Ewa Swoboda ze srebrnym medalem mistrzostw świata juniorów

Tomasz Biliński
Ewa Swoboda ustanowiła rekord życiowy oraz Polski juniorów.
Ewa Swoboda ustanowiła rekord życiowy oraz Polski juniorów. filip kowalkowski/polska press
Ewa Swoboda zdobyła srebrny medal mistrzostw świata juniorów w biegu na 100 metrów. Podczas zawodów w Bydgoszczy Polka przegrała 18-letnia Polka przegrała tylko z Amerykanką Candace Hill.

Swoboda minęła linię mety z czasem 11,12 sek. To nie tylko jej rekord życiowy, ale także najlepszy rezultat wśród polskich juniorów. Poprzedni należał... do Swobody, który ustanowiła w półfinale - 11,17.

Hill w finale uzyskała czas 11,07 sek. Polka, która na co dzień trenuje w UKS Czwórka Żory, ponownie bardzo dobrze rozpoczęła bieg. Mocno wyszła z bloków, przez moment nawet prowadząc. Z każdym metrem Amerykanka wyprzedzała rywalki.

To trzeci medal mistrzostw świata juniorów dla Polski. We wtorek złoty medal zdobył w pchnięciu kulą Konrad Bukowiecki. W środę w rzucie oszczepem najlepsza była Klaudia Maruszewska.

Materiał oryginalny: Ewa Swoboda ze srebrnym medalem mistrzostw świata juniorów - Portal i.pl