Enea AZS AJP Gorzów tylko i aż wicemistrzyniami Polski juniorek starszych

Alan Rogalski
W grupie gorzowianki (rzuca akademiczka Adriana Kopciuch) pokonały łodzianki, ale w finale widzewiaczki zrewanżowały się im. VBW GTK Gdynia
Enea AZS AJP Gorzów srebrnymi medalistkami mistrzostw kraju do 22 lat w Gdyni. W niedzielnym finale 19 lutego gorzowianki uległy Cosinus Widzewowi Łódź 56:63.

Łodzianki zrewanżowały się gorzowiankom za porażkę w grupie, w której koszykarki Roberta Pieczyraka i Janusza Kopaczewskiego wygrały z zawodniczkami Dariusza Raczyńskiego 75:52.

Na pocieszenie Daria Stelmach została nagrodzona statuetką dla najlepszej zawodniczki turnieju finałowego rzucającej za trzy punkty oraz miejsce w pierwszej piątce turnieju, tak jak i dla Magdaleny Szajtauer. Za to najlepszą koszykarką gorzowskiego klubu została wybrana Adriana Kopciuch.

Cosinus Widzew Łódź - Enea AZS AJP Gorzów 63:56
Kwarty: 22:20, 16:14, 8:15, 17:7.
Enea AZS AJP: Stelmach 29 (7x3), Szajtauer 12, Keller 4, Szczęsna 2, Kopciuch 0 oraz Matkowska 7 (1), Trzeciak 2.

Więcej w poniedziałkowym papierowym wydaniu "Gazety Lubuskiej", w jej 16-stronnicowym dodatku sportowym.

Przeczytaj też:ZKS bliski sensacji w Działdowie