- Przedsiębiorcy coraz chętniej inwestują w swoich pracowników, zapewniając im udział w atrakcyjnych szkoleniach – mówi Ewa Różańska, właścicielka Akademii Biznesu w Zielonej Górze, wspierająca projekty „Gazety Lubuskiej” Kobieta Przedsiębiorcza i Nasze Dobre Lubuskie.
Akademia Biznesu

Jakie zadania stawia Pani sobie w swojej pracy?
Moją misją jest wspieranie przedsiębiorców w ich codziennym funkcjonowaniu. Pomagam w każdym aspekcie wymagającym szkoleń lub wdrożeń, podnoszenia kwalifikacji, kompetencji albo umiejętności. Proszę zwrócić uwagę, że świadomość przedsiębiorców rośnie. Coraz chętniej inwestują oni w swoich pracowników, zapewniając im udział w atrakcyjnych szkoleniach. A ja i mój zespół stale rozwijamy swoje możliwości, doskonalimy swoją wiedzę, reagując na każdą zmianę w obowiązującym prawie.

Wspomniała Pani o szkoleniach. Jakie Pani oferuje w Akademii Biznesu?
W związku z wchodzącymi zmianami oferujemy swoim klientom cykl szkoleń o tematyce szeroko pojętej antykorupcji. Odpowiedzialność przedsiębiorcy w tym zakresie jest bardzo duża, ale niestety nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę. Spektrum tematyczne jest bardzo rozlegle - począwszy od aktów prawnych związanych z jawnością życia publicznego, poprzez odpowiedzialność zbiorową przedsiębiorcy, aż do problematyki prania brudnych pieniędzy i wspierania terroryzmu.

Wiele pytań pojawiało się zapewne w związku z RODO?
Tak, przedsiębiorcy chętnie korzystali i nadal korzystają ze szkoleń na temat przepisów dotyczących rozporządzenia unijnego RODO, które obowiązuje od maja tego roku. Obecnie bardzo duży nacisk jest również na ochronę środowiska, którego problematyka jest kluczowym czynnikiem wpływającym na kierunek rozwoju przedsiębiorstwa. Wielu naszych partnerów biznesowych dążących do perfekcji korzysta z naszych szkoleń i wdrożeń dotyczących ISO 9001:2015. Zajmujemy się również Zintegrowanym Systemem Zarządzania. Osiągniecie wymagań czy norm nobilituje przedsiębiorców w oczach partnerów, interesariuszy, kontrahentów, klientów, a w szczególności pracowników. Wzrasta świadomość tego, że wizerunek firmy ma podstawowe znaczenie dla jej funkcjonowania na rynku.

A co cieszy się największym zainteresowaniem?
Szkolenia miękkie i warsztaty z komunikacji w biznesie, ABC sprzedaży, techniki sprzedaży, a także wiele innych szkoleń dopasowanych bezpośrednio do przedsiębiorcy. Mamy również spotkania ze stylistką, która przedstawia Paniom zasady ubioru, tzw. dress code. Uczy jaki ubiór dobrać do odpowiedniej rozmowy. Panie chcą wiedzieć, jaki mają typ figury czy też jakie kolory są bezpieczne biznesowo. Takie spotkania są bardzo popularne i zawsze wykraczają poza zaplanowany czas warsztatów.

Organizuje Pani również śniadania biznesowe dla kobiet…
Śniadania biznesowe są doskonałym czasem na rozmowy o wzajemnych potrzebach przedsiębiorców, na wymianę doświadczeń. Panie są zainteresowane możliwością różnego rodzaju dofinansowań, zarówno dla swoich potrzeb, jak i dla potrzeb swoich klientów.

Dodatkowo organizujemy szereg szkoleń i wydarzeń kierowanych do biznesu. Nadchodzące to:

Szkolenie wyjazdowe - techniki sprzedaży
23.11.– 25.11.

Szkolenie - negocjacje i techniki sprzedaży
26.11. – 27.11.

Bezpłatne szkolenie dla przedsiębiorców
29.11.

Jak zacząć zarabiać na ebay.de
5.12.

Mikołajkowe Śniadanie Biznesowe (brak miejsc)
6.12.

Jak zacząć biznes na rynku Niemieckim
11.12.

Szkolenie Social Media
12.12.

Zapraszam do śledzenia naszego fan page na Facebooku, gdzie na bieżąco będziemy informować o kolejnych wydarzeniach:

www.facebook.com/ewa.rozanska.