MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Fajna lekcja historii

Krzysztof Koziołek
Nagrodę za zajęcie pierwszego miejsca w konkursie "Folklor mojego regionu - historie ludzi i miejsc” odebrały w Warszawie: Patrycja Bodak, Małgosia Dolina, Natalia Binder i Malwina Kaczorowska oraz nieobecna na zdjęciu Greta Gubańska
Nagrodę za zajęcie pierwszego miejsca w konkursie "Folklor mojego regionu - historie ludzi i miejsc” odebrały w Warszawie: Patrycja Bodak, Małgosia Dolina, Natalia Binder i Malwina Kaczorowska oraz nieobecna na zdjęciu Greta Gubańska fot. Krzysztof Koziołek
Uczniowie podstawówki nr 1 wygrali ogólnopolski konkurs. Nagrodą był laptop dla szkoły.

Przez niemal rok młodzi przygotowywali prezentację do konkursu "Folklor mojego regionu - historie ludzi i miejsc" (także po niemiecku), opowiadającą o losach mieszkańców przybyłych do miasta po II wojnie. Nagrodą za wygraną (startowało 100 szkół z całego kraju) był laptop.

- Rozmawiałyśmy z rodzicami i dziadkami, a także z paniami ze Związku Sybiraków - opowiada Małgosia Dolina.
- Rozmówcy opowiadali, jak wyglądała Nowa Sól po ich przyjeździe - dodaje Patrycja Bodak.
- Przy okazji dowiedziałyśmy się wiele o naszych rodzinach - zaznacza Malwina Kaczorowska.
- I tego, że kiedyś w okolicach miasta wydobywano węgiel brunatny - dorzuca Natalia Binder. Przygotowując się do prezentacji, uczniowie zwiedzali też historyczne miejsca w mieście, a Greta Gubańska robiła zdjęcia kościołów.

Drugiego laptopa szkoła dostała za zdobycie "Znaku jakości Interkl@sa" (znalazła się w trójce najlepszych szkół z całej Polski, startowało 48 placówek). - Głównym celem jest zdobycie umiejętności wykorzystywania internetu do wyszukiwania, selekcjonowania i wykorzystywania informacji - wyjaśnia dyrektor szkoły Bogusław Greń.

W "jedynce" komputery, internet i programy multimedialne są wykorzystywane na wszystkich lekcjach. Uczniowie sami zaprojektowali, stworzyli i prowadzą stronę internetową (www.sp1nsol.zgora.pl). Warunkiem zdobycia certyfikatu jest też wykorzystywanie komputerów dla dobra lokalnej społeczności. Po lekcjach w ławach zasiadają więc też osoby dorosłe i szkolą się, jak obsługiwać te urządzenia.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska