1/6
Eliminacje Ligi Europy. Pięć wniosków po meczu Rangers FC -...

Pięć wniosków po meczu Rangers FC - Legia Warszawa

Eliminacje Ligi Europy. Pięć wniosków po meczu Rangers FC - Legia Warszawa. Stołeczny klub trzeci rok z rzędu nie awansował do fazy grupowej europejskich pucharów. Wojskowi, po bezbramkowym remisie w Warszawie, przegrali w Glasgow 0:1. Przeczytaj nasze wnioski po meczu na Ibrox Park.

2/6
Tego, że zespół Rangers FC będzie grał u siebie lepiej,...

Rangersi jednak chcą grać w piłkę

Tego, że zespół Rangers FC będzie grał u siebie lepiej, można było się spodziewać. W Warszawie tylko na początku próbował zaszkodzić Legii. Poza tym raczej szukał okazji do gry na czas. Za to w Glasgow przez całe spotkanie próbował zagrozić bramce gości. Najczęściej do ataku ruszała trójka ofensywnych piłkarzy, a czasem błyskawicznie dołączał czwarty. I chociaż obrońcom Legii zdarzyło się popełnić więcej błędów niż zwykle w ostatnim czasie, to gospodarze dopiero w ostatnich minutach pokonali polskiego bramkarza. Swoją drogą, 19-letni Majecki obronił wcześniej sporo groźnych strzałów. Przy uderzeniu Ojo nie miał większych szans. Źle ustawieni byli Artur Jędrzejczyk z Luisem Rochą, a dośrodkowaniu nie przeszkodziło aż dwóch Wojskowych, Marko Vesović i Dominik Nagy.

Dodajmy, że Legia w sześciu meczach eliminacyjnych straciła tylko jedną bramkę. Problemem było niestrzelanie goli.

3/6
Próbował Sandro Kulenović, próbował Luquinhas, próbowali...

Kulejąca skuteczność

Próbował Sandro Kulenović, próbował Luquinhas, próbowali Andre Martins z Marko Vesovicia. Próbował też Jarosław Niezgoda, który po niespełna godzinie gry zmienił znów słabiutkiego Kulenovicia. Strzelec dwóch goli w ostatnim meczu ligowym z ŁKS Łódź w parę minut zrobił więcej niż 19-letni Chorwat przez kilkadziesiąt. Mimo niekorzystnego wyniku w ostatnich minutach, Carlitos pozostał na ławce rezerwowych.

4/6
Legioniści stworzyli mało sytuacji. Za to gospodarze im...

Pomoc nie pomogła

Legioniści stworzyli mało sytuacji. Za to gospodarze im bliżej końca meczu, tym stwarzali większe zagrożenie. Szczególnie zdominowali środek pola. Cafu i Andre Martins kompletnie nie mogli przejąć inicjatywy w tej części boiska. Walerian Gwilia także nie potrafił wykreować okazji.