Falubaz Zielona Góra i Stal Gorzów na końcu stawki w turniejach drużynowych mistrzostw Polski juniorów

Cezary Konarski
Żużlowcy Falubazu Zielona Góra i Stali Gorzów rywalizują w ćwierćfinałach drużynowych mistrzostw Polski juniorów. Cezary Konarski
Kiepsko spisali się lubuscy żużlowcy w kolejnych turniejach ćwierćfinałowego etapu drużynowych mistrzostw Polski juniorów. Zespół Stali Gorzów we Wrocławiu finiszował na końcu stawki, a Falubaz Zielona Góra w Ostrowie Wlkp. dopiero w ostatnim wyścigu zapewnił sobie przedostatnią lokatę, którą zajął wspólnie z gospodarzami.

Skuteczni tylko Oskar Paluch i Wiktor Jasiński

Na wrocławskim torze dominowali gospodarze. Spośród reprezentantów Stali kroku zawodnikom Sparty dorównywali jedynie Oskar Paluch i Wiktor Jasiński. Obaj wygrali w sumie pięć wyścigów, zdobyli po 11 punktów. To był niemal cały dorobek stalowców w turnieju, jeszcze tylko jeden punkcik dorzucił Kamil Pytlewski.

Przełamanie Falubazu dopiero po 17 wyścigach

Zielonogórzanie w Ostrowie Wlkp. ścigali się przeciętnie, aż przez 17 biegów nie potrafili wygrać. Dlatego wszystko wskazywało na to, że zajmą ostatnie miejsce. Jednak spośród czterech wyścigów nominowanych wygrali dwa – w 18. gonitwie triumfował Nile Tufft, a w 20. biegu Mateusz Dul. Ta zdobycz i kiepskie wyniki zawodników miejscowych sprawiły, że Falubaz dogonił w ostrowian.

Wyniki turnieju w Ostrowie Wlkp.:

• 1. Motor Lublin – 33 pkt.: Wiktor Lampart 15 (3,3,3,3,3), Mateusz Cierniak 14 (3,3,3,3,2), Jan Rachubik 3 (1,0,0,1,1), Maksymilian Śledź 1 (1,0,0,0,0);
  • 2. Famur ROW Rybnik – 30 pkt.: Mateusz Tudzież 14 (3,2,3,2,3,1), Kacper Tkocz ns, Błażej Wypior 5 (1,0,1,0,3,0), Paweł Trześniewski 11 (2,1,3,1,2,2);
  • 3-4. Francepol Falubaz Junior Zielona Góra – 28 pkt.: Jakub Osyczka 5 (0,2,2,0,1), Mateusz Dul 9 (1,2,1,2,3), Nile Tufft 8 (2,1,0,2,3), Fabian Ragus 6 (2,1,2,1,0);
  • 3-4. Arged Malesa Ostrów Wlkp. – 28 pkt.: Sebastian Szostak 12 (3,3,3,2,1,0), Jakub Poczta 0 (u/-,-,-,-), Kacper Grzelak 12 (2,2,2,3,2,1), Jakub Krawczyk 4 (0,0,1,1,w,2).

Wyniki turnieju we Wrocławiu:

• 1. Sparta Wrocław - 37 pkt.: Bartosz Curzytek ns, Mateusz Panicz 9 (1,0,2,2,3,1), Michał Curzytek 13 (w,3,3,2,3,2), Przemysław Liszka 15 (2,2,3,3,3,2);
  • 2. Lokomotiv Daugavpils - 34 pkt.: Daniił Kołodinski 10 (1,2,3,1,3), Ernest Matjuszonok 9 (2,1,2,3,1), Ricards Ansviesulis 8 (2,1,w,2,3), Artiom Juhno 7 (2,2,1,0,2);
  • 3. Abramczyk Polonia Bydgoszcz - 26 pkt.: Wiktor Przyjemski 14 (3,3,2,3,3), Nikodem Bartoch 3 (0,1,1,1,0), Bartosz Głogowski 4 (w,1,1,1,1), Mateusz Błażykowski 5 (1,0,1,1,2);
  • 4. Grupa Polmotor Stal Gorzów - 23 pkt.: Oskar Paluch 11 (3,3,3,2,0), Oliwier Ralcewicz 0 (0,0,0,0,d), Kamil Pytlewski 1 (1,0,0,0,0), Wiktor Jasiński 11 (3,2,3,2,1).
Żużlowcy Falubazu Zielona Góra zajęli drugie miejsce w ćwierćfinałowym turnieju drużynowych mistrzostw Polski juniorów.

Żużlowcy Falubazu Zielona Góra w ostatnim wyścigu wydarli dr...