Żużlowcy Falubazu Zielona Góra wygrali pierwszą rundę Ligi Juniorów. Koszmarny wypadek juniora Stali Gorzów

Jarosław Miłkowski
Rozgrywki Ligi Juniorów będą odbywać się co wtorek do 1 września.
Rozgrywki Ligi Juniorów będą odbywać się co wtorek do 1 września. Falubaz.com
We wtorek 14 lipca rozpoczęły się rozgrywki żużlowej Ligi Juniorów. Pierwsza runda odbyła się w Grudziądzu. Wygrał w niej zespół Falubazu Zielona Góra.

Liga Juniorów to rozgrywki przeznaczone dla młodzieżowców drużyn PGE Speedway Ekstraligi. W żużlowym kalendarzu były one do 2016 r. Teraz wracają po przerwie.

Turnieje Ligi Juniorów rozgrywane będą na torze każdej z ekstraligowych drużyn. Inauguracyjna runda odbyła się we wtorek 14 lipca w Grudziądzu.

Wygrał Falubaz

W zawodach najlepsi okazali się juniorzy Falubazu Zielona Góra. W sześciu swoich startach stracili tylko dwa oczka, a najlepszym zawodnikiem zielonogórzan był Mateusz Tonder. Nie przegrał z żadnym z rywali. Choć dwukrotnie dojeżdżał do mety na drugiej pozycji, za każdym razem robił to za kolegą z drużyny.

Koszmarny upadek Bartkowiaka

Bardzo smutno zakończyły się zawody dla juniorów Stali Gorzów. W przedostatnim wyścigu dnia gorzowska para Mateusz Bartkowiak – Wiktor Jasiński rywalizowała z juniorami Unii Leszno: Kacprem Pludrą i Krzysztofem Sadurskim. Na pierwszym wirażu trzeciego okrążenia doszło do upadku Bartkowiaka i Pludry. O sile kraksy świadczy to, że jeden z motocykli wylądował na trybunach. Junior z Leszna wstał o własnych siłach. Mateusz Bartkowiak został jednak odwieziony karetką do szpitala.

Kolejne rundy Ligi Juniorów będą odbywać się co wtorek. 21 lipca zaplanowano turniej w Częstochowie. 4 sierpnia zawody mają odbyć się w Gorzowie, a cały cykl 1 września zakończy turniej w Zielonej Górze.

Czytaj również:
Wpadka na podium Ligi Juniorów. Medale rozdali... nie tym, co trzeba (wideo, zdjęcia)