Euroliga koszykarzy. Double-double Ponitki w przegranym meczu Panathinaikosu

Piotr Rutkowski
Zespół Mateusza Ponitki przegrał trzecie spotkanie w tym sezonie Euroligi
Zespół Mateusza Ponitki przegrał trzecie spotkanie w tym sezonie Euroligi GEORGIA PANAGOPOULOU/PAP/EPA
Kapitan reprezentacji Polski Mateusz Ponitka miał double-double - 12 pkt i 10 zbiórek, ale jego Panathinaikos Ateny przegrał przed własną publicznością z AS Monaco 80:83 w meczu 4. kolejki Euroligi koszykarzy. Grecka drużyna ma bilans 1-3.

Ponitka przebywał na parkiecie 29 minut. Trafił dwa z czterech rzutów za dwa punkty oraz osiem z dziewięciu wolnych. Oprócz 10 zbiórek - najwięcej w zespole "Koniczynek" - miał także trzy asysty, przechwyt i cztery straty.

Wszystkie statystyki złożyły się na drugi w zespole wskaźnik efektywności - 26. O dwa wyższy miał Amerykanin Derrick Williams, zdobywca 28 pkt.

Rzuty wolne Ponitki zmniejszyły straty gospodarzy do 70:71 na niespełna cztery minuty przed końcem czwartej kwarty. W ostatnim fragmencie zawodnicy Panathinaikosu mieli kłopot z upilnowaniem lidera Monaco Amerykanina Mike'a Jamesa, który w całym meczu zanotował 27 pkt, cztery zbiórki i trzy asysty.

W 5. kolejce (27 października) klub kapitana reprezentacji Polski zmierzy się w Tel Awiwie z Maccabi Playtika.

Ponitka jest jedynym Polakiem w Eurolidze, a Panathinaikos to jego czwarty klub w elicie - po Asseco Gdynia (2012/13), Stelmecie Enea BC Zielona Góra (2015/16) i Zenicie Sankt Petersburg (2019-2022).(PAP)