Enea Zastal BC tym razem zwycięski. Zielonogórscy koszykarze pokonali Turów Zgorzelec

Maciej Noskowicz
Koszykarze Enei Zastalu BC Zielona Góra przygotowują się do nowego sezonu.
Koszykarze Enei Zastalu BC Zielona Góra przygotowują się do nowego sezonu. Facebook.com/basketzg
W drugim w tym tygodniu meczu sparingowym we własnej hali, koszykarze Enei Zastalu BC Zielona Góra wygrali z PGE Turowem Zgorzelec 92:77. Spotkanie miało zupełnie inny przebieg niż poprzednie starcie ze Śląskiem Wrocław.

W pierwszej połowie zespół zielonogórski popełnił dużo strat i błędów i rywal z Dolnego Śląska prowadził 42:36. – W pierwszej połowie nie byliśmy „w meczu” na sto procent – mówił trener Zastalu Oliver Vidin.

Zdecydowanie lepsza w wykonaniu podopiecznych serbskiego szkoleniowca była druga połowa, w której biało-zieloni dominowali, ostatecznie wygrywając różnicą 15 punktów.

– Wynik nie ma znaczenia. Dziś więcej grali zawodnicy, którzy wcześniej nie dostawali tylu szans. Przykładowo Przemek Żołnierewicz w ogóle dziś nie grał. Cieszę się, że ta druga połowa była zdecydowanie lepsza niż pierwsza – dodał Oliver Vidin.

Martwić mogą urazy w zespole Zastalu. Podczas sparingu z Turowem kostkę skręcił Alen Hadzibegović. Wcześniej, podczas jednego z treningów urazu kości twarzy nabawił się Kareem Brewton. Nie wiadomo, jak groźne są to kontuzje.
Najwięcej punktów dla zielonogórzan zdobyli: Kutlesić 22, Wójcik 15, Cosey 13.
W najbliższy weekend zastalowcy rozegrają kolejne mecze kontrolne przed startem Energa Basket Ligi. Udadzą się do Wrocławia na turniej memoriałowy im. Adama Wójcika.

Śląsk Wrocław - Zastal Zielona Góra 95:68. Śląsk dalej gra w play-offach! Poniedziałkowe zwycięstwo z Zastalem było bardzo okazało. W Hali Stulecia nie mogło oczywiście zabraknąć dziewczyn z Cheerleaders Wrocław. Jak zawsze wyglądały zjawiskowo! Sami zobaczcie.WAŻNE! Do kolejnych zdjęć możesz przejść za pomocą gestów na telefonie lub strzałek obok.

Piękne Cheerleaders Wrocław na meczu Śląsk - Zastal w Hali S...