Ewakuacja dzieci ze szkoły w Gubinie. Dyrektor powiadomił policję o znalezieniu bomby. Na szczęście to tylko ćwiczenia

ABI
Wczoraj, kilka minut po godzinie 11.00, dyrektor szkoły podstawowej powiadomił dyżurnego komisariatu policji w Gubinie, że podczas prac budowlanych na boisku szkolnym znaleziono przedmiot przypominający bombę.

Na miejsce przyjechali policjanci, którzy zabezpieczyli teren oraz pomogli w ewakuacji dzieci do pobliskiego kościoła. Do szkoły przybyli saperzy z Krosna Odrzańskiego, którzy zabezpieczyli znaleziony przedmiot. Po zakończonych działaniach, dzieci powróciły do szkoły.

Całej akcji przyglądali się przedstawiciele z Urzędu Miasta w Gubinie oraz ze Starostwa Powiatowego w Krośnie Odrzańskim.

Na szczęście, były to tylko ćwiczenia, które mają pomóc w opracowaniu procedur zapewniających bezpieczeństwo w chwili wystąpienia tego typu zagrożeń.

Flesz: Wegańskie ubrania. Made in Poland

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 18

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

m
mieszkaniec gminy
W dniu 20.11.2009 o 20:38, płaczek napisał:

Ostatnio jak mieliśmy takie ćwiczenia to strażak był wczorajszy, ale nasza straż jest zawsze na posterunku.Ja jak was brakowało to trzeba było przyjechać. Biedna straż nie poprosili ich by przyjechali.


czy to jest forma dyskusji?

Strażaku, bomba była na boisku szkolnym, a nie w budynku, a do czasu ewakuacji straz i tak by nie przyjechała.
Szacunek dla strażaków, ale procedury w takiej sytuacji powinny być ci znane.

po Twojej ripoście zostałeś ,,strażakiem,,-czy to jest forma dyskusji?.Choć z treści cytowanego wpisu domyślać się można że ów dyskutant jest dobrze zorientowany w ,,temacie'' nie zostajesz poinformowany na czym rzecz polegać miała-,,jako strażak powinieneś znać procedury''.to jest forma dyskusji?.dopiero gdy sam wpadasz na właściwy trop ktoś raczy powiedzieć jess.

W dniu 21.11.2009 o 11:54, Olaf napisał:

to jest forum dyskusyjne , po to się dyskutuje aby się czegoś dowiedzieć poznać inny punkt widzenia , aby można było zweryfikować swój , niektórzy uważają ze fora dyskusyjne są do obrzucania się błotem i epitetami (patrz zestaw tematów z cyklu fakty ) mnie tam raczej nie znajdziesz , chciał nie chciał jesteśmy społecznością lokalną , i powinniśmy dyskutować i weryfikować swoje poglądy


tak ,to jest forum dyskusyjne a raczej powinno być, bo na tym forum nie ma dyskusji jest to forum ,na którym każdy kto ma inne zdanie niż osoba ,,zapodająca,, temat, jest mieszany z błotem.a już nie daj Bóg ,jeśli napiszesz coś nie po myśli rządzących-następuje natychmiastowe natarcie;ty ch... z Sa...brony ty świ... z L.R,no i oczywiście oprawione jest to w bardzo ,,wyszukany,,materiał zdięciowy..podobnie zresztą dzieje się w tym temacie, tyle że bez ,,wielkiej polityki,,miast tego jest,,wczorajszy strażak,,
O
Olaf
W dniu 21.11.2009 o 11:13, mieszkaniec gminy napisał:

NO TAK, TERAZ WSZYSTKO JEST JASNE -TAK DŁUGO MUSAŁAŚ SIĘ DOMYŚLAĆ I SNUĆ DOMNIEMANIA, AŻ W KOŃCU JEDEN Z ORGANIZATORÓW ÓW ,,FESTYNU,, , MÓGŁ POWIEDZIEĆ-,,JESS,, WNIOSEK?-TO NIE BYŁA AKCJA ĆWICZEBNA TYLKO REBUS

to jest forum dyskusyjne , po to się dyskutuje aby się czegoś dowiedzieć poznać inny punkt widzenia , aby można było zweryfikować swój , niektórzy uważają ze fora dyskusyjne są do obrzucania się błotem i epitetami (patrz zestaw tematów z cyklu fakty ) mnie tam raczej nie znajdziesz , chciał nie chciał jesteśmy społecznością lokalną , i powinniśmy dyskutować i weryfikować swoje poglądy
m
mieszkaniec gminy
W dniu 20.11.2009 o 21:56, Olaf napisał:

wybacz że się odrobinę czepiam , ale skoro ćwiczenia oglądały władze lokalne wyobrażałem sobie ze w akcje ćwiczebną zostaną włączone wszystkie służby wraz z drużyną saperów z Krosna , wiem tyle ze była policja i saperzy ,rozumiem że procedury miały zakres tylko ewakuowania dzieci z zagrożonego terenu



Masz teraz rację, o to chodziło Pozdrawiam

NO TAK, TERAZ WSZYSTKO JEST JASNE -TAK DŁUGO MUSAŁAŚ SIĘ DOMYŚLAĆ I SNUĆ DOMNIEMANIA, AŻ W KOŃCU JEDEN Z ORGANIZATORÓW ÓW ,,FESTYNU,, , MÓGŁ POWIEDZIEĆ-,,JESS,,
WNIOSEK?-TO NIE BYŁA AKCJA ĆWICZEBNA TYLKO REBUS
j
jess
W dniu 20.11.2009 o 21:56, Olaf napisał:

wybacz że się odrobinę czepiam , ale skoro ćwiczenia oglądały władze lokalne wyobrażałem sobie ze w akcje ćwiczebną zostaną włączone wszystkie służby wraz z drużyną saperów z Krosna , wiem tyle ze była policja i saperzy ,rozumiem że procedury miały zakres tylko ewakuowania dzieci z zagrożonego terenu


Masz teraz rację, o to chodziło Pozdrawiam
O
Olaf

wybacz że się odrobinę czepiam , ale skoro ćwiczenia oglądały władze lokalne wyobrażałem sobie ze w akcje ćwiczebną zostaną włączone wszystkie służby wraz z drużyną saperów z Krosna , wiem tyle ze była policja i saperzy ,
Na szczęście, były to tylko ćwiczenia, które mają pomóc w opracowaniu procedur zapewniających bezpieczeństwo w chwili wystąpienia tego typu zagrożeń.rozumiem że procedury miały zakres tylko ewakuowania dzieci z zagrożonego terenu

n
normalny
W dniu 20.11.2009 o 21:25, Gość napisał:

Nauczyciel stwierdził żen sam poradzi sobie z ładunkiem i opatrzy rannych, zabezpieczy miejsce zdarzenia,i ugasi ewentualny pożar - pewnie to nauczyciel od dawnego przysposobienia obronnego


Czepiasz się, ze ćwiczenia się odbyły bez straży, ale do przeprowadzenia ewakuacji szkoły nie jest potrzebna straż, ale nawet inne służby, taki obowiazek ma każdy zarzadca, kierownik i dyrektor i on powinien to robić. Ja to wiem bo byłam na tym szkoleniu. Dobrze że takie szkolenie się odbyło, bo nie muszę zawsze go organizować ze strażą albo z policją. Mogę je zorganizować sama bez takiego wielkiego chalo.
G
Gość
W dniu 20.11.2009 o 20:57, nauczyciel napisał:

Strażaku, bomba była na boisku szkolnym, a nie w budynku, a do czasu ewakuacji straz i tak by nie przyjechała.Szacunek dla strażaków, ale procedury w takiej sytuacji powinny być ci znane.


Nauczyciel stwierdził żen sam poradzi sobie z ładunkiem i opatrzy rannych, zabezpieczy miejsce zdarzenia,i ugasi ewentualny pożar - pewnie to nauczyciel od dawnego przysposobienia obronnego
O
Olaf
W dniu 20.11.2009 o 20:57, nauczyciel napisał:

Strażaku, bomba była na boisku szkolnym, a nie w budynku, a do czasu ewakuacji straz i tak by nie przyjechała.Szacunek dla strażaków, ale procedury w takiej sytuacji powinny być ci znane.

nie jestem strażakiem, i procedury nie są mi znane , chętnie się dowiem jakie one są ot tak jako rodzic
n
nauczyciel
W dniu 20.11.2009 o 20:50, Olaf napisał:

no tak, ale jak byś się tak owinął wokół drzewa wraz z samochodem, albo przywaliła cię ściana w z walącego się budynku to będziesz czekał z utęsknieniem na tego "wczorajszego strażaka, żeby cię wyciął albo odkopał z gruzu. W jednym masz rację ona jest biedna


Strażaku, bomba była na boisku szkolnym, a nie w budynku, a do czasu ewakuacji straz i tak by nie przyjechała.
Szacunek dla strażaków, ale procedury w takiej sytuacji powinny być ci znane.
O
Olaf
W dniu 20.11.2009 o 20:38, płaczek napisał:

Ostatnio jak mieliśmy takie ćwiczenia to strażak był wczorajszy, ale nasza straż jest zawsze na posterunku.Ja jak was brakowało to trzeba było przyjechać. Biedna straż nie poprosili ich by przyjechali.



no tak, ale jak byś się tak owinął wokół drzewa wraz z samochodem, albo przywaliła cię ściana w z walącego się budynku to będziesz czekał z utęsknieniem na tego "wczorajszego strażaka, żeby cię wyciął albo odkopał z gruzu. W jednym masz rację ona jest biedna
D
DS

Mi też jest szkoda straży, biedni oni są, nie zaprosili ich.

p
płaczek
W dniu 20.11.2009 o 20:19, Olaf napisał:

no tak to tylko ćwiczenia ,,,,, ale jak by to był naprawdę ładunek wybuchowy i by co gorsza wybuchł to wtedy co ?? zadzwonimy po straż pożarną??? no chyba ze ratownictwem w mieście (odgruzowywaniem udrażnianiem przejść ewakuacyjnych) ,zajmują się inne służby. Ładunek wybuchowy , i brak ratowników medycznych ??, Ewakuowano dzieci ,pełen sukces ,wiadomo było ze bomba nie wybuchnie, to po co straż, nikt w czasie ewakuacji nie dostanie uszczerbku na zdrowiu to po co ratownictwo medyczne, policja wszystko załatwiła saperzy bombę zabrali, możemy być pewni ze nasze dzieci są bezpieczne, BRAWO


Ostatnio jak mieliśmy takie ćwiczenia to strażak był wczorajszy, ale nasza straż jest zawsze na posterunku.
Ja jak was brakowało to trzeba było przyjechać. Biedna straż nie poprosili ich by przyjechali.
O
Olaf
W dniu 20.11.2009 o 19:42, zxa napisał:

Fachowiec się odzywa, a co w takiej sytuacji miałaby robić straż pożarna: gasić pożar którego nie było, lać wodę do studienki jak w Alternatywach 4 chyba.


no tak to tylko ćwiczenia ,,,,, ale jak by to był naprawdę ładunek wybuchowy i by co gorsza wybuchł to wtedy co ?? zadzwonimy po straż pożarną??? no chyba ze ratownictwem w mieście (odgruzowywaniem udrażnianiem przejść ewakuacyjnych) ,zajmują się inne służby. Ładunek wybuchowy , i brak ratowników medycznych ??, Ewakuowano dzieci ,pełen sukces ,wiadomo było ze bomba nie wybuchnie, to po co straż, nikt w czasie ewakuacji nie dostanie uszczerbku na zdrowiu to po co ratownictwo medyczne, policja wszystko załatwiła saperzy bombę zabrali, możemy być pewni ze nasze dzieci są bezpieczne, BRAWO
z
zxa
W dniu 20.11.2009 o 18:19, Gość napisał:

Takie ćwiczenia i zapomniano o Straży pożarnej


Fachowiec się odzywa, a co w takiej sytuacji miałaby robić straż pożarna: gasić pożar którego nie było, lać wodę do studienki jak w Alternatywach 4 chyba.
G
Gość

Takie ćwiczenia i zapomniano o Straży pożarnej

Dodaj ogłoszenie