Emeryci żyją w biedzie! Dosyć tego! W październiku wybory, domagajmy się 500 plus dla seniorów z najniższą emeryturą. (List)

(red.)Zaktualizowano 
- Bieda wśród emerytów kłuje w oczy. Rozdawnictwo dotyczy wszystkich, tylko nie ich. O nich się nie dba. Mamy tego dosyć! - pisze do nas w liście emerytka, pani Renata z Gorzowa. Co sądzicie? Czekamy na opinie

Rozdawnictwo nie dotyczy najbiedniejszych emerytów, jeśli nie liczyć trzynastki, czyli jednorazowej wypłaty, która starczyła na pokrycie długów.
Wielu z nich żyje w skrajnej biedzie, bo nie mogą sprostać wydatkom.

Trwa głosowanie...

Czy uważasz, że emeryci żyją w biedzie?

A przecież przepracowali w tym kraju średnio 40 lat, dając z siebie wszystko. Byli wtedy młodzi, dorabiali się powoli, często z pożyczek w kasie pracowniczej, wychowywali dzieci i niewiele korzystali z życia.

Emerytura miała być czasem wypoczynku i relaksu, a jest czym?

Emeryci! W październiku wybory, domagajmy się 500 plus dla seniorów z najniższą emeryturą.

Liczeniem każdego grosza i wybieraniem pomiędzy lekami, a jedzeniem. Spotykam ich często na przystanku przy cmentarzu, gdzie odwiedzają prawie codziennie swych bliskich zmarłych, spotykam ich także w kolejkach do lekarzy, bo nie stać ich na leczenie prywatne. Zmęczeni, zgorzkniali opowiadają o swoim trudnym życiu.

Życie na emeryturze

I jak tu im nie współczuć, gdy najniższa emerytura nie starcza na przeżycie. Leki, które miały być za złotówkę nadal kosztują bardzo drogo, na rehabilitację dostać się nie mogą, chociaż biodro i kolana bolą, do specjalisty kardiologa czy endokrynologa terminy są tak długie, że mogą nie doczekać.

Czytaj też:
Pacjenci krzyczeli w tej kolejce, a kombatant bał się odezwać. Ludzie w oczekiwaniu na badania tracą rozum i przyzwoitość. List Czytelnika

Emeryci tylko narzekają i nie mają celu w życiu. Ja tak nie chcę! (List Czytelniczki)

Ot, smutny los emeryta. A tu każą żyć aktywnie, zdrowo się odżywiać, dbać o skórę, wyjeżdżać na wakacje....
Godnie żyć, po tylu latach pracy chcieliby zwyczajnie, godnie żyć. I taką powinni mieć emeryturę.
Nie muszą jeździć za granicę do kurortów, nie muszą ubierać się w butikach i zmieniać kolejny raz telewizor, bo się zestarzał, ale muszą zaspokoić swoje podstawowe potrzeby.

500 plus dla emerytów

O tym nie myślą jednak rządzący, bo ich emerytura nie będzie wynosiła 1200 złotych, oni nie będą musieli wybierać co najpierw kupić, a waloryzacji nie dostaną 70 złotych rocznie, co w ich mniemaniu jest dużym propagandowym sukcesem.
Podwyżki wszystkiego, tylko nie najniższych emerytur, jeśli nie liczyć groszowych dodatków. Emeryci! W październiku wybory, domagajmy się 500 plus dla seniorów z najniższą emeryturą.

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 44

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
18 sierpnia, 11:22, Gość:

To kto ma najniższą emeryturę? Tylko prywaciarze, a oni mają forsę, albo niewykształceni i pracujący za najniższą płacę..... trzeba było się uczyć...

I beneficjenci rozdawnictwa jakie oferował Buzek w postaci wcześniejszych emerytur (55 lat kobiety, 60 lat mężczyźni). Nie chciało się pracować a teraz płaczą.

G
Gość
2019-08-18T10:29:37 02:00, Adam:

Ja już na ten rząd nie zagłosuje. Dlatego że dają podwyżki po kilkaset zł leniom i nierobom a komuś kto ciężko pracował na swoją emeryturę dają 70 zł. .Ceny żywności i usług, nawet o 100% wyższe a emerytury w stosunku do zarobków coraz niższe.

2019-08-18T10:39:56 02:00, Gość:

Niech mi Pan powie gdzie te ceny tak o 100% poszły w górę bo ja tego ie zauważyłem, napiszę ktoś coś a pan powtarza bzdury

19 sierpnia, 11:30, Gość:

30-40% u nas wszystko podrożało a to bardzo dużo dla emeryta.Pra cowalam 36 lat-świątki, piątki, noce i niedziele.Praca bardzo wyczerpująca. Wychowałam 3 dzieci,bez żadnych ulg.Sadzilam,ze na emeryturze będą wyjazdy,wycieczki.Niestety,Teraz moja emerytura 1750 zł. Leki,żywność, opłaty za mieszkanie,światło ,dojazd do lekarza to wszystko pochłania całą emeryturę a czasem SIĘ zapożyczam.My emeryci jesteśmy całkowicie omineci ,nie mamy żadnych plusów a podatek od naszych emerytów ściągają by dac 500 ,tym którzy mają często wysokie a nawet bardzo wysokie przychody.Emeryci,zastanówmy się na kogo głosować.

To masz bardzo dobra emeryturę. Ja tyle zarabiam za ciężka pracę a Ty masz to za siedzenie w domu i jeszcze Ci źle a też nam wydatki na leki i opłaty i nikt się mną nie przejmuje.

G
Gość
2019-08-18T10:29:37 02:00, Adam:

Ja już na ten rząd nie zagłosuje. Dlatego że dają podwyżki po kilkaset zł leniom i nierobom a komuś kto ciężko pracował na swoją emeryturę dają 70 zł. .Ceny żywności i usług, nawet o 100% wyższe a emerytury w stosunku do zarobków coraz niższe.

2019-08-18T10:39:56 02:00, Gość:

Niech mi Pan powie gdzie te ceny tak o 100% poszły w górę bo ja tego ie zauważyłem, napiszę ktoś coś a pan powtarza bzdury

30-40% u nas wszystko podrożało a to bardzo dużo dla emeryta.Pra cowalam 36 lat-świątki, piątki, noce i niedziele.Praca bardzo wyczerpująca. Wychowałam 3 dzieci,bez żadnych ulg.Sadzilam,ze na emeryturze będą wyjazdy,wycieczki.Niestety,Teraz moja emerytura 1750 zł. Leki,żywność, opłaty za mieszkanie,światło ,dojazd do lekarza to wszystko pochłania całą emeryturę a czasem SIĘ zapożyczam.My emeryci jesteśmy całkowicie omineci ,nie mamy żadnych plusów a podatek od naszych emerytów ściągają by dac 500 ,tym którzy mają często wysokie a nawet bardzo wysokie przychody.Emeryci,zastanówmy się na kogo głosować.

G
Gość
2019-08-18T16:57:16 02:00, Emerytka:

Jak czytam niektore komentarze to jest ŻENADA pracowałam 40lat i dzieci wychowałam i mam 1460 emerytury wychowałam 5 dzieci A teraz mój podatek idzie na nierobów 500 . Ci którzy biorą 3000 emerytury to im starczy A biorą jeszcze wysokie waloryzacje. Emeryci trzymajmy się raze.

Czemuś biedny? Sami se kurka odpowiedźcie...

k
klaps

500 powinni dostac wdowe i wdowcy, im najgorzej sie żyje. Powyżej 2.500 na rękę (netto) nikomu podwyżki bym nie dał.

D
Dingo8

Pamiętamy krzyki ubecji, że za dwa tysiące to wyżyć się nie da. A przecież ludzie żyją i za mniejsze pieniądze. Skąd te niskie emerytury? A no są one spadkiem po państwie które w pierwszym rzędzie dbało o przywileje komunistycznej nadbudowy a zwykłych ludzi miało głęboko w swoim bolszewickim tyłku. Nie zdziwiłbym się, że te niektóre z poniższych wpisów są dziełem własnie takich co to udają, że nie wiedzą skąd nogi wyrastają. Ten rząd jest pierwszym, który pochylił się na miarę możliwości nad losem perelowskich emerytów. I emeryci dobrze wiedzą, że to jedyna ekipa, która nadal będzie to czyniła. Powrót do władzy ludzi spod znaku PO plus wszelkie rozszerzenia udające spontaniczne aktywności to powrót do filozofii publicznego kłamstwa, które było fundamentem założycielskim 3RP.

A
Anna

Jak podnieść to wszystkim żeby emerytury się nie zrównały.Byłaby to kara dla dłużej pracujących.500 dla dzieci też obwarować warunkiem że jeżeli rodzice zdrowi jeden pracuje.Wielu się zwolniło szczególnie alimenciarzy i znowu podatnik za nich płaci a państwo traci na podatkach.Jeszcze rękę do Opieki Społecznej wyciągają.Rację mają piszący że pomoc tak ale w granicach rozsądku a nie rozdawnictwo i popieranie lenistwa.

E
Emerytka

Jak czytam niektore komentarze to jest ŻENADA pracowałam 40lat i dzieci wychowałam i mam 1460 emerytury wychowałam 5 dzieci A teraz mój podatek idzie na nierobów 500 . Ci którzy biorą 3000 emerytury to im starczy A biorą jeszcze wysokie waloryzacje. Emeryci trzymajmy się raze.

F
Fér
2019-08-16T20:45:17 02:00, Gość:

Czemu mieli by dostać? Ci co pracowali mają wyższe emerytury a Ci co nie pracowali mają niższe. Czemu teraz pracujący całe życie maja mieć tyle samo co bimbalscy?

2019-08-16T23:44:13 02:00, Nina:

Słusznie

2019-08-17T09:07:18 02:00, Gość:

Ja mam przepracowane już 40 lat a 4 lata do emerytury czystej pracy i mam wyliczone 1.300 i mam z tego żyć

2019-08-18T06:55:10 02:00, Gość:

z takim wyksztalceniem to ile bys chciala dostac?trzeba bylo sie uczyc i teraz żądać!

2019-08-18T07:49:33 02:00, Sufler:

Dokładnie. Wszelkiej maści nieroby i lenie otwieraja swoje dzioby jak pisklęta i drą ryje DAĆ, DAĆ, DAĆ.... Najciszej siedza ci, ktorzy cale zycie ciezko.pracowali , a teraz maja ledwie na podstawowe potrzeby..

Niech pani zrobi remont magister docent doktor albo meblościankę. Ciekawe czy będzie pan usatysfakcjonowany. Każdy zawód jest potrzebny a biurokratów mamy aż zanadto.

D
Daniela
2019-08-18T07:58:34 02:00, Zocha:

A jakie składki płaciłeś że teraz miauczysz?Za nieróbstwo to i tak masz za dużo.

Nie wiesz co cię jeszcze w życiu czeka!!!

U
Ula
2019-08-16T20:45:17 02:00, Gość:

Czemu mieli by dostać? Ci co pracowali mają wyższe emerytury a Ci co nie pracowali mają niższe. Czemu teraz pracujący całe życie maja mieć tyle samo co bimbalscy?

Nie tyle samo, tylko tyle żeby starczyło na opłaty i trochę pieniędzy na żywność i leki

G
Gość

To kto ma najniższą emeryturę? Tylko prywaciarze, a oni mają forsę, albo niewykształceni i pracujący za najniższą płacę..... trzeba było się uczyć...

G
Gość
2019-08-18T10:29:37 02:00, Adam:

Ja już na ten rząd nie zagłosuje. Dlatego że dają podwyżki po kilkaset zł leniom i nierobom a komuś kto ciężko pracował na swoją emeryturę dają 70 zł. .Ceny żywności i usług, nawet o 100% wyższe a emerytury w stosunku do zarobków coraz niższe.

Niech mi Pan powie gdzie te ceny tak o 100% poszły w górę bo ja tego ie zauważyłem, napiszę ktoś coś a pan powtarza bzdury

A
Adam

Ja już na ten rząd nie zagłosuje. Dlatego że dają podwyżki po kilkaset zł leniom i nierobom a komuś kto ciężko pracował na swoją emeryturę dają 70 zł. .Ceny żywności i usług, nawet o 100% wyższe a emerytury w stosunku do zarobków coraz niższe.

G
Gość
2019-08-16T21:41:25 02:00, Gość:

Przepracował em 43 lata

Odprowadzalem składki do ZUS i mam taka emeryturę, jak ktoś pracowal mniej lat to ma tyle ile wypracował. Nie można mieć pretensji do PO , PiS czy innej partii

Systemowy Huj spierdalaj stąd

Dodaj ogłoszenie