Festiwal rzutów za trzy punkty!

DOBZaktualizowano
Carrie Moore zagrała wczoraj znakomicie
Carrie Moore zagrała wczoraj znakomicie fot. Kazimierz Ligocki
Gorzowska KSSSE AZS PWSZ wygrała w czwartek drugi mecz w Pucharze Europy i awansowała na drugie miejsce w grupie F.

TSV 1880 WASSERBURG - KSSSE AZS PWSZ GORZÓW 77:91 (26:23, 18:19, 18:22, 15:27)

TSV 1880: Hibbert 25, Lassiter i Pop po 12, Brincat-Thoresen 8 i Furkova 6 oraz Berger 8, Müller 6, Kühn 0.
KSSSE AZS PWSZ: Moore 22, Chomać 15, Żurowska i Szott po 12, Czubak 0 oraz Ristić 14, N'Garsanet i Babicka po 7, Czarnecka 2 i Kaszewska 0.
Sędziowali: Van den Hevel (Holandia) i Vincent Delastore (Belgia). Widzów 300.

Wynik otworzyła Australijka Rebecca Brincat-Thoresen, ale odpowiedziała rzutem za trzy punkty Carrie Moore. W ten sam sposób trafiła druga Australijka, Katarina Hibbert, ale był to dopiero początek festiwalu "trójek". Zza linii 6,25 m trafiały też: trzykrotnie Amerykanka Amanda Lassiter (to jej specjalność) i dwukrotnie Hibbert, a ze strony akademiczek Agnieszka Szott, dwukrotnie Katarina Ristić i po raz drugi Moore. W ciągu 10 minut gry było więc aż 11 "trójek", a w całym meczu aż 23! W połowie kwarty TSV prowadziło 21:10, ale w 10 min, po dwóch rzutach wolnych świetnie grającej Moore, już tylko 24:23. Wynik tej partii ustaliła Corry Berger.

Druga odsłona rozpoczęła się od kolejnych "trójek": najpierw trafiła filigranowa (165 cm wzrostu i 58 kg wagi) Rumunka Diana Pop, następnie Szott i Moore, a w 15 min na prowadzenie wyszły po raz drugi gorzowianki, po rzucie hakiem Aleksandry Chomać. Było 33:35, ale Pop trafiła znów za trzy, przywracając inicjatywę miejscowym. Na przerwę schodziły one przy wyniku 44:42.

.

Na początku trzeciej odsłony przewaga TSV wzrosła do siedmiu "oczek": po ,,trójce Lassiter było 49:42, ale odtąd rządziły już akademiczki. Po rzutach wolnych Justyny Żurowskiej było 54:54, ale na koniec kwarty już 64:62 dla podopiecznych trenera Dariusza Maciejewskiego. Ostatnia kwarta, to już istny nokaut miejscowych, które były bezradne wobec akcji Małgorzaty Babickiej, Żurowskiej, Ristić i Chomać.

W drugim meczu: Szeviep Szeged - Croatia Osiguranje Gospic 72:67.

polecane: FLESZ: Podział Mandatów po wyborach parlamentarnych