W środę w związku z rozpoczęciem prac budowlanych podpisano akt erekcyjny i wmurowano kamień węgielny pod nowe centrum logistyczne firmy eobuwie.pl.

Olbrzymie centrum logistyczne zielonogórskiej firmy o powierzchni 150 tys. m2 powstanie na terenie Parku Przemysłowo-Technologicznego. Całość ma być realizowana etapami, przy czym warto podkreślić, że kontrakt dotyczący pierwszej części prac zdobyła poznańska firma W.P.I.P.
Zobacz galerię
Na początku w nowym kompleksie przedsiębiorstwa zostanie zbudowana hala magazynowa o wysokości 12 metrów oraz trzykondygnacyjny biurowiec. Łącznie będzie to powierzchnia rzędu 40 tys. mkw.

Co warto podkreślić, inwestycja przełoży się na zwiększenie zatrudnienia przez firmę eobuwie.pl. Wedle wcześniejszych zapowiedzi ma to być nawet 200 nowych miejsc pracy. Na zmianach mają skorzystać także sami klienci, bowiem nowe centrum usprawni realizację zamówień. Jest to o tyle ważne, bowiem zielonogórska firma operuje obecnie na 14 europejskich rynkach oferując około 50 tys. modeli butów, torebek czy też innych akcesoriów.

W środę rozpoczęcie prac budowlanych zainaugurowało uroczyste podpisanie aktu erekcyjnego i wmurowanie kamienia węgielnego pod inwestycję. Na tym spotkaniu był obecny m.in. Janusz Kubicki, prezydent Zielonej Góry.
Zobacz galerię

Zobacz też wideo: Ruszyła budowa Centrum Zdrowia Matki i Dziecka Zielonej Górze