Fatalna czwarta kwarta gorzowianek

Paweł Tracz 95 722 69 37 [email protected]
W ostatniej kwarcie sobotniego meczu Izabeli Piekarskiej (z piłką, obok Agnieszka Kaczmarczyk) i jej koleżankom z KSSSE AZS PWSZ zabrakło prądu. Bogusław Sacharczuk
W sobotę gorzowiankom zabrakło sił na finiszu i stąd porażka u siebie z "Wilczycami". Tym samym bardzo realna stała się perspektywa walki o utrzymanie, a nie o medale.

Początek meczu ze szczeciniankami nie zwiastował fatalnego zakończenia. Do spotkania o podwójną stawkę obie drużyny podeszły bardzo zdeterminowane, ale pierwsze dwie kwarty zdecydowanie przebiegały pod dyktando KSSSE AZS PWSZ. Sharnee Zoll-Norman udanie dogrywała piłki do Izabeli Piekarskiej bądź Magdaleny Losi, które pewnie kończyły nasze ofensywne akcje. W pierwszej kwarcie swoje trzy grosze dorzuciły też rezerwowe Katarzyna Dźwigalska i Claudia Trębicka, po których przechwytach zbudowaliśmy 11-punktowe prowadzenie. Pierwsze dziesięć minut to dominacja gospodyń na tablicach, cieszyła też 69-procentowa skuteczność.

W drugiej odsłonie w ataku poszło nam już nieco gorzej, ale i tak do kosza wpadał co drugi rzut. Czapki z głów przed Losi, która w tej części meczu była bezbłędna: cztery trafienia z gry, w tym aż trzy trójki!

Więcej o meczu przeczytasz w poniedziałek w papierowym wydaniu Gazety Lubuskiej.

KSSSE AZS PWSZ GORZÓW - KING WILKI MORSKIE SZCZECIN 73:80 (27:16, 17:18, 20:23, 9:23)

KSSSE AZS PWSZ: Nwagbo 22, Losi 15, Piekarska 14, Spani 12, Zoll 7 oraz Dźwigalska 3 i Trębicka 0.

KING WILKI MORSKIE: Swanier 24, Kaczmarczyk 17, Sosnowska 11, Radwan 9, Erving 4 oraz Kotnis 7, Teclemariam i Cebulska po 3, Mrozińska 2 i Stasiuk 0.

Sędziowali: Artur Fiedler, Marcin Koralewski i Radosław Szagun (wszyscy Poznań). Widzów 1.200.