Fatalna porażka Pogoni Świebodzin. LKS ODRA Nietków wicemistrzem IV ligi!

Irena Wojtkiewicz
W sobotę (11.06) o godzinie 15:00 na Miejskim Stadionie w Świebodzinie Pogoń Świebodzin zmierzyła się w pojedynku z LKS ODRA Nietków. Irena Wojtkiewicz

Pierwszy groźny strzał ze strony rywali miał miejsce w 9 minucie meczu. Jednakże w 12 minucie Patryk Luty już nie obronił strzału i goście objęli prowadzenie 1:0. W 15 minucie gry Łukasz Kaczorowski wykorzystał jedenastkę i zdobył drugą bramkę dla LKS Odra. W końcówce pierwszej połowy pojedynku przeciwnicy strzelają 3 bramkę, jednocześnie rewanżując się za listopadowe spotkanie. Ostatecznie Odra zwycięża i zapewnia sobie wicemistrzostwo 4 ligi.

Zwycięstwo na trudnym terenie, gdyż gospodarze zawsze przeciwnikom wysoko zawieszali poprzeczkę. Dzisiaj mecz pod naszą totalną kontrolą. Wynik mógł być trzy razy większy. Bardzo dobre spotkanie w naszym wykonaniu. Tym meczem przypieczętowaliśmy wicemistrzostwo IV ligi – mówił Wojciech Skarżyński, trener drużyny LKS ODRA Nietków.

Wynik mówi sam za siebie. Przegraliśmy 0:3. Mamy swoje problemy, co było widać na boisku. Potraciliśmy bramki i zawsze czegoś brakowało, by wykończyć sytuację. Zawodnicy Odry byli bardziej wybiegani, lepiej operowali piłką, byli drużyną – oświadczył Piotr Cenin, trener drużyny gospodarzy.

Kiedy przegrywa się przed swoimi kibicami 0:3 ciężko mówić o pozytywnych odczuciach. Wiedzieliśmy, z jakim gramy rywalem. Wiedzieliśmy też, że mamy trochę braków kadrowych. Drużyna Odry była zdecydowanie drużyną lepszą i to trzeba im oddać i pogratulować im bardzo dobrego występu. My też mieliśmy kilka fajnych sytuacji w tym stuprocentowych, ale gdzieś jakaś poprzeczka, kilka złych wykończeń dobrych okazji pod bramką rywala, no i niestety nie strzeliliśmy żadnego gola, a rywale strzelili trzy. Oni wyjeżdżają jako zwycięzcy. Cieszymy się z tego, że trzech naszych młodych zawodników miało okazję dzisiaj zagrać w tym meczu w tym dwóch debiutantów – informował Wiktor Skowron, prezes Pogoni Świebodzin.