maciej Enkot, Rafał Gronostaj, Kornel Mużyłowski, Jacek Jurkowski, Mateusz Biereśniewicz, Kacper Żak.
Finałowy turniej zielonogórskiego Pucharu Zimy był wyjątkowo emocjonujący.

Ależ to były emocje! Puchar Zimy w nowych rękach, bo faworyt...