Finał PGE Ekstraligi. Żużlowcy Stali Gorzów nie zdobyli...

Finał PGE Ekstraligi. Żużlowcy Stali Gorzów nie zdobyli tytułu mistrza Polski. W Lesznie przegrali bardzo wysoko [ZAPIS RELACJI LIVE]

Zdjęcie autora materiału

Aktualizacja:

Nowe wiadomości: 0

Wszystkie wiadomości: 37

Najnowsza -

Finał PGE Ekstraligi: Moje Bermudy Stal Gorzów - Fogo Unia Leszno.

Finał PGE Ekstraligi: Moje Bermudy Stal Gorzów - Fogo Unia Leszno. ©PGE Ekstraliga/Marcin Karczewski

Moje Bermudy Stal Gorzów ze srebrnym medalem PGE Ekstraligi. Żużlowcy z Gorzowa bardzo wysoko przegrali (30:59) rewanżowy mecz finału play off z Fogo Unią Leszno. Przypomnijmy, że w pierwszym spotkaniu na własnym torze Stal wygrała 46:44.

• Fogo Unia Leszno - Moje Bermudy Stal Gorzów 59-30

Gorzowianie nie obronili dwupunktowej zaliczki z Gorzowa. Finałowy dwumecz przegrali 76:103 i zdobyli srebrny medal drużynowych mistrzostw Polski. Mistrzem, po raz 18., została Unia Leszno.

Wynik: 4-2 (59-30)

Woźniak prowadził, ale wyprzedził go Smektała. Karczmarz atakował Szlauderbacha, ale bezskutecznie.

• Bieg XIV

Pludra 3, Thomsen 1, Pawlicki 2, Jasiński 0

Zmiany: Jasiński za Zmarzlika, Pludra za Lidsey'a (rezerwy zwykłe)

Wynik: 5-1 (55-28)

Leszczynianie prowadzili od startu. Thomsen dwoił się i troił, ale niczego nie wskórał.

Thomsen 2, Kubera 0, Woźniak 3, Pawlicki 1

Zmiana: Kubera za Kołodzieja (rezerwa zwykła).

Wynik: 1-5 (50-27)

Woźniak prowadził od startu. Na wejściu w "trzeci" wirażu Thomsen skutecznie zaatakował po wewnętrznej Pawlickiego.

• Bieg XII

Kubera 2, Karczmarz 1, Smektała 3, Jasiński 0

Wynik: 5-1 (49-22)

Dobry start gorzowianie, ale już na pierwszym okrążeniu podwójnie prowadzili gospodarze. - Ale tę Stal sponiewierali - słyszymy głosy leszczyńskich kibiców.

• Bieg XI

Zmarzlik w/su Lidsey 3, Holder w/u, Sajfutdinow 2

Zmiana: Holder za Kasprzaka (rezerwa taktyczna).

Wynik: 5-0 (44-21)

Pierwsze podejście: Gorzowianie prowadzili podwójnie, gdy na "szóstym" wirażu zdefektował motocykl Holdera, który w efekcie tego upadł na tor. Australijczyk wykluczony z powtórki.

Drugie podejście: W pierwszym wirażu, po kontakcie ze Zmarzlikiem, upadł Lidsey. Mistrz świata wykluczony z kolejnego podejścia do tego biegu.

Trzecie podejście: Lidsey z Sajfutdinowem niemal równo wpadli na metę. Fogo Unia Leszno mistrzem Polski. STAL GORZÓW ZE SREBRNYM MEDALEM.

Wynik: 2-4 (39-21)

Od startu prowadził Karczmarz. Za jego plecami Thomsen kilka razy tasował się ze Smektałą.

Właśnie dodaliśmy nowe informacje. Kliknij, żeby zobaczyć wpis.