Gazeta Lubuska

Firma HUT Technika Środowiska postawi zakład produkcyjny w parku przemysłowo-technologicznym w Zielonej Górze Nowym Kisielinie

Firma HUT Technika Środowiska postawi zakład produkcyjny w Zielonej Górze. W środę, 14 marca, zostanie wbity pierwszy szpadel pod budowę hali produkcyjnej

HUT Technika Środowiska

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/3] Następne

Firma HUT Technika Środowiska postawi zakład produkcyjny w Zielonej Górze. W środę, 14 marca, zostanie wbity pierwszy szpadel pod budowę hali produkcyjnej i budynku biurowo-socjalnego.

Zakład produkcyjny powstanie w parku przemysłowym w Zielonej Górze Nowym Kisielinie, objętym statusem specjalnej strefy ekonomicznej.

Spółka HUT Technika Środowiska istnieje na polskim rynku od 1996 r. Zajmuje się wprowadzaniem na polski rynek nowoczesnych technologii w zakresie sortowania, przetwarzana czy recyklingu odpadów stałych.

Firma produkuje kompletne instalacje sortownicze oraz ich komponenty takie jak:
- przenośniki taśmowe, w szczególności: ślizgowe, rolkowe, rolkowo-ślizgowe, nieckowe
- przenośniki łańcuchowe: w szczególności łańcuchowo - taśmowe, łańcuchowo-płytkowe
- sita (przesiewacze) bębnowe
- kabiny (i trybuny) sortownicze
- separatory powietrzne
- przenośniki przyspieszające i głowice rozdzielające oraz pozostały osprzęt do systemów automatycznej optycznej separacji odpadów (tzw. NIR)
- konstrukcje nośne stalowe do wyżej wymienionych komponentów

Każda instalacja produkowana jest indywidualnie, pod zamówienie klienta.

Już w środę zostanie uroczyście wbity pierwszy szpadel pod budowę zakładu przez prezesa spółki Steffena Röliga. Zakończenie inwestycji planowane jest na początek przyszłego roku, a jej koszt szacowany jest na ok. 10 mln złotych.

Obecnie działalność firmy odbywa się wynajmowanych pomieszczeniach w Starym Kisielinie. Biuro mieści się w Zielonej Górze przy ul. Batorego. Spółka zatrudnia 21 osób. Po zakończeniu inwestycji planuje powiększyć załogę o kolejne kilkanaście osób. Potrzebni będą przede wszystkim spawacze, ślusarze, monterzy oraz operatorzy maszyn CNC.

Na zdjęciach prezentujemy przykładowe realizacje firmy: sito bębnowe i instalację sortowniczą.

Park Przemysłowo-Technologiczny w Zielonej Górze Nowym Kisielinie zaczyna pękać w szwach. Zobacz, kto już zainwestował. Co z nowymi firmami?

Zobacz też: Prezydent Janusz Kubicki mówi o nowej strefie gospodarczej


Polecamy