Głównym kierunkiem produkcji firmy jest produkcja roślinna (pszenica, kukurydza, jęczmień, żyto i rzepak). Część plonu wykorzystywana jest w gospodarstwie jako pasza dla jeleni i bydła. Innym kierunkiem produkcji jest produkcja żywca drobiowego (indory i indyczki) oraz hodowla jelenia fermowego.
Poprzez swoją działalność na rzecz sektora rolniczego firma prowadzi usługi transportowe dla całej grupy hodowców indyka przewożąc paszę oraz żywiec indyczy.Spółka wspiera również lokalne społeczeństwo poprzez współpracę z radą sołecką – dofinansowuje podejmowane inicjatywy na terenie sołectwa oraz gminy.
Bomafar - kandydat do tytułu Złotego Kłosa 2016 zebrał na swoim koncie 1.720 Państwa głosów (wynik z soboty z godz. 9.15) i znajduje się na piątej pozycji w rankingu głosowania. Aby zagłosować na firmę należy wysłać SMS-a o treści KLOS.10 na nr 72355. Czy uda się pokonać konkurencję i zwyciężyć? Wszystko jest możliwe i zależy od naszych Czytelników i internautów. Czasu na głosowanie zostało już bardzo mało, zakończy się ono w piątek, 30 września o godz. 14.59.
Mocną czołówkę obecnie tworzą:
I miejsce w rankingu (5.180 głosów) niezmiennie należy do Barbary Egrowskiej z miejscowości Jeleniegłowy (powiat międzyrzecki). Pani Barbara Egrowska posiada wykształcenie rolnicze, pracowała w PGR-ach na stanowisku zootechnika, gdzie nadzorowała produkcję zwierzęcą. Od 1994 r. wspólnie z mężem prowadzi gospodarstwo rolne o łącznej powierzchni blisko 450 ha. Uprawiane są tu m.in. zboża, rzepak. Gospodarstwo specjalizuje się również w chowie trzody chlewnej, gdzie prowadzony jest odchów prosiąt do warchlaków w ilości ok. 30 000 szt. rocznie. Pani Barbara osobiście nadzoruje i prowadzi w gospodarstwie produkcję zwierzęcą, gdzie są osiągane bardzo dobre wyniki.
II miejsce (2.848 głosów) zajmuje Spółdzielcze Przedsiębiorstwo Handlowe „SKR” ze Strzelec Krajeńskich.Najważniejszym kierunkiem działalności handlowej Spółdzielni jest sprzedaż nawozów mineralnych – sypkich i płynnych oraz sprzedaż środków ochrony roślin, pasz i materiału siewnego, a także skup i sprzedaż zbóż i rzepaku. Firma prowadzi również specjalistyczne usługi mechanizacyjne dla rolników.
Intensywnie rozwijająca się firma, działająca od 1975 roku. Początkowo prowadzono działalność usługową, od 1990 roku rozpoczęto działalność handlową. Wielokierunkowa działalność przyczynia się do rozwoju regionu. W 2015 roku wybudowano (jedną z kilku najbardziej nowoczesnych w Polsce) bazę nawozów płynnych o pojemności 3 300 ton nawozu płynnego RSM. Przedsiębiorstwo wspiera działalność społeczną, chętnie udzielając wsparcia różnym organizacjom, np.: OSP, kluby sportowe, szkoły, KGW, rady sołeckie, stowarzyszenia, LIR.
III miejsce (2.663 głosy) okupuje Grzegorz Kacprzyk z miejscowości Pałck (powiat świebodziński). Pan Grzegorz jako prężny, młody rolnik prowadzi rodzinne gospodarstwo rolne o powierzchni 88 ha z dominującym kierunkiem uprawy zbóż,
rzepaku i ziemniaków oraz hodowli bydła. Poza podstawową działalnością rolniczą prowadzi również rolnicze usługi (koszenie) oraz działalność gastronomiczną. Obowiązki te łączy z pełnieniem funkcji sołtysa wsi Pałck. Wspomaga lokalną społeczność, uczestniczy w organizacji różnych spotkań dążących do poprawy lokalnej infrastruktury, architektury. Przykładowo wraz
z Radą Sołecką, Radą Parafialną przy wsparciu Stowarzyszenia Miłośników Wsi Pałck zorganizowany został festyn mający na celu zbiórkę funduszy na utrzymanie w należytym stanie zabytkowego kościoła.
Na IV miejscu jest Marek Wróbel-Chomicz z Pietrzykowa (powiat żarski), który zebrał 2.582 głosów. Pan Marek jest osobą pracowitą i ambitną, chętnie służy pomocą potrzebującym i dzieli się doświadczeniem z innymi rolnikami. Gospodarstwo prowadzone jest wzorowo od ponad 30 lat. Obecnie gospodarzy na powierzchni 160 ha. Mimo niskiej bonitacji gleby plony utrzymywane są na wysokim poziomie z przestrzeganiem zasad dobrej kultury rolnej. Produkcja roślinna przedstawia się następująco: kukurydza (30 ha), zboża głownie pszenżyto (50ha), groch (12 ha), pozostałe grunty (68ha).
Jeden z większych producentów bydła mięsnego oraz mlecznego w powiecie żarskim. Gospodarstwo utrzymuje 200 szt. bydła, w tym 65 krów mlecznych. Rocznie w gospodarstwie produkowane jest 480 tys. l mleka i sprzedawane do zagranicznej firmy Muller.
Gospodarstwo dysponuje nowoczesnym parkiem maszynowym. W 2103r. otrzymało wyróżnienie dyrektora Lubuskiego Oddziału Regionalnego ARiMR za umiejętność skutecznego wykorzystania wsparcia unijnego w modernizacji własnego
gospodarstwa PROW 2007-2013 ,,Modernizacja gospodarstw rolnych''. Chętnie uczestniczy w wiejskich inicjatywach społecznych. Jest członkiem ,,Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Wsi Pietrzyków'' oraz członkiem Koła Łowieckiego ,,Leśnik'' w Lipinkach Łużyckich. Odznaczony odznaką honorową ,,Zasłużony dla Rolnictwa''.
Powyższe wyniki są z soboty, 24 września (godz. 9.15).
AKTUALNY RANKING ORAZ SYLWETKI WSZYSTKICH KANDYDATÓW DO LUBUSKIEGO ZŁOTEGO KŁOSA ZNAJDĄ PAŃSTWO TUTAJ
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?