Ewa Swoboda mistrzynią Europy U-23! Tytuł zdobyła w Bydgoszczy [WYNIKI, WIDEO]

S
Nie zawiodła Ewa Swoboda. Polka została złotą medalistką w sprincie podczas lekkoatletycznych mistrzostw Europy, które odbywają się w Bydgoszczy.Swoboda wygrała eliminacje oraz półfinał na 100 metrów; w tym drugim biegu uzyskała swój najlepszy wynik w tym sezonie (11.32).Bieg o złoto wystartował dziś o 16:16. Polka wygrała finałowy bieg z czasem 11,42.- Byłam skupiona, aby jak najlepiej wyjść z bloków startowych. Nie do końca to się udało, ale wygrałam. Gdy zobaczyłam, że nikogo obok mnie nie ma, powiedziałam do siebie: "Ewa, musisz dobiec!". I się udało! Cieszę się, że ludzie mnie posłuchali i liczniej odwiedzili dziś stadion Zawiszy. Trochę martwi mnie jedynie brak minimum na seniorskie mistrzostwa świata w Londynie [11.26]. Będę próbować. Jeżeli się nie uda, to chyba przerzucę się na szachy [śmiech] - powiedziała Swoboda. Filip Kowalkowski
Nie zawiodła Ewa Swoboda. Polka została złotą medalistką w sprincie podczas lekkoatletycznych mistrzostw Europy, które odbywają się w Bydgoszczy.

Materiał oryginalny: Ewa Swoboda mistrzynią Europy U-23! Tytuł zdobyła w Bydgoszczy [WYNIKI, WIDEO] - Gazeta Pomorska