Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Elektrycy z Nowej Soli będą wzorem dla innych. CKZiU realizuje nowatorski projekt

Eliza Gniewek-Juszczak
Eliza Gniewek-Juszczak
CKZiU "Elektryk" w Nowej Soli zainaugurował projekt „Innowacyjne kształcenie elektryków. Dostosowanie do branży energetycznej”.
CKZiU "Elektryk" w Nowej Soli zainaugurował projekt „Innowacyjne kształcenie elektryków. Dostosowanie do branży energetycznej”. Anna Chyła/Starostwo Powiatowe w Nowej Soli
Z tego, co wypracują uczniowie i nauczyciele z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego „Elektryk” w Nowej Soli będą mogły korzystać chętne szkoły z całej Polski, które kształcą w zawodzie technik elektryk. Nowosolska szkoła realizuje nowatorski projekt.

Szkoły w Nowej Soli. CKZiU "Elektryk" ma nowatorski projekt

Ponad stu uczniów z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego „Elektryk” w Nowej Soli będzie testować wszystko, co powstanie w ramach projektu „Innowacyjne kształcenie elektryków. Dostosowanie do branży energetycznej”. A będzie tego dużo. W poniedziałek, 25 kwietnia w szkole odbyła się uroczysta inauguracja projektu z udziałem Lubuskiego Kuratora Oświaty oraz przedstawicieli władz powiatu, miasta i firmy Enea. Gości było wielu, bo wartość projektu nie jest zwykła. Z rezultatów projektu będą mogły korzystać za darmo wszystkie szkoły w kraju, które zajmują się kształceniem uczniów w zawodzie technik elektryk. Co ważne, będą mogły wybrać, sobie elementy, które będą pasowały do prowadzonych procesów nauczania.

CKZiU "Elektryk". Z projektu skorzystają szkoły z kraju

– W ramach tego programu wypracujemy kilka produktów. To przede wszystkim program nauczania w zawodzie technik elektryk, dostosowany do branży energetycznej – wymienia planowane rezultaty programu dyrektor szkoły Grzegorz Königsberg. – Powstaną filmy interaktywne, które będą wykorzystywane w procesie kształcenia, a także ćwiczenia z elektrotechniki w postaci podręcznika w językach polskim i angielskim, który będzie wspomagać kompetencje uczniów.

CKZiU "Elektryk" w Nowej Soli zainaugurował projekt „Innowacyjne kształcenie elektryków. Dostosowanie do branży energetycznej”.

Elektrycy z Nowej Soli będą wzorem dla innych. CKZiU realizu...

Opracowany zostanie także zestaw ćwiczeń do matematyki i fizyki oraz przedmiotów zawodowych przygotowany do pracy z wykorzystaniem programów symulacyjnych. Ważną częścią będzie program dodatkowych kwalifikacji, który będzie realizowany w klasach piątych. Uczniowie będą uczyć się montażu linii napowietrznych i kablowych.
Zdobywanie tych kwalifikacji będzie odbywało się nie tylko w pracowniach w szkole.

– Zastosujemy rewolucyjne rozwiązanie, którym będzie wirtualna rzeczywistość. Przygotujemy specjalny moduł szkoleniowy z wykorzystaniem VR. Takie możliwością będą tylko wspierać zrozumienie tematów w kształceniu teoretycznym. Kształcenie praktyczne będzie odbywało się rzeczywistych warunkach lub laboratoryjnych, które są u nas w szkole oraz na obiektach Enei – wyjaśnia dyrektor Königsberg.

Projekt jest finansowany z Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

CZYTAJ TEŻ NA NASZYM PORTALU:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Nie tylko o niedźwiedziach, które mieszkały w minizoo w Lesznie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska