Euforia szczęścia na Narodowym. Polska w finałach ME 2016!

(m. korn), AIP, x-news
Szymon Starnawski / Polska Press
Po bardzo emocjonującym meczu kończącym eliminacje do Euro 2016 Polska pokonała Irlandię 2:1. Dzięki temu biało-czerwoni zajęli drugie miejsce w grupie D i uniknęli gry w barażach. Drużyna Adama Nawałki zapewniła sobie tym samym awans do finałów Mistrzostw Europy, które w przyszłym roku odbędą się we Francji.

Gola otwierającego spotkanie już w 13 minucie, bardzo dokładnym uderzeniem z kilkunastu metrów zdobył Grzegorz Krychowiak. Niestety Już dwie minuty później przed okazją na wyrównanie stanął Jonathan Walters, który pewnie wykonał rzut karny. Łukasz Fabiański mimo że wyczuł intencję strzelca nie zdołał sięgnął mocnej i precyzyjnie uderzonej piłki.

Zarówno jedna jak i druga reprezentacja miała świadomość, że remis 1:1 daje awans biało-czerwonym. Prze całą pierwszą połowę oglądaliśmy sporo walki i ciekawych akcji, jednak zawodnikiem, któremu udało się zdobyć gola do szatni był nie kto inny jak Robert Lewandowski. Polski snajper wykorzystał bardzo ładne podanie od Krzysztofa Mączyńskiego i nie myląc się pewnym strzałem głową pokonał Darrena Randolpha ustalając wynik na 2:1.

Druga połowa wyglądała bardzo podobnie. Na murawie mieliśmy mnóstwo walki. Piłkarze i niespokojni trenerzy za każdym razem dawali do zrozumienia o co tak naprawdę toczy się ten mecz. Wraz z każdą kolejną upływającą minutą wszyscy kibice zgromadzeni na Stadionie Narodowym w Warszawie byli coraz bliżsi wybuchu radości. Ten nastąpił dokładnie po 95. minutach gry, kiedy arbiter spotkania, Cuneyt Cakir z Turcji zagwizdał po raz ostatni. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:1 i zapewniło awans podopiecznym Adama Nawałki.

PRZED MECZEM:

W niedzielę o godz. 20.45 na Stadionie Narodowym w Warszawie Polska reprezentacja w ostatnim meczu eliminacji do Mistrzostw Europy 2016 podejmie drużynę z Irlandii. Zapowiada się niezwykle emocjonujące i ciekawe widowisko, zwłaszcza w wykonaniu biało-czerwonych, którzy zagrają w osłabieniu bez kontuzjowanych Arkadiusza Milika, Macieja Rybusa i Tomasza Jodłowca.

Polska - Irlandia GDZIE OGLĄDAĆ:
Spotkanie Polska - Irlandia odbędzie się w niedzielę, 11 października na Stadionie Narodowym w Warszawie. Transmisję z ostatniego eliminacyjnego meczu biało-czerwonych można będzie obejrzeć na kanale Polsatu oraz Polsatu Sport. Początek o godz. 20.45.

"A. Nawałka: To bardzo ważny dla nas mecz. Będziemy grać o pełną pulę. Mamy konkretny plan na to spotkanie".

Aby uzyskać awans na Euro 2016 Polacy muszą chociaż zremisować. Ale tylko 0:0 lub 1:1. Wynik 2:2 promowałby już drużynę Irlandii, a naszych czekałaby walka w barażach. Innym wariantem jest również remis 2:2, 3:3 lub wyżej, ale wtedy trzeba byłoby liczyć na porażkę Niemiec w meczu w Lipsku z Gruzją, co jest mało prawdopodobne.

Jerzy Dudek przed meczem z Irlandią: Pod taką presją kadra Nawałki jeszcze nie grała:

Polska Irlandia. Wawrzyniak: "Nikt z nas nawet nie myśli o barażach" [WIDEO]

"J. Kwiatkowski, rzecznik PZPN: Drużyna jest w bojowych nastrojach. Nikogo nie trzeba specjalnie mobilizować. Chcemy ten mecz wygrać. Nie będziemy kalkulować".

Były reprezentant Polski Paweł Kryszałowicz wierzy w awans naszej kadry. - Wierzymy chyba wszyscy, że przejdziemy dalej. Z punktu widzenia kibica, to będzie fajny mecz, bo zawsze mecz "o coś" ma takie znaczenie, ale mogliśmy sobie zapewnić awans już wcześniej. Trudne zadanie przed naszymi zawodnikami, ale wierzę, że zagramy na mistrzostwach Europy - powiedział wiceprezes Gryfa Słupsk.

- Irlandia to drużyna, która wstała z kolan. Ja skreśliłem ją jakiś czas temu. Myślałem, że do Warszawy przyjedzie grać o nic. Zwycięstwo Irlandczyków nad Niemcami było równie niespodziewane jak nasze i dało im ogromną szansę. Pod taką presją kadra Nawałki jeszcze nie grała, ale to my jesteśmy gospodarzem, na trybunach będą nasi kibice i mamy Roberta Lewandowskiego, który strzela gole na zawołanie, więc musi się udać - powiedział przed meczem z Irlandią były reprezentant Polski Jerzy Dudek.

Przeczytaj też:Polacy poważnie osłabieni przed meczem z Irlandią [WIDEO]