Euro 2016. Chorwaci nokautują Polaków i to oni zagrają o medale

Michał Korn
Michał Korn

Zobacz galerię (33 zdjęcia)
Katastrofa, tak w skrócie można opisać mecz przeciwko Chorwacji w wykonaniu polskiej reprezentacji. Bezradność, brak chęci i woli walki były zwiastunem nasilającego się koszmaru, którego nikt nie był w stanie przewidzieć.

W środę, 27 stycznia w hali Tauron Arena w Krakowie polscy piłkarze ręczni podejmowali Chorwację, której jak się wydawało na tych mistrzostwach pozostała już tylko walka o honor. Tymczasem w decydującym meczu kończącym zmagania w I grupie to rywal był lepszy. Reprezentacja Chorwacji dokonała niemożliwego, bowiem aby awansować do kolejnej fazy rozgrywek musiała wygrać różnicą minimum 11 bramek.

Wściekły Kamil Syprzak tuż po meczu:

źródło:Agencja TVN/x-news

Rafał Gliński: Byliśmy totalnie sparaliżowani. Bardzo ciężko grało się przeciwko ich obronie.

To co się działo na boisku bardzo trudno wytłumaczyć. Bez wątpienia byliśmy świadkami "czarnej środy" dla polskiego szczypiorniaka. Bezradność od pierwszych minut była efektem braku skuteczności zarówno w ofensywie jak i defensywie. Podopieczni Michaela Bieglera pierwszą bramkę zdobyli dopiero po 10. minutach, podczas gdy Chorwaci punktowali nas raz za razem. Pewni i spokojni w obronie oraz szybcy i konsekwentni w atakach po pierwszej połowie prowadzili 15:10. Horror jednak miał się dopiero zacząć.

Sławomir Szmal: "Ciężko znaleźć słowa po takim meczu. Zostaliśmy zmiażdżeni przez rywali. Skopaliśmy cały mecz"

Po przerwie było już tylko gorzej. Reprezentacja Chorwacji sukcesywnie torpedowała bramkę biało-czerwonych. Polacy w ogóle nie przypominali zespołu z poprzednich spotkań. Pierwszego gola w drugiej połowie zdobył dopiero w 41. minucie Daszek podczas, gdy rywale mieli ich na swoim koncie już 24. Drużyna Zeljko Babićia sprawiała wrażenie, jakby nikogo poza nią na boisku nie było. Tego wieczoru wszystko im wychodziło.

Żadne słowa nie są w stanie opisać tak fatalnego występu Polaków. Było gorzej niż źle. Przez cały przebieg meczu miało się wrażenie, jakbyśmy pierwszy raz na oczy widzieli boisko, bramki i mieli piłkę w rękach. Spokój trenera i samych zawodników tuż przed meczem dawał nadzieję, że awans do strefy medalowej jest praktycznie na wyciągnięcie ręki. Tak się jednak nie stało. Rozpłynął się niczym koszmar, z którego przyszło nam się obudzić dopiero po 60. minutach, wraz z dźwiękiem syreny zwiastującej koniec spotkania.

Michał Szyba: Mecz można przegrać, ale po walce. Do dwudziestej byliśmy dumą narodową, a teraz?

Po sromotnej porażce 23:37 zamiast walki o medale nasi reprezentanci będą musieli ochłonąć i godnie pożegnać się z tymi mistrzostwami oraz wspierającą ich na każdym kroku blisko 15-tysięczną publicznością. Ostatni pojedynek rozegrają w piątek, 29 stycznia o godz. 16.00 ze Szwecją. Jego stawką będzie 7. miejsce.

Przeczytaj też:Czy Radwańska ma szansę z Sereną Williams? "Agnieszka może podejść do meczu z chłodną głową" [VIDEO]