Jacek Czaplewski
Węgry - Polska 3:5
Węgry - Polska 3:5 IMAGO/©INPHO/Nikola Krstic/Imago Sport and News/East News
Euro U-17. Reprezentacja Polski wywalczyła awans do ćwierćfinału turnieju. Po rozbiciu Irlandii (5:1) prawie tak samo gładko uporała się z gospodarzem turnieju. W Budapeszcie pokonała Węgry 5:3. Trzeciego gola na mistrzostwach Europy strzelił nasz najskuteczniejszy zawodnik, Mateusz Skoczylas, który dołożył także asystę.

Euro U-17. Polska wbiła Węgrom pięć goli!

Młodzi Polacy znowu dali prawdziwy popis. Grali bardzo ofensywnie, a pierwszego gola stracili dopiero po uprzednim wbiciu trzech bramek. Mimo przejściowych kłopotów nie przegrali nawet drugiej odsłony, gdy Węgrzy doszli na chwilę do głosu.

Drużyna prowadzona przez Marcina Włodarskiego objęła prowadzenie w 8 minucie. Akcja zaczęła się od przechwytu. Piłkę przy linii bocznej zabrał Mike Huras, wpadł z nią w pole karne i tam odegrał do lepiej ustawionego Mateusza Skoczylasa, który dopełnił formalności.

Druga bramka dla Polski padła po rzucie rożnym. Do odbitej futbolówki dopadł Maksymilian Sznaucner, poprawił ją na lewej nodze, po czym uderzył z prostego podbicia przy prawym słupku.

Mecz obserwował komplet widzów. Polska podwyższyła na początku drugiej połowie. Pomógł nam błąd bramkarza, który wypluł piłkę po dośrodkowaniu z lewej flanki. Takiej okazji nie przepuścił Huras.

Polakom było mało, więc gdy Węgrzy odrobili dwie bramki kolejny cios zadał im wprowadzony Oskar Tomczyk. Zmiennik trafił po szarży Skoczylasa.

A to i tak nie był koniec! W 80 minucie wynik podwyższył Karol Borys. Węgrzy odpowiedzieli dopiero w ostatniej minucie doliczonego czasu, choć Bogiem a prawdą wcześniej skrzywdził ich sędzia, nie zauważając piłki przekroczonej całym obwodem po interwencji Miłosza Piekutowskiego.

od 16 lat

Polska z kompletem zwycięstw i bilansem bramkowym 10-4 przewodzi tabeli grupy A. Ostatni mecz w tej fazie rozegra we wtorek (23 maja) z ostatnią Walią. Początek o godzinie 20:00, transmisja w TVP Sport.

Z kim Polska zagra w ćwierćfinale? Rywalem będzie drugi zespół grupy B. Może być to na przykład Słowenia albo Hiszpania.

Euro U-17. Węgry - Polska 3:5 (0:2)

Bramki: Varga 55', Simon 70', Molnar 94' - Skoczylas 8', Sznaucner 34', Huras 52', Tomczyk 76', Borys 80'
Żółte kartki: Kubicsek, Varga, Girsik - Kurowski, Brzyski

Polska: Piekutowski - Szala (84' Adamczyk), Orlikowski, Krzyżanowski (Gurgul 59') - Kolanko, Borys (84' Brzyski), Sznaucner, Rejczyk, Wolski (59' Kurowski) - Skoczylas, Huras (68' Tomczyk).