Do zdarzenia doszło w środę, około godz. 11 7 listopada, w Kupieninie (pow. świebodziński). Na przejazd kolejowy wjechał ciągnik rolniczy z przyczepą.

Pościgi.pl

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/7] Następne

Do zdarzenia doszło w środę, około godz. 11 7 listopada, w Kupieninie (pow. świebodziński). Na przejazd kolejowy wjechał ciągnik rolniczy z przyczepą. – Ze wstępnych ustaleń wynika, że właśnie na przejeździe kierowcy zgasł silnik ciągnika – mówi asp. szt. Łukasz Szymański ze świebodzińskiej policji. Wtedy w naczepę ciągnik uderzył pociąg relacji Warszawa-Berlin. Na miejsce natychmiast przyjechały służby ratunkowe. Kierowca ciągnika może mówić o cudzie. Lokomotywa rozpędzonego pociągu uderzyła w naczepę rozbijając ją na kawałki. Na szczęście oderwała się ona od ciągnika, który pozostał nietknięty. Dzięki temu lokomotywa nie pociągnęła ciągnika. Tylko dlatego kierowcy nic się nie stało.

Miejsce zdarzenia zabezpiecza świebodzińska policja oraz straż pożarna. Na miejsce zdarzenia udał się prokurator oraz przedstawiciele kolei. Jest też SOK. Zdarzenie będzie rozpatrywane najprawdopodobniej pod kątem spowodowania przez kierującego ciągnikiem zagrożenia katastrofy w ruchu lądowym. Ruch pociągów na trasie został wstrzymany. Nie ma jeszcze decyzji w sprawie pasażerów pociągu relacji Warszawa-Berlin, którzy utknęli w okolicach Kupienina.

Lubuscy policjanci zatrzymali groźnego Rosjanina. Jest podejrzany o znęcanie się nad Australijczykiem. WIDEO:Polecamy